Trener Maroš Kováčik powołał 24 zawodniczki, które będą brane pod uwagę przy wyborze ostatecznego składu na zgrupowanie w Gnieźnie. Do Wielkopolski pojedzie 15 z nich, a kto będzie w tym gronie - dowiemy się na początku listopada. Pierwszy mecz kwalifikacyjny do EuroBasketu z Albanią, odbędzie się 11 listopada o godz. 20:00 w hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie. Bilety w cenach już od 5 złotych, dostępne są na abilet.pl

  Więcej
Podobnie jak reprezentacja Polski U20, tak i drużyna U18 przygotowania do turnieju FIBA U20 Women’s European Challenger będzie miała na Podbeskidziu od 4 do 13 lipca br.  Turniej główny natomiast, odbędzie się w greckim Heraklionie w dniach 27 lipca – 1 sierpnia 2021.

  Więcej
Reprezentacja Polski pokonała w Oberwald kadrę Austrii 72:61, co dało pierwszą wygraną podczas powoli kończącego się prawie 5 – tygodniowego obozu. Liderką drużyny była Agnieszka Skobel, która rzuciła 17 punktów.

  Więcej
Reprezentacja Polski wróciła z Bałkanów z bilansem trzech porażek z uczestnikami EuroBasketu, a także drużynami bardzo poukładanymi. Maroš Kováčik mimo wielu przeciwności losu, wierzy w zespół i zbudowanie solidnej drużyny. Na to jednak potrzeba czasu…

  Więcej
Kadra Polski w kolejnym meczu towarzyskim przegrała w Zagrzebiu z Chorwacją, co było kolejną porażką mało doświadczonego zespołu – jaki obecnie do dyspozycji ma trener Maros Kovacik.

  Więcej
Maroš Kováčik oraz kadra Polski przebywa obecnie w Zagrzebiu, gdzie rozegra kolejny mecz towarzyski. Po nim drużyna wróci do Warszawy, by po kilku dniach wylecieć do Austrii. W obecnie składzie zajdzie jednak kilka zmian.

  Więcej
Kadra Polski w drugim meczu w Lublanie, ponownie przegrała z gospodyniami – 57:79. Mecz z double-double zakończyła Kamila Borkowska, która uzbierała 17 punktów oraz 10 zbiórek. Polska kolejny mecz towarzyski, rozegra 11 maja w Zagrzebiu.

  Więcej
W pierwszym meczu towarzyskim rozgrywanym w Lublanie, kadra Polski wysoko przegrała z gospodyniami. Spotkanie rozpoczęło się dobrze, jednak w kolejnych trzech kwarta było już coraz gorzej. Było to drugie spotkanie obu kadr, trzecie i ostatnie już we wtorek o godz. 15:00.


  Więcej
Reprezentacja Polski przebywa obecnie w Warszawie, skąd już w niedzielę odleci na dwa mecze towarzyskie na Słowenię. To jednak nie będzie koniec gier, gdyż kolejnym przystankiem będzie Chorwacja oraz Austria.

  Więcej
Po obozie w Zakopanem oraz dwóch meczach towarzyskich w Pieszczanach, przed kadrą Polski kolejne pracowite dni. Tym razem wszystko rozpocznie się w Warszawie, a zakończy w austriackim mieście Oberwart.


  Więcej
Reprezentacja Polski przegrała drugi mecz w Pieszczanach, tym razem z kadrą Słowenii. Rywalki spotkanie rozpoczęły od serii 0:18, jednak Polki mimo tego się nie poddały. Liderką ponownie była Agnieszka Skobel, która zdobyła 20 punktów.

  Więcej
Reprezentacja Polski przegrała w Pieszczanach ze Słowacją 55:66, jednak szczególnie w trzeciej kwarcie pokazała się z bardzo dobrej strony. Liderką była Agnieszka Skobel, która rzuciła 18 punktów. Bliska double-double była natomaist Weronika Telenga, która skutecznie zatrzymywała m.in. Anne Jurčenkovą. Jutro o godz. 17:00 mecz ze Słowenią.


  Więcej
Na parkiecie w Pieszczanach, kadra Polski rozegra dwa spotkania kontrolne ze Słowacją oraz Słowenią. Rywale przygotowują się do EuroBasketu, Polska natomiast odmładza drużynę.


  Więcej
17 zawodniczek pod czujnym okiem Maroša Kováčika trenuje w COS OPO Zakopane, skąd uda się na mecze kontrolne do słowackich Pieszczan.


