Zakończyły się już wszystkie turnieje FIBA Youth European Challengers 2021 U20, które w tym roku zastąpiły Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Wszystko do normy powinno wrócić już w przyszłym roku, a w tym… kadra U20 uplasowała się na podium rywalizacji w Turcji.

  Więcej
Reprezentacja Polski U20 w swoim ostatnim meczu na turnieju w Turcji, pokonała 49:48 gospodynie i z bilansem 4/1 wraca do kraju. Liderką zespołu była Magdalena Szymkiewicz, która uzbierała 21 punktów.

  Więcej
Po wysokiej porażce z Francją, kadra U20 pokonała silną Rosję 75:70. Duża w tym zasługa Emilii Kośli, która rzuciła 21 punktów, a także Zuzanny Kulińskiej – 11 punktów oraz 14 zbiórek. Polki dobrze walczyły także na tablicach, gdzie nie dały się zdominować przez rywalki.

  Więcej
Po dwóch zwycięstwach nad Białorusią oraz Portugalią, kadra Polski U20 musiała uznać wyższość „Trójkolorowych”. Spotkanie nie było jednak jednostronne, a Polki po słabszym początku potrafiły zniwelować część strat i zbliżyć się do rywalek w ostatniej kwarcie nawet na 10 „oczek”.

  Więcej
W drugim meczu w tureckiej Konyi, emocji nie było – kadra Polski U20 wysoko pokonała Portugalię 86:51 i po dwóch dniach rywalizacji z kompletem zwycięstw plasuje się tuż za Francją w grupie C.

  Więcej
W pierwszym meczu FIBA Youth European Challengers 2021 w Turcji, reprezentacja Polski bez problemów pokonała kadrę Białorusi. Ze zwycięstw cieszyły się także m.in. kadry Czech po wygranej 67:65 nad Hiszpanią czy też Węgier po wygranej 61:56 nad Serbią.

  Więcej
Reprezentacja Polski U20 od 30 czerwca do 10 lipca br. przygotowywać się będzie do turnieju FIBA U20 Women’s European Challenger, który odbędzie się w tureckiej Konyi w dniach 13 – 18 lipca 2021 roku.

  Więcej
W 2015 roku Serbia pokonała Francję w Budapeszcie, tym razem drużyna  Mariny Maljković uczyniła to po raz kolejny - tym razem w Walencji. Zespół do zwycięstwa poprowadziła Sonja Petrović (Vasić), która w znakomitym stylu zakończyła karierę.

  Więcej
Po raz drugi w historii kadra Belgii wywalcyzła brązowe medale, na największym turnieju na Starym Kontynencie. Do zwycięstwa drużynę poprowadziła Emma Meesseman, która na koniec uzbierała double-double w postaci 21 punktów oraz 10 zbiórek.

  Więcej
Serbia po zaciętym meczu pokonała 74:73 Belgię i w jutrzejszym finale zmierzy się z Francją, co będzie powtórką finału z 2015 roku (wówczas wygrała Serbia). Wygraną drużyna Marina Maljkovic musiała "urwać" w samej końcówce, co zagwarantowała - Sonja Vasic (Petrovic). Wcześniej awans po wygranej nad Białorusią, zapewniła sobie Francja.


  Więcej
Ponownie znakomita gra Jonquel Jones, dała nie tylko wygraną nad Szwecją - lecz przede wszystkim, awans do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata. Tego samego nie może powiedzieć aktualny jeszcze mistrz Europy, który uległ kadrze Rosji.

  Więcej
Białoruś oraz Francja, jako pierwsze awansowały do fazy półfinałowej EuroBasketu, pokonując kolejno Szwecję oraz „czarnego konia” turnieju – Bośnię i Hercegowinę. W tym drugim meczu, rekord zbiórek (24) ustanowiony w 1995 roku pobiła Jonquel Jones.W dwóch pozostałych parach, emocje były do ostatnich sekund - a największą niespodzianką była porażka obrończyń tytułu z zawsze walczną Serbią.
  Więcej
Po raz drugi z rzędu z powodu pandemii COVID-19, nie odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Tym razem w ich miejsca rozegrane zostaną turnieje Challengers, jednak nie będą one miały nic wspólnego z walką o medale. Znane są już lokalizacje turniejów oraz ich uczestnicy.

  Więcej
Szwecja, Rosja, Hiszpania oraz… „czarny koń” turnieju – Bośnia i Hercegowina, awansowały do ćwierćfinałów EuroBasketu. Tam czekają już Białoruś, Serbia, Belgia oraz Serbia. Walka o półfinały startuję już w najbliższą środę.


  Więcej
W ostatniej kolejce fazy grupowej, dotkliwej porażki doznały Czeszki - które przegrały z Chorwacją. W innych meczach niespodzianek nie było, a bezpośredni awans do ćwierćfinałów uzyskały Białoruś, Serbia, Belgia oraz Francja.


