Tegoroczna edycja cyklu FIBA 3x3 Women’s Series składała się tylko z sześciu turniejów kwalifikacyjnych oraz rywalizacji finałowej, gdzie reprezentacja Polski 3x3 zajęła bardzo dobre 3. miejsce. Jest to także poprawa 5. miejsca, jakie wywalczone zostało w 2019 roku w Kanadzie.
  Więcej
W drugim dniu turnieju finałowego w Bukareszcie, Polska wygrała mecz o 1. miejsce w grupie i w walce o finał zmierzyła się z wicemistrzyniami Europy. Sukcesu nie było, gdyż Niemki skutecznie finiszowały… wygrywając także w finale z Kanadą. MVP zgarnęła Sonja Greinacher!

  Więcej
Po pierwszym dniu fazy grupowej w Bukareszcie, reprezentacja Polski z kompletem zwycięstw prowadzi w grupie B. Biało-czerwone ograły kolejno Mongolię oraz Austrię i w niedzielnym meczu z Holenderkami – zagrają o 1. miejsce. W grupie A na czele są wicemistrzynie Europy z Niemiec, wyprzedzając Kanadę.


  Więcej
Już w najbliższy weekend reprezentacja Polski 3x3 weźmie udział w turnieju finałowym cyklu FIBA 3x3 Women’s Series, który odbędzie się w Bukareszcie. Udział w nim weźmie łącznie osiem drużyn, jednak zabraknie m.in. mistrzyń Europy z Hiszpanii czy też najlepszej drużyny cyklu z 2019 roku – Francji. Transmisja na kanale FIBA 3x3 YouTube


  Więcej
Na fazie ćwierćfinałowej swój udział w ostatnim turnieju kwalifikacyjnym cyklu Women’s Series, zakończyła reprezentacja Polski 3x3. Pogromcą Polek były reprezentantki Austrii, które po słabym początku spotkania w końcówce były bardziej skuteczne.

  Więcej
Ostatni turniej kwalifikacyjny w tegorocznym cyklu FIBA 3x3 Women’s Series, odbędzie się w Montrealu. Zagra w nim osiem (8) drużyn narodowych, w tym reprezentacja Polski 3x3. Polki w Kanadzie będą chciały przypieczętować awans do turnieju finałowego, który od będzie się w Bukareszcie.

  Więcej
Na fazie ćwierćfinałowej swój udział w kolejnym turnieju cyklu FIBA 3x3 WS zakończyła reprezentacja Polski 3x3, która uległa po walce Kanadzie. Ze zwycięstwa cieszyły się Niemki, dla których była to pierwsza wygrana w całym cyklu.

  Więcej
W kolejnym turnieju cyklu FIBA 3x3 Women’s Series w rumuńskiej Konstancie, przed szansą na poprawienie dorobku punktowego stają Polki. Pierwsze zadanie to wyjść z grupy, gdzie rywalami będą kadry Rosji U25 oraz Słowacji.

  Więcej
W czwartym tegorocznym turnieju Women’s Series, rozgrywanym w litewskiej Kłajpedzie – najlepsze były Amerykanki, które jednak w finałowym starciu musiały się dość dużo namęczyć z Hiszpankami. MVP powędrowało do Linnae Harper.


  Więcej
W czwartym turnieju cyklu FIBA 3x3 Women’s Series, rozgrywanym w litewskiej Kłajpedzie – bezpośredni awans z fazy grupowej do półfinałów zagwarantowały sobie kadry USA oraz wicemistrzyń Europy z Półwyspu Iberyjskiego.

  Więcej
Francja po raz drugi z rzędu zwyciężyła w turnieju FIBA 3x3 Women’s Series, pokonując w finale Rosję. W klasyfikacji końcowej 3. miejsce zajęła Rumunia.

  Więcej
Po fazie grupowej turnieju w Poitiers, komplet zwycięstw na swoim koncie mają kadry Francji, Rumunii oraz Rosji – seniorska oraz U25. Hiszpania zamiast na boisko, wysłana została na izolację.


  Więcej
W trzecim tegorocznym turnieju FIBA 3x3 Women’s Series, udział weźmie 12 drużyn z 10 krajów. Mocno obsadzony turniej gościć będzie m.in. finalistki ostatnich mistrzostw Europy 3x3 czy też kadrę Rosji oraz Holandii.

  Więcej
Kadra Polski 3x3 przegrała w ćwierćfinale z Rumunią i odpadła z dalszej rywalizacji, podczas drugiego turnieju cyklu WS w Voiron. Turniej wygrała Francja, która tak jak w finale mistrzostw Europy 2019 pokonała Hiszpanię. W turnieju BIG TWELVE 2021, górą Stany Zjednoczone, które pokonały w finale kadrę B Francji.