  Więcej
Już 19 maja rozpocznie się bardzo pracowity okres dla drużyny seniorskiej, która zgrupowaniem pod Tatrami rozpocznie przygotowania do kolejnych kwalifikacji do EuroBasketu. Ten etap to także odbudowa drużyny narodowej, która będzie miała miejsce pod czujnym okiem Maroša Kováčika.

  Więcej
Przed kadrą Polski bardzo pracowite tygodnie, podczas których zespół prowadzony przez Maroša Kováčika rozegra serię spotkań towarzyskich. Wszystko to ma na celu odbudowanie drużyny narodowej, która przypomnijmy w 1999 roku była najlepsza w Europie.


  Więcej
Trener Maroš Kováčik wybrał 13 zawodniczek, które polecą do Rygi na dwa mecze kwalifikacyjne z Białorusią. Polska po dwóch przegranych spotkaniach z Wielką Brytanią, zajmuje ostatnie miejsce w grupie F. Wszystkie będzie można obejrzeć na platformie FIBA YouTube, dodatkowe mecze kadry Polski będą dostępne na sport.tvp.pl


  Więcej
Trener Maroš Kováčik podał nazwiska 16 zawodniczek, które stawią się na konsultacji szkoleniowej w Warszawie pod koniec stycznia. Finalnie jednak do stolicy Łotwy, na dwa mecze kwalifikacyjne do EuroBasketu poleci 13 zawodniczek.

  Więcej
Trener kadry Polski Maroš Kováčik wybrał 15 zawodniczek, które od piątku do poniedziałku wezmą udział w krótkim zgrupowaniu tuż przed wylotem na mecze kwalifikacyjne do EuroBasketu w Stambule. W samolocie do Turcji znajdzie się 12 koszykarek.


  Więcej
Zgrupowanie obu kadr odbędzie się od 9 do 13 listopada br. w Warszawie, gdzie obie drużyny będą powoli przygotowywać się do przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

  Więcej
Wczoraj Maroš Kováčik podpisał kontrakt z rosyjską Nadieżda Orenburg, gdzie gościł już w sztabie szkoleniowym w sezonie 2017/2018. Kilka dni temu natomiast zakończył zgrupowanie Reprezentacji Polski, gdzie mógł obserwować być może przyszłość drużyny narodowej.

  Więcej
W Kielcach dobiegło końca zgrupowanie Reprezentacji Polski U18, która w tym roku miała zagrać w Mistrzostwach Europy U18 dywizji A w Heralionie. - Myślę, że w tych dziewczynach drzemie duży potencjał, który musimy tylko obudzić – mówi główny szkoleniowiec Marek Lebiedziński.

  Więcej
Zakończyło się zgrupowania Reprezentacji Polski U20, która w okresie letnim z powodu pandemii COVID-19 nie weźmie udział w corocznych Mistrzostwach Europy. Było to także jedyne zgrupowanie w tym roku, kolejne dopiero przed turniejami finałowymi w 2021 roku.

  Więcej
Kadra Polski U20 pod wodzą Krzysztofa Szewczyka w tym roku z powodu pandemii COVID-19, nie weźmie udziału w Mistrzostwach Europy U20. W związku z tym szeroki skład spotka się ze sobą od 1 do 15 lipca w Gniewinie, gdzie również przez kilka dni będzie wspólnie trenować z kadrą seniorek.

  Więcej
Maroš Kováčik podaj nazwiska 40 zawodniczek, które znalazły się w szerokim składzie Reprezentacji Polski na zgrupowanie z Gniewinie. Na Pomorze od 22czerwca do 10 lipca pojedzie blisko połowa, która będzie mieszanką doświadczenia z młodością.

  Więcej
Marek Lebiedziński wybrał 18 zawodniczek, które od 1 do 15 lipca br. przebywać będą na zgrupowaniu w Kielcach. Wśród powołanych są m.in. Agata Makurat, Wiktoria Boks czy też Marta Sztąberska.

  Więcej
W najnowszym rankingu FIBA kadr młodzieżowych prowadzi jeśli popatrzymy tylko na Europę – Hiszpania, a na świecie Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dalekie, odpowiednio 16. oraz 29. miejsce.

  Więcej
Reprezentacja Polski przebywa obecnie na tygodniowym zgrupowaniu w Wałbrzychu, gdzie sprawdzana jest przydatność kolejnych zawodniczek do Reprezentacji Polski. W kadrze obecne są m.in. Paulina Misiek, Katarzyna Trzeciak, Marta Nowicka czy też grająca w lidze belgijskiej Roksana Schmidt.

  Więcej
Trener Maros Kovacik wybrał 16 zawodniczek, które wezmą udział w zgrupowaniu Reprezentacji Polski w Wałbrzychu. Zawodniczki będą sprawdzane pod kątem rywalizacji o podstawowy skład kadry Polski, który w listopadzie br. rozegra kolejne mecze kwalifikacyjne do EuroBasketu 2021.

