Znany jest już szeroki skład kadry Polski, która już 19 maja rozpocznie pierwsze letnie zgrupowanie szkoleniowe. Zespół rozegra także cztery mecze kontrolne, gdzie rywalami będą Turcja oraz Słowenia.


  Więcej
34 – letni Karol Kowalewski zastąpił Marosa Kovacika w roli głównego szkoleniowca reprezentacji Polski, która już w listopadzie rozpocznie walkę o awans na EuroBasket 2025.

  Więcej
Trener Maroš Kováčik powołał 15 zawodniczek, które stawią się zgrupowaniu przez meczami kwalifikacyjnymi do EuroBasketu z Turcją oraz Słowenią. Domowe spotkanie z pewną awansu Turcją, odbędzie się w Sosnowcu.

  Więcej
Reprezentacja Polski w ostatnim krajowym meczu kwalifikacyjnych do EuroBasketu 2023 z Turcją, zagra w Sosnowcu na słynnym „Żeromie”. Pod koniec lutego również w tym samym mieście, jednak w innej hali odbędzie się Puchar Polski.

  Więcej
Kadra Polski z kompletem zwycięstw wygrała Memoriał 'Vasso Beskaki', który rozgrywany był w greckim Peristeri. Polki wygrały kolejno z Serbią, Chorwacją oraz na zakończenie turnieju z gospodyniami. Debiut zaliczyła Stephanie Mavunga, która czeka na polski paszport.

  Więcej
Trener Maroš Kováčik zawęził skład reprezentacji Polski, która pod koniec maja rozpocznie letnie przygotowania. W planach są gry kontrolne m.in. z mistrzyniami Europy czy też prowadzoną przez Stefana Svitka kadrą Czech.

  Więcej
Znany jest już szeroki skład reprezentacji Polski U18, która w tym roku walczyć będzie od 6 do 14 sierpnia w mistrzostwach Europy w greckim Heraklionie. W powołanym składzie znalazły się m.in. Agata Gilmajster, Agata Makurat, Aida Miazek czy tez Malina Piasecka.

  Więcej
Znany jest już szeroki skład reprezentacji Polski U16, która w tym roku walczyć będzie o awans do dywizji A w Sarajewie. Wśród powołanych znalazły się m.in. Łucja Grządziela, Bianka Napierała, Natalia Rutkowska czy też Julia Kobiella.

  Więcej
Trener Maroš Kováčik, podał składający się z 27 nazwisk szeroki skład reprezentacji Polski. Drużyna ma w planach m.in. dwa zgrupowania oraz gry kontrolne w Grecji m.in. z mistrzyniami Europy!  Więcej
Znany jest już szeroki skład reprezentacji Polski U20, która na początku lipca weźmie udział w mistrzostwach Europu U20 w węgierskim Sopronie. Sztab trenerski na czele z Krzysztofem Szewczykiem, powołał 21 zawodniczek.


  Więcej
Znany jest już podział na grupy podczas przeniesionej na 2022 roku Uniwersjady, która odbędzie się w chińskim Chengdu. Polska znalazła się w grupie C, gdzie za rywali będzie miała Stany Zjednoczone oraz Finlandię.

  Więcej
Przyznane zostały nominacje trenerskie kadr młodzieżowych na 2022 roku, które walczyć będą (jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna) w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Sopronie, Heraklionie oraz Sarajewie.


  Więcej
Kolejna edycja Turnieju Nadziei Olimpijskich w udziałem kadr Polski, Węgier, Słowacji oraz Czech odbędzie się w tym roku w Katowicach.  Reprezentację Polski poprowadzi Maciej Gordon, który pełni także funkcję głównego szkoleniowca beniaminka EBLK z Warszawy.

  Więcej
Najnowszy ranking FIBA nie przyniósł zmian w czołówce, gdzie prowadzi mistrz świata i mistrz olimpijski – USA, wyprzedzając Hiszpanię oraz Australię. Polska w Europie jest na 22. miejscu i 37. miejscu na świecie.

  Więcej
Trener Maroš Kováčik wybrał "15", która już w najbliższą niedzielę rozpocznie przygotowania do dwóch meczów z Albanią oraz Turcją w ramach kwalifikacji do EuroBasketu 2023. W składzie znalazły się m.in. Anna Makurat, Klaudia Sosnowska, Julia Niemojewska czy też Marissa Kastanek.


