Już jutro startuje 12. edycja mistrzostw Ameryki, która po raz drugi z rzędu odbędzie się w Portoryko. W 2019 roku tytuł wywalczyły obecne mistrzynie olimpijskie i mistrzynie świata – kadra USA, pokonując w finale Kanadę. Brązowe medale wywalczyła Brazylią. Wszystkie mecze dostępne będą na kana FIBA YouTube

Więcej
Afryka, Ameryka oraz Azja i Oceania będą gospodarzami turniejów pre-kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2020 roku. Razem odbędzie się pięć turniejów – jeden w Afryce, a po dwa w pozostałych lokalizacjach.

Więcej
W 30. edycji Azja Cup najlepsze w fazie grupowej okazały się być obrończynie tytułu z Japonii w grupie A oraz Chinki w grupie B.  Turniej po raz trzeci z rzędu odbywa się w indyjskim Bengaluru.

Więcej
Kadra Nigerii w zeszłym roku podczas Mistrzostw Świata na Teneryfie zaskoczyła wszystkim i zajęła bardzo dobre 8. miejsce, pokonując m.in. Turcję, Grecję oraz przegrywając w ostatnim spotkaniu z Kanadą tylko 72:73. Teraz zespół walczy o tytuł w Afryce, a głównym rywalem wydaje się być tylko drużyna gospodyń z Senegalu.

Więcej
MBK Ružomberok wygrał 19. edycję turnieju w Trutnovie. W finałowym spotkaniu pokonał 62:61 Sokol Hradec Kralove. Gorzowski AZS AJP uplasował się na 5. miejscu, wygrywając 106:61 z niemieckim GISA Lions SV Halle. W tym roku udział wzięło sześć drużyn.

Więcej
„Czeskie Lwice” przegrały po zaciętym spotkaniu z Chinkami 67:72. Tym samym turniej w Karlowych Warach z kompletem zwycięstw wygrała drużyna z Chin.

Więcej
Do tej pory silnie obsadzony turniej w Trutnovie (drużyny występujące w Eurolidze), tym razem ma mniejszą rangę. Z kompletem zwycięstw wygrała wrocławska Ślęza, która w ostatnim spotkaniu pokonała Basketball Nymburk. Gospodynie - Loko Trutnov, kończy na ostatnim miejscu bez wygranej.
  Więcej
W zakończonych wczoraj Mistrzostwach Ameryki rozegranych w Argentynie, na najwyższym stopniu podium stanęły koszykarki Kanady, które po zaciętym do samego końca spotkaniu finałowym pokonały gospodynie 67:65. Nirra Fields z Kanady wybrana została MVP turnieju (14,5pkt/m).

Więcej
Japonia pokonuje w finale Asia Cup sensacyjnie faworyzowaną Australię 74:73 i tym samym zostaje mistrzem Azji! Brązowy medal dla Chin. All-Star turnieju tworzą: Kelsey Griffin (Australia), Manami Fujioka (Japonia), Moeko Nagaoka (Chiny), Li Yueru (Korea) oraz Lim YungHui (Korea).

Więcej
Już 8 maja gospodarz Mistrzostw Europy rozpocznie przygotowania do najważniejszego turnieju w tym roku. W tym czasie kadra pod wodzą Ivana Benesa rozegra 10 spotkań towarzyskich m.in. z mistrzyniami Europy – Serbkami. Cały EuroBasket promuje piosenka "Time to Shine".

Więcej
Po raz XVII koszykarki z Trutnova goszczą zespoły rywalizujące w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Miasta Trunova. W finale Sokol Hradec Králové uległ  TSV Wasserburg (Niemcy). Gospodynie z Trutnova przegrały w meczu o 3. miejsce z DSK Basketball Nymburk. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner turnieju.

Więcej
Od 9 do 11 września br. w Ostravie odbędzie się międzynarodowy turniej Ostrava Cup. Zagra w nim Cosinus Widzew Łódź.

Więcej
W Final Four ligi Bałtyckiej w łotewskim Mariampolu BC Sūduva pokonała Tsmoki Mińsk 69:57. W meczu o 3 miejsce kazachski Okzhetpes wygrał z ukraińskim Interkhim 84:77, a 44 punkty dla zwycięzców rzuciła Alina Iagupova.