  Więcej
W drugim dniu fazy grupowej, również nie obyło się bez niespodzianek. Największą była wygrana Słowacji z Białorusią, jednak nie mniej na parkiecie zrobiła wracająca po 21 latach na najważniejszy turniej w Europie - Bośnia i Hercegowina, która wygrała po raz drugi z rzędu. Padł także rekord asyst należący do Francji w pojedynczym meczu - pobiła go Belgia.


  Więcej
Do sporej niespodzianki doszło w pierwszej kolejce fazy grupowej, gdzie wracająca do turnieju finałowego - Bośnia i Hercegowina pokonała wysoko Belgię. Dogrywka była natomiast potrzebna w meczu Serbii z Włochami, gdzie strzelecki kunszt pokazała Sonja Petrovic.Na koniec dnia... była jeszcze jednak niespodzianka - Białoruś pokonała Hiszpanię.


  Więcej
Tegoroczny EuroBasket odbędzie się od 17 do 27 czerwca we Francji oraz w Hiszpanii, gdzie faza finałowa rozegranie zostanie na terenie aktualnego mistrza Europy z Półwyspu Iberyjskiego. Kto tym razem jest faworytem, a kto może zostać „czarnym koniem” turnieju?

  Więcej
Z powodu zakażeń COVID-19 odwołane zostały dwa mecze towarzyskie, pomiędzy Hiszpanią i Włochami oraz Belgią i Grecją. Początek EuroBasketu już 17 czerwca w Strasburgu oraz Walencji.

  Więcej
Słowenia oraz Izrael zostali współorganizatorami EuroBasketu 2023, a turniej odbędzie się łącznie w czterech miastach.

  Więcej
FIBA Europe po wysłuchaniu 50 Federacji, podjęła decyzję o zawieszeniu w 2021 Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Odbędą się jednak pod patronatem FIBA Europe, turnieje dla „chętnych” w okresie przewidzianym dla danej kategorii wiekowej.

  Więcej
W centrum szkoleniowym MKOSZ w Székesfehérvár w najbliższy poniedziałek, zgrupowanie rozpocznie kadra Węgier. Skład drużyny liczy 17 zawodniczek, a wśród nich są m.in. Aho Nina, Dalma Czukur, Anges Studer czy też Krisztina Raksányi.


  Więcej
Lucasa Mondelo wybrał 17 zawodniczek, które od 10 maja będą przygotowywać się w Walencji do EuroBasketu. Nie będzie wśród nich Laury Nicholls, Anny Cruz oraz Marty Xargay…, a to może być problemem.

  Więcej
Kadra Czech fazę grupową EuroBasketu rozegrają w Strasburgu, a o udział w nim walczyć podczas przygotowań będzie 16 koszykarek. Wszystko rozpocznie się w Mariańskich Łaźniach, a kontynuowane będzie w Trutnovie oraz w Pradze.

  Więcej
Zgodnie w pierwszymi powołaniami, które napłynęły z Francji w połowie kwietnia – w składzie „Trójkolorowych” nie zmieniło się nic. Drużyna chce w tym roku zdetronizować Hiszpanki oraz powalczyć o medal na Igrzyskach Olimpijskich.

  Więcej
Kadra Słowacji swoje przygotowania do EuroBasketu, rozpocznie 10 maja w Pieszczanach. Juraj Suja powołał 15 zawodniczek, które przez 5 tygodni będą miały szansę na wywalczenie miejsca w samolocie do Walencji.

  Więcej
10 maja br. Kadra Turcji rozpocznie zgrupowanie, które ma na celu przygotować drużynę do EuroBasketu. W ostatnich latach w zespole dokonana została bardzo duża ilość zmian, jednak póki co sukcesów i przede wszystkim mocy takiej jak kiedyś – brak.

  Więcej
Mistrzynie Europy z 2015 roku rozpoczęły przygotowania do EuroBasketu, a tradycyjnie wszystko odbywać się będzie w Zlatiborze. Przez wcześniejsze dwa tygodnie, głównie młodsze zawodniczki ciężko pracowały podczas obozu w Vizurze.

  Więcej
Trener Damir Grgić ogłosił 14-osobowy skład, jaki będzie się przygotowywać do EuroBasketu. Na turniej finałowy pojedzie wybrana „12”, która rywalizację rozpocznie w grupie C.

  Więcej
Trener Marco Crespi wybrał 24 zawodniczki, które będą brane pod uwagę przy wyborze ostatecznego składy na EuroBasket. Szwecja przygotowania rozpocznie 19 maja.

  Więcej
W poniedziałek w Walencji odbyło się losowanie grup do EuroBasketu, który odbędzie się od 17 do 27 czerwca br. Gospodarzem turnieju będą dwie obecnie najlepszy drużyny na Starym Kontynencie Hiszpania oraz Francja.