  Więcej
Trener Maros Kovacik wybrał 20 zawodniczek, z których 16 pod koniec stycznia zostanie powołanych na zgrupowanie w Wałbrzychu (3-8 lutego br.). Obecne na liście zawodniczki będą sprawdzane pod kątem rywalizacji o podstawowy skład kadry Polski, który w listopadzie br. rozegra kolejne mecze kwalifikacyjne do EuroBasketu 2021.

  Więcej
Trener Reprezentacji Polski Maroš Kováčik wybrał 14 zawodniczek, które od najbliższego piątku będą przygotowywać się do spotkania kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy z Wielką Brytanią (czwartek, godz. 18:15).

  Więcej
Nowy trener Reprezentacji Polski Maros Kovacik, powołał szeroki skład na pierwszy mecz kwalifikacyjny do mistrzostw Europy z Wielką Brytanią. Zgrupowanie rozpocznie się 8 listopada, a weźmie w nim udział 14 wybranych zawodniczek.

  Więcej
37 zawodniczkek liczy szeroki skład kadry U16, która przygotowywać się będzie do sierpniowych mistrzostw Europy dywizji A w Skopje (22 – 30 sierpnia 2019). Trenerem kadry jest Adam Kubaszczyk, a jej asystentami Radosław Duchnowski oraz Maciej Brodziński.


  Więcej
26 zawodniczek liczy szeroki skład kadry U18, która przygotowywać się będzie do lipcowych mistrzostw Europy dywizji A w Sarajewie (6 – 14 lipca 2019). Trenerem kadry jest Maciej Gordon, a jego asystentami Karolina Wieczorek oraz Michał Snochowski.

  Więcej
31 zawodniczek liczy szeroki skład kadry U20, która przygotowywać się będzie do sierpniowych mistrzostw Europy dywizji A w czeskim mieście Klatovy (3 – 11 sierpnia 2019). Trenerem kadry jest Krzysztof Szewczyk, a jego asystentami Marek Lebiedziński oraz Krzysztof Szwej.

  Więcej
W dniach 21 - 24 lutego reprezentacja Polski U16 będzie przebywać na konsultacji szkoleniowej w Zakpopanem. Drużynę w tym roku poprowadzi Adam Kubaszczyk oraz Maciej Brodziński i Radosław Duchnowski.


  Więcej
W Integracyjnym Centrum Dydaktyczno - Sportowym w Łomiankach w Łomiankach odbyło się wręczenie nominacji trenerom kadr młodzieżowych. W tym roku ze względu na EuroBasket, przesunięte zostały mistrzostwa Europy U20 na sierpień. Również w sierpniu odbędzie się turniej U16, natomiast w lipcu - U16.


  Więcej
W środę poznaliśmy w jakich grupach rywalizować będzie czołowe 16 drużyn Europy na EuroBaskecie 2019. Wśród nich jest m.in. Szwecja, Wielka Brytania czy też robiąca z roku na rok ogromne postępy Słowenia. Na turnieju drugi raz z rzędu zabraknie kadry Polski, która obecnie jest w głębokiej przebudowanie. Lekiem na całe „zło” może być naturalizacja, która jednak nie będzie rozwiązaniem problemu. Naturalizacja to również ostatnio bardzo modna forma „budowania” drużyny w Europie.

  Więcej
Trener reprezentacji Polski kobiet Arkadiusz Rusin powołał 12 zawodniczek, które już 12 listopada 2018 r. rozpoczną zgrupowanie w Bydgoszczy i będą przygotowywać się do meczów kwalifikacyjnych do EuroBasketu 2019 z Turcją i Estonią. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Reprezentacji Polski w drodze na EuroBasket 2019.

  Więcej
W tegorocznych mistrzostwach Europy kadr młodzieżowych, najlepszą pozycję zajęła reprezentacja U16 w Kownie. Drużyna prowadzona przez Lubow Szwecową-Knap, Grzegorza Zielińskiego oraz Krzysztofa Dobrowolskiego zajęła 8. miejsce, jednak „turnieje młodzieżowe” rządza się swoimi prawami jak mówi Szwecowa-Knap.

  Więcej
Kadra Polski U16 pod wodzą Lubow Szwecowej-Knap 17 sierpnia rozpocznie walkę w turnieju finałowym mistrzostw Europy U16 w Kownie (Litwa). W grupie C zmierzy się kolejno z Chorwacją, Włochami oraz Węgrami. Transmisja TV | Mecze towarzyskie kadr

  Więcej

Strona 1 z 7  > >>