Więcej
Liga Bałtycka powstała w 1994 roku z inicjatywy Vydasa Virbickasa oraz prof. Kazimiera Prunskienė (była premier Litwy). Od początku istnienia występowały w niej zespoły z 12 krajów (Białoruś, Estonia, Finlandia, Kazachstan, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Norwegia, Rosja, Szwecja, Ukraina, Uzbekistan).
  Więcej
ZVVZ USK Praga z Superpucharem! Wygrana po horrorze z UMMC Jekaterynburg 93:91. W meczu o 3. miejsce gospodynie Castors Braine pokonały ESBVA-LM 71:67.
  Więcej
W dniach 10 - 13 września br. w czeskim Trutnovie odbywał się XVI Międzynarodowy Turniej o Puchar Miasta Trutova MEKR'S CUP. Tym razem zabrakło w nim drużyn z Polski. Udział wziąć miała ZVVZ USK Praha lecz ostatecznie odwołała swój przyjazd. Ostatecznie podobnie jak przed rokiem najlepsza okazała się drużyna  z Koszyc. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner medialny turnieju.
  Więcej
Międzynarodowy Turniej koszykówki kobiet w Karlowych Warach wygrały Czeszki, które trzeciego dnia turnieju pokonały Turcję 62:55. MVP turnieju została Anete Jekabsone-Zogota. Portal KoszykowkaKobiet.pl - partner turnieju w Karlowych Warach.
  Więcej
Przedstawiamy wyniki ostatniego dnia XV Międzynarodowego Turnieju o Puchar Miasta Trutova MEKR'S CUP 2014 odbywającego się w Czechach. W meczu o 5 miejsce w turnieju Artego Bydgoszcz zdeklasowało słowacki zespół Piešťanské Čajky 80:37. Portal KoszykowkaKobiet.pl jest partnerem medialnym turnieju.
  Więcej
Przedstawiamy wyniki trzeciego dnia XV Międzynarodowego Turnieju o Puchar Miasta Trutova MEKR'S CUP 2014 odbywającego się w Czechach. 3 dnia turnieju po emocjonującym meczu Artego bydgoszcz przegrało po dogrywce z gospodyniami turnieju Karą Trutnov 83:86. Portal KoszykowkaKobiet.pl jest partnerem medialnym turnieju. Terminarz - szczegóły.
  Więcej
Przedstawiamy wyniki drugiego dnia XV Międzynarodowego Turnieju o Puchar Miasta Trutova MEKR'S CUP 2014 odbywającego się w Czechach. Artego Bydgoszcz pokonało euroligowy zespół Nadezhdy Orenburg 56:51, a Good Angels Koszyce z Magdaleną Ziętarą w składzie pokonało 91:58 zespół Kary Trutnov. Portal KoszykowkaKobiet.pl jest partnerem medialnym turnieju. Terminarz - szczegóły.
  Więcej
W pierwszym dniu XV Międzynarodowego Turnieju o Puchar Miasta Trutova MEKR'S CUP 2014 Artego Bydgoszcz po dogrywce przegrało z Good Angels Koszyce 70:77. Magdalena Ziętara dla zespołu z Koszyc rzuciła 5 punktów.  Portal KoszykowkaKobiet.pl jest partnerem medialnym turnieju. Terminarz - szczegóły.
  Więcej
We wtorek, 23 września w hali Tipsport w Pradze zmierzyły się dwie najlepsze ekipy ostatnich Mistrzostw Świata. Rywalizacja zespołów Czech oraz USA zapowiadana była, jako rewanż za finał w 2010 roku i poprzedzona została atrakcyjną promocją w całym kraju.
  Więcej
W dniach 25-28 września 2014 roku, w czeskim Trutnovie odbędzie się XV edycja Międzynarodowego Turnieju o Puchar Miasta Trutnova MEKR'S CUP. Portal KoszykowkaKobiet.pl jest oficjalnym partnerem medialnym turnieju.
  Więcej
Good Angels Košice w decydującym meczu o pierwszym miejscu na turnieju w Piešťanach (Słowacja), pokonało ICIM Arad 88:83.
  Więcej
W dniach 26-28 sierpnia 2014 roku w Karlowych Warach (Czechy), odbył się IV Międzynarodowy Turniej Koszykówki. W tym roku, turniej był sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Turcji. Wygrała reprezentacja Czech, drugie były Kanadyjki, trzecie Serbki a czwarte Koreanki. KoszykowkaKobiet.pl - partner turnieju w Karlovych Varach.
  Więcej
W IX edycji Grand Prix Koszyc Artego Bydgoszcz przegrało wszytskie swoje spotkania i zakończyło turniej na ostatnim miejscu. Z kompletem zwycięstw turniej zakończyły zawodniczki zespołu Good Angels Koszyce.

Więcej
Swoimi spostrzeżeniami na temat rozegranego w Trutnovie turnieju MEKR's Cup podzielili się z portalem Koszykówka Kobiet szkoleniowcy drużyn, które wzięły w nich udział, w tym trenerzy polskich zespołów: Stefan Svitek (Wisła Can-Pack Kraków) oraz Jacek Winnicki (CCC Polkowice).
  Więcej
Finał trutnovskiego turnieju był widowiskiem godnym największych imprez sportowych. Po pasjonującym meczu, w którym prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie prowadzone do boju przez rozgrywającą genialne zawody Valeriję Musinę polkowiczanki zwyciężyły 86:84. Do rozstrzygnięcia meczu konieczne były dwie dogrywki!
  Więcej
W dniach 12-15.09.2013 w czeskim Trutnovie odbyła się XIV edycja Międzynarodowego Turnieju o Puchar Miasta Trutnova MEKR'S CUP. Portal KoszykowkaKobiet.pl jest oficjalnym partnerem medialnym turnieju.
  Więcej
Po zwycięstwie CCC Polkowice nad zespołem MBK Ruzomberok 67:60 rozmawialiśmy z podkoszową "Pomarańczowych" - Magdaleną Leciejewską.