  Więcej
8 marca o godz. 12:00 w Santiago Grisolia Auditorium w Walencji, odbędzie się losowanie fazy grupowej EuroBasketu. Turniej odbędzie się od 17 do 27 czerwca br. we Francji oraz w Hiszpanii.


  Więcej
Tegoroczne Mistrzostwa Europy odbędą się od 17 do 27 czerwca w Hiszpanii i Francji, gdzie podobnie jak w poprzednich turniejach zagra w nich 16 najlepszy drużyn w Europie. W tej stawce są Czeszki oraz Słowaczki, jednak po raz kolejny zabraknie Polek.

  Więcej
Mistrzostwa Europy w 2021 roku będą wyjątkowe, gdyż awans na nie wywalczono w dobie pandemii oraz podczas zamkniętych turniejów „baniek”. Po raz pierwszy od 21 lat zagra na nich Bośnia i Hercegowina, co daje łącznie aż pięć drużyn z Bałkanów.

  Więcej
W siedmiu lokalizacjach - "bańkach" odbywają się mecze w ostatnich dwóch kolejkach kwalifikacji do EuroBasketu. Polska swoje mecze rozgrywa w Rydze, gdzie w pierwszym meczu pokonała faworyzowaną Białoruś. Awans wywalczyła już także Chorwacja, która pokonała kadrę Niemiec. Wszystkie mecze na platformie FIBA YouTube

  Więcej
Ostatnie lutowe okienko kwalifikacyjne, podobnie jak to miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku odbędzie się w formie turniejów w „bańkach”. Polska rozegra dwa mecze w Rydze z Białorusią, jednak bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja o awans w pozostałych grupach - szczególnie grupie H pomiędzy Słowacją, Węgrami oraz Holandią. Warto także obserwować m.in. poczynania Łotwy i Kitiji Laksy, Ilze Jakobsone oraz Pauli Strautmane. Wszystkie mecze na platformie FIBA YouTube

  Więcej
Kadrę Słowacji w ostatnim „okienku” kwalifikacyjnym czeka walka o awans na EuroBasket, a rywalami będą kadry Węgier oraz Holandii. Wszystko to będzie mieć miejsce w Arenie Diplomat w Pieszczanach.

  Więcej
Maroš Kováčik podał listę 20 zawodniczek, które będą brane pod uwagę przy ustalaniu ostatecznego składu na dwa mecze kwalifikacje do EuroBasketu z Białorusią. Do stolicy Łotwy, poleci ostatecznie 13 z nich. Polska po dwóch porażkach z Wielką Brytanią, zajmuje ostatnie miejsce w grupie F.


  Więcej
Druga "bańka" kwalifikacyjna do EuroBasketu rozegrana zostanie od 31 stycznia do 7 lutego 2021. Bez gospodarza były dwie grupy - D oraz "grupa polska" F, dzisiaj się to jednak zmieniło. Obie grupy zostały dołączone do innych grup i rozegrają swoje spotkania kolejno w Stambule oraz w Rydze. W lutym rozegrany zostanie także zaległy mecz Polska - Białoruś.


  Więcej
Ostatnie spotkania kwalifikacji do EuroBasketu, odbędą się od 31 stycznia do 7 lutego 2021 ponownie w systemie „baniek”. Lokalizacja grupy F, gdzie występuje kadra Polski zostanie ustalona w późniejszym terminie. Możliwe jest także dołączenie „polskiej grupy” do wybranej już lokalizacji. Potwierdzone zostały także miejsca organziacji Mistrzostw Europy U20, U18 oraz U16.

  Więcej
Listopadowe okienko kwalifikacji do EuroBasketu 2021 odbywało się w sześciu „bańkach”, które gościły poszczególne grupy. Jako pierwsze na EuroBasket awansowały Belgijki, a bliskie są tego już także Słowenki, Serbki, Szwedki, Włoszki oraz Czeszki.  Polska po porażce z Wielką Brytanią, praktycznie straciła szanse na awans.

  Więcej
Karol Kowalewski wyznaczył 12 zawodniczek, które znajdą się w protokole meczowym podczas meczu z Wielką Brytanią. Mecz rozpocznie się o godz. 19:00, a transmisja dostępna będzie na stronie www.sport.tvp.pl


  Więcej
W listopadowym okienku kwalifikacyjnym gra 31 z 33 drużyn narodowych, które powinny rywalizować w specjalnie utworzonych przez FIBA Europe „bańkach”. W całym gronie zabrakło Białorusi oraz Albanii.

  Więcej
FIBA Europe zaprezentowała oficjalną maskotkę EuroBasketu, który odbędzie się w czerwcu 2021 roku. Turniej organizować będą Francja oraz Hiszpania i będzie to już 38. edycja turnieju finałowego na Starym Kontynencie.


  Więcej

Strona 1 z 6  > >>