  Więcej
Trener Maroš Kováčik powołał 24 zawodniczki, które będą brane pod uwagę przy wyborze ostatecznego składu na zgrupowanie w Gnieźnie. Do Wielkopolski pojedzie 15 z nich, a kto będzie w tym gronie - dowiemy się na początku listopada. Pierwszy mecz kwalifikacyjny do EuroBasketu z Albanią, odbędzie się 11 listopada o godz. 20:00 w hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie. Bilety w cenach już od 5 złotych, dostępne są na abilet.pl

  Więcej
Podobnie jak reprezentacja Polski U20, tak i drużyna U18 przygotowania do turnieju FIBA U20 Women’s European Challenger będzie miała na Podbeskidziu od 4 do 13 lipca br.  Turniej główny natomiast, odbędzie się w greckim Heraklionie w dniach 27 lipca – 1 sierpnia 2021.

  Więcej
Reprezentacja Polski pokonała w Oberwald kadrę Austrii 72:61, co dało pierwszą wygraną podczas powoli kończącego się prawie 5 – tygodniowego obozu. Liderką drużyny była Agnieszka Skobel, która rzuciła 17 punktów.

  Więcej
Reprezentacja Polski wróciła z Bałkanów z bilansem trzech porażek z uczestnikami EuroBasketu, a także drużynami bardzo poukładanymi. Maroš Kováčik mimo wielu przeciwności losu, wierzy w zespół i zbudowanie solidnej drużyny. Na to jednak potrzeba czasu…

  Więcej
Kadra Polski w kolejnym meczu towarzyskim przegrała w Zagrzebiu z Chorwacją, co było kolejną porażką mało doświadczonego zespołu – jaki obecnie do dyspozycji ma trener Maros Kovacik.

  Więcej
Maroš Kováčik oraz kadra Polski przebywa obecnie w Zagrzebiu, gdzie rozegra kolejny mecz towarzyski. Po nim drużyna wróci do Warszawy, by po kilku dniach wylecieć do Austrii. W obecnie składzie zajdzie jednak kilka zmian.

  Więcej
Kadra Polski w drugim meczu w Lublanie, ponownie przegrała z gospodyniami – 57:79. Mecz z double-double zakończyła Kamila Borkowska, która uzbierała 17 punktów oraz 10 zbiórek. Polska kolejny mecz towarzyski, rozegra 11 maja w Zagrzebiu.

  Więcej
W pierwszym meczu towarzyskim rozgrywanym w Lublanie, kadra Polski wysoko przegrała z gospodyniami. Spotkanie rozpoczęło się dobrze, jednak w kolejnych trzech kwarta było już coraz gorzej. Było to drugie spotkanie obu kadr, trzecie i ostatnie już we wtorek o godz. 15:00.


  Więcej
Reprezentacja Polski przebywa obecnie w Warszawie, skąd już w niedzielę odleci na dwa mecze towarzyskie na Słowenię. To jednak nie będzie koniec gier, gdyż kolejnym przystankiem będzie Chorwacja oraz Austria.

  Więcej
Po obozie w Zakopanem oraz dwóch meczach towarzyskich w Pieszczanach, przed kadrą Polski kolejne pracowite dni. Tym razem wszystko rozpocznie się w Warszawie, a zakończy w austriackim mieście Oberwart.


  Więcej
Reprezentacja Polski przegrała drugi mecz w Pieszczanach, tym razem z kadrą Słowenii. Rywalki spotkanie rozpoczęły od serii 0:18, jednak Polki mimo tego się nie poddały. Liderką ponownie była Agnieszka Skobel, która zdobyła 20 punktów.

  Więcej
Reprezentacja Polski przegrała w Pieszczanach ze Słowacją 55:66, jednak szczególnie w trzeciej kwarcie pokazała się z bardzo dobrej strony. Liderką była Agnieszka Skobel, która rzuciła 18 punktów. Bliska double-double była natomaist Weronika Telenga, która skutecznie zatrzymywała m.in. Anne Jurčenkovą. Jutro o godz. 17:00 mecz ze Słowenią.


  Więcej
Na parkiecie w Pieszczanach, kadra Polski rozegra dwa spotkania kontrolne ze Słowacją oraz Słowenią. Rywale przygotowują się do EuroBasketu, Polska natomiast odmładza drużynę.