  Więcej
Kadra Polski 3x3 z bilansem 1/1 awansowała do fazy ćwierćfinałowej drugiego turnieju FIBA 3x3 Women’s Series, który rozgrywany jest w Voiron. Rywalem w walce o półfinał będzie Rumunia.

  Więcej
W drugim turnieju cyklu FIBA 3x3 Women’s Series kadra Polski w Voiron, zmierzy się w fazie grupowej z Rosją oraz Szwajcarią. Turniej ten będzie ostatnim etapem przygotowań dla drużyn, które od 26 maja walczyć będą o kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie.
  Więcej
Kadra Polski w pierwszym turnieju z cyklu FIBA 3x3 Women’s Series w szwajcarskim Mies zajęła 2. miejsce, ulegając w finale wicemistrzyniom Europy z Hiszpanii. Wcześniej Polki pokonały Holandię oraz Szwajcarię.

  Więcej
W pierwszym turnieju z cyklu Women’s Series w szwajcarskim Mies, kadra Polski 3x3 z bilansem 2/1 zajęła 3. miejsce w grupie A i awansował do fazy ćwierćfinałowej. Tam nie zagrają Węgierki, które dość sensacyjnie przegrały oba swoje mecze.


  Więcej
Ostatni turniej z cyklu Women’s Series miał miejsca w 2019 roku w Kanadzie, a kolejne w 2020 roku zostały anulowane z powodu pandemii COVID-19. Pierwsze tegoroczne zmagania odbędą się w Szwajcarii, tuż przed siedzibą FIBA Europe.

  Więcej
Tegoroczna edycja FIBA 3x3 Women's Series, rozpocznie się 15 oraz 16 maja w siedzibie FIBA w Szwajcarii. Będzie to pierwszy oficjalny turniej FIBA 3x3 w siedzibie FIBA, która w 2018 roku została przemianowana na Dom Koszykówki Patricka Baumanna – byłego sekretarza FIBA i członka Komitetu Olimpijskiego.

  Więcej
Kadra Francji wygrała I edycję FIBA 3x3 Women's Series, wyprzedzając Kanadę oraz byłe mistrzynie świata z Włoch. Reprezentacja Polski 3x3 ostatecznie zajęła 6. miejsce.

  Więcej
W finałowym turnieju cyklu Women’s Series w Edmonton wystąpi sześć drużyn, w tym kadra Polki 3x3. Faworytami do gry w wielkim finale wydają się być kadry Włoch oraz Kanady, które wystąpią w swoich podstawowych składach. Bez szans na dobre miejsce nie są Polki, które ponownie zagrają z zastępującą Aldonę Morawiec – Jastiną Kosalewicz.

  Więcej
„Trójkolorowe” w Udine wygrały po raz szósty w całym cyklu, tym razem pokonując w finale 16:14 Holandię. Kadra Polski 3x3 dotarła do półfinału, gdzie musiała uznać wyższość właśnie Francji.

  Więcej
W miniony weekend premierowy turniej Women’s Series odbył się w kanadyjskim Montrealu, przy okazji męskiego turnieju World Tour. Wygrała kadra Kanady, która pokonała w finale Japonię 21:13.

  Więcej
Tym razem nie w Europie, a w dalekiej Ameryce Północnej odbędzie się już 12 turniej z cyklu #3x3WS. Udział w nim weźmie także kadra Polski, która zagra jednak w 3-osobowym składzie (kontuzja Aldony Morawiec). Do rywalizacji powracają także Holenderki, a debiut zaliczą Meksykanki.

  Więcej
Lider cyklu #3x3WS oraz brązowy medalista mistrzostw świata z Amsterdamu, tuż przed Mistrzostwami Europy 3x3 udowodnił swoją wysoką dyspozycję. W finale „Trójkolorowe” dość łatwo pokonały Hiszpanki, wcześniej to samo zrobiły z Ukrainkami. W półfinale po zaciętym spotkaniu odpadły Węgierki, przegrywając nieoczekiwanie z Hiszpanią.

  Więcej
Francja w grupie A oraz Hiszpania w grupie B – tak prezentują się półfinaliści ostatniego przed Mistrzostwami Europy 3x3 turnieju z cyklu #3x3WS w Debreczynie.  „Trójkolorowe” co prawda pokonały gospodynie (14:13), jednak podczas fazy grupowej formą oraz efektywnością błyszczały Węgierki. Na drugim biegunie Włoszki, które w dalszym ciągu grają dość słabo.

  Więcej
Kanada tydzień temu w Pradze, a teraz w Bukareszcie – była najlepszą drużyną 3x3 w kolejnym turnieju z cyklu Women’s Series. W finałowym spotkaniu ekipa z Ameryki Północnej dość łatwo poradziła sobie z Rosją, wcześniej drużyna z siostrami Plouffe w składzie pokonała kadrę Polski. Tym razem daleko za podium liderki WS – Francja.

