Polska się przełamuje i wygrywa z Austrią

Dodano: 18.06.2021, 20:16

Reprezentacja Polski pokonała w Oberwald kadrę Austrii 72:61, co dało pierwszą wygraną podczas powoli kończącego się prawie 5 – tygodniowego obozu. Liderką drużyny była Agnieszka Skobel, która rzuciła 17 punktów.

Spotkanie w pierwszych minutach było wyrównane, jednak jeszcze przed zakończeniem pierwszej kwarty – wyraźniejszą przewagę miały Polki (23:16). Jeszcze przed dłuższą przerwą brak skuteczności oraz kilka prostych strat, pozwolił na zniwelowanie kilku „oczek” strat przez gospodynie. Po zmianie stron gra się ponownie bardziej wyrównała, jednak w dalszym ciągu minimalnie lepiej grały biało-czerwone. Wszystko rozstrzygnęło się w samej końcówce, gdzie górę wzięło nie tylko doświadczenie ale zdecydowanie lepsza gra Polek.

Austria - Polska 61:72 (16:23, 21:18, 15:15, 9:16)

Najwięcej dla Austrii: Sagerer 18, Wildbacher 16, Koizar 16
Polska: Skobel 17, Sklepowicz 15, Telenga 14, Borkowska 5, Podgórna 5, Gertchen 4, Schmidt 3, Banaszak 3, Bujniak 2, Dobrowolska 2, Kośla 2, Szymkiewicz, Naczk

Dość młoda drużyna spotkaniami towarzyskimi z Austrią, kończy letni cykl przygotowawczy. Wcześniej rozegrała mecze kontrolne ze Słowacją, Słowenią (trzy) oraz Chorwacją. W żadnym z nim nie udało się jednak odnieść zwycięstwa.