  Więcej
17 zawodniczek pod czujnym okiem Maroša Kováčika trenuje w COS OPO Zakopane, skąd uda się na mecze kontrolne do słowackich Pieszczan.


  Więcej
Już 19 maja rozpocznie się bardzo pracowity okres dla drużyny seniorskiej, która zgrupowaniem pod Tatrami rozpocznie przygotowania do kolejnych kwalifikacji do EuroBasketu. Ten etap to także odbudowa drużyny narodowej, która będzie miała miejsce pod czujnym okiem Maroša Kováčika.

  Więcej
Przed kadrą Polski bardzo pracowite tygodnie, podczas których zespół prowadzony przez Maroša Kováčika rozegra serię spotkań towarzyskich. Wszystko to ma na celu odbudowanie drużyny narodowej, która przypomnijmy w 1999 roku była najlepsza w Europie.


  Więcej
Trener Maroš Kováčik wybrał 13 zawodniczek, które polecą do Rygi na dwa mecze kwalifikacyjne z Białorusią. Polska po dwóch przegranych spotkaniach z Wielką Brytanią, zajmuje ostatnie miejsce w grupie F. Wszystkie będzie można obejrzeć na platformie FIBA YouTube, dodatkowe mecze kadry Polski będą dostępne na sport.tvp.pl


  Więcej
Trener Maroš Kováčik podał nazwiska 16 zawodniczek, które stawią się na konsultacji szkoleniowej w Warszawie pod koniec stycznia. Finalnie jednak do stolicy Łotwy, na dwa mecze kwalifikacyjne do EuroBasketu poleci 13 zawodniczek.

  Więcej
Trener kadry Polski Maroš Kováčik wybrał 15 zawodniczek, które od piątku do poniedziałku wezmą udział w krótkim zgrupowaniu tuż przed wylotem na mecze kwalifikacyjne do EuroBasketu w Stambule. W samolocie do Turcji znajdzie się 12 koszykarek.


  Więcej
Zgrupowanie obu kadr odbędzie się od 9 do 13 listopada br. w Warszawie, gdzie obie drużyny będą powoli przygotowywać się do przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

  Więcej
Wczoraj Maroš Kováčik podpisał kontrakt z rosyjską Nadieżda Orenburg, gdzie gościł już w sztabie szkoleniowym w sezonie 2017/2018. Kilka dni temu natomiast zakończył zgrupowanie Reprezentacji Polski, gdzie mógł obserwować być może przyszłość drużyny narodowej.

  Więcej
W Kielcach dobiegło końca zgrupowanie Reprezentacji Polski U18, która w tym roku miała zagrać w Mistrzostwach Europy U18 dywizji A w Heralionie. - Myślę, że w tych dziewczynach drzemie duży potencjał, który musimy tylko obudzić – mówi główny szkoleniowiec Marek Lebiedziński.

  Więcej
Zakończyło się zgrupowania Reprezentacji Polski U20, która w okresie letnim z powodu pandemii COVID-19 nie weźmie udział w corocznych Mistrzostwach Europy. Było to także jedyne zgrupowanie w tym roku, kolejne dopiero przed turniejami finałowymi w 2021 roku.

  Więcej
Kadra Polski U20 pod wodzą Krzysztofa Szewczyka w tym roku z powodu pandemii COVID-19, nie weźmie udziału w Mistrzostwach Europy U20. W związku z tym szeroki skład spotka się ze sobą od 1 do 15 lipca w Gniewinie, gdzie również przez kilka dni będzie wspólnie trenować z kadrą seniorek.

  Więcej
Maroš Kováčik podaj nazwiska 40 zawodniczek, które znalazły się w szerokim składzie Reprezentacji Polski na zgrupowanie z Gniewinie. Na Pomorze od 22czerwca do 10 lipca pojedzie blisko połowa, która będzie mieszanką doświadczenia z młodością.

  Więcej
Marek Lebiedziński wybrał 18 zawodniczek, które od 1 do 15 lipca br. przebywać będą na zgrupowaniu w Kielcach. Wśród powołanych są m.in. Agata Makurat, Wiktoria Boks czy też Marta Sztąberska.

  Więcej

Strona 1 z 7  > >>