  Więcej
Kadra Polski bardzo mocno rozpoczęła kolejny turniej z cyklu #3x3WS w Bukareszcie, pokonując kadrę Francji 21:14. Zupełnie po drugiej stronie znajduje się coraz bardziej kadra Czech, która kolejny raz gra dużo słabiej niż się tego oczekuje.

  Więcej
Po bardzo dobrym turnieju w Pradze (2. miejsce) kadra Polski 3x3 weźmie udział w kolejnym turnieju z cyklu Women’s Master, tym razem w stolicy Rumunii – Bukareszcie. Jednakże już faza grupowa nie będzie łatwa, rywale to Francja, Hiszpania oraz gospodynie. Zmobilizowana szczególnie jest ta pierwsza kadra, która nastawiona jest tylko na "złoto".
  Więcej
To był bardzo udany turniej #3x3WS dla kadry Polski, która w finałowym dniu pokonała Hiszpanię i awansowała do wielkiego finału. W nim górą były Kanadyjki, które jednak musiały dość mocno powalczyć o wygraną. Brązowe medale dla kadry Rosji, która w fazie grupowej przegrała z Polską.

  Więcej
Kadra Polski 3x3 wygrała kolejno z Rosją, Czechami oraz Ukrainą i po raz pierwszy w historii bezpośrednio awansowała do półfinału cyklu #3x3WS. Awans awansem, jednakże wygraną z Rosją dał buzzer beater Cebulskiej, w meczu z Czechami walka była końca, a do zwycięstwa nad Ukrainą potrzebna była dogrywka.

  Więcej
Początek sierpnia otworzy turniej Women’s Series w Voiron, a zamknie go rywalizacja w Pradze. W stolicy Czech wystartuje Reprezentacja Polski, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy 3x3 oraz zbiera cenne doświadczenie. Liderkami klasyfikacji cyklu jest Francji z dość znaczną przewagą nad Czechami oraz byłymi mistrzyniami świata z Włoch.


  Więcej
To był bardzo dobry turniej dla Francji oraz Hiszpanii, które miedzy sobą rozegrały znakomite finałowe spotkanie. Zwycięzca mógł być tylko jeden i były to gospodynie, które do wygranej poprowadziła Guapo. Kadra Polski również na długo zapamięta wyjazd do La Roschell, gdyż to właśnie tutaj pokonała w ćwierćfinale mistrzynie świata – Chinki.

  Więcej
Po pierwszym dniu turnieju WS we francuskim La Rochelle z bardzo dobrej strony pokazała się kadra Hiszpanii, która po znakomitych spotkaniach pokonała kolejno Chiny oraz Czechy. W drugiej grupie na plus Francja oraz Rosja.

  Więcej
Reprezentacja Polski po raz drugi wystąpi w turnieju z cyklu Women’s Series, który tym razem odbędzie się we francuskim La Rochelle. Rywale nie będą jednak nawet ze średniej półki i o awans z grupy będzie bardzo trudno.

  Więcej
Kadra Chin pokonała w finale WS we włoskim Lignano 18:16 Hiszpanię i tym samym, zanotowała pierwsza wygraną w całym cyklu. W półfinale drużyna z Półwyspu Iberyskiego pokonała nieoczekiwanie dobrze spisujące się Kanadyjki 17:13.

  Więcej
Francja po zaciętym i pełnym emocji spotkaniu finałowym, pokonała w Jekaterunburgu po dogrywce Rosję 15:14 i jeszcze bardziej umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Decydujące o wygranej trafienie oddała Toure.

  Więcej
Czeszki pokonały w finale po znakomitym spotkaniu Kanadę 21:19 i po raz pierwszy wygrały FIBA3x3 WS. Kadra Polski 3x3 zakończyła swój udział w turnieju na fazie grupowej (bilans 1-2), wygrywając tylko raz z... Czechami.


  Więcej
W Poitiers kadra Polski 3x3 w grupie B zmierzy się z Włochami, Czechami oraz Rumunią. Bezpośrednio do półfinałów  awansują zwycięzcy grup, a zespoły z miejsca 2 oraz 3 grają ze sobą systemem mieszanym w ćwierćfinale.


  Więcej
Inauguracyjny turniej FIBA 3x3 Women’s Series odbył się na przełomie maja i czerwca w chińskim Chengu, gdzie najlepsza okazała się być Australia pokonując w finale Japonią. Tym razem rywalizacja przeniesie się do Europy, gdzie kolejnym przystankiem będzie Turyn (Włochy).


  Więcej

Strona 1 z 2  > >>