Karuzela transferowa Energa Basket Ligi Kobiet budzi się do życia po kolejnym sezonie. Kto zostaje, kto odchodzi? O tym poniżej.

Więcej
Drużyna z Gdyni pokonała w decydującym o mistrzostwie Polski meczu CCC Polkowice, czym przypieczętowała drugi z rzędu złoty medal Energa Basket Ligi Kobiet. MVP wybrana została Alice Kunek, która zakończyła spotkanie z dorobkiem 27 punktów oraz 10 zbiórek.

Więcej
CCC Polkowice po dwóch porażkach w Gdyni, skazywane przez wielu było także na przegraną w meczu numer trzy i szybkie zakończeniem fazy finałowej. Tak jednak się nie stało, gdyż “Pomarańczowe” doskonale odrobiły zadanie domowe i najpierw wysoko pokonało VBW Arkę i przerwało serię 56 kolejnych zwycięstw zespołu z Pomorza. Zwycięstwo było także w meczu numer dwa.

Więcej
Po dogłębnej analizie całości sprawy w kontekście rozgrywania meczu o brązowe medale i otrzymaniu uzupełniającej korespondencji od klubów z Gorzowa Wielkopolskiego oraz Bydgoszczy, w dniu dzisiejszym Prezydium Zarządu Polskiego Związku Koszykówki podjęło decyzję o definitywnym zakończeniu rywalizacji o najniższy stopień podium.

Więcej
VBW Arka Gdynia pokonała po raz drugi CCC Polkowice i jest o krok od obrony mistrzostwa Polski, które wywalczyła w poprzednim sezonie już po zakończonym wcześniej sezonie zasadniczym. W drugim meczu również były ogromne emocje, a przyjezdne do gry “wracały” trzykrotnie. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Więcej
Mistrz Polski po dramatycznej końcówce i trafieniu w ostatniej sekundzie Alice Kunek, pokonał 69:67 CCC Polkowice. Pierwszy mecz finałowy dostarczył przez pełne 40 minut ogromnych emocji, co bardzo dobrze wróży na kolejne spotkania w tej serii.

Więcej
CCC Polkowice po raz trzeci wygrało z PSI Enea Gorzów Wlkp., czym zapewniło sobie udział w finale. O wszystkim zadecydowała bardzo dobrze rozegrana druga kwarta, gdzie seria 14:0 „zamknęła” mecz. W finale jest już także VBW Arka Gdynia.

Więcej
Gorzowski AZS pokonał w trzecim meczu na własnym parkiecie CCC Polkowice, czym odniósł pierwszą wygraną w fazie półfinałowej. Tym samym "Pomarańczowe" w serii do trzech zwycięstw prowadzą już tylko 2-1. Czwarty mecz odbędzie się w czwartek o godz. 18:00, również w Gorzowie Wlkp. W finale jest już VBW Arka, po wysokiej wygranej w Bydgoszczy.
  Więcej
Mistrz Polski z Gdyni oraz były etatowy uczestnik Euroligi, po raz drugi zwyciężyli swoich rywali i są już o krok od gry w finale. Być może ostatnie spotkania fazy półfinałowe, odbędą się w najbliższą środę o godz. 18:00 w Bydgoszczy oraz w Gorzowie Wlkp.

Więcej
VBW Arka Gdynia oraz CCC Polkowice wygrały swoje pierwsze mecze półfinałowe, czym znacznie przybliżyły się do wielkiego finału. W Gdyni Arka zwycięstwo z wicemistrzem z Bydgoszczy zapewniła sobie w ostatniej kwarcie, a w Polkowicach wynik „gonił” gorzowski AZS lecz bezskutecznie.

Więcej
Prowadzony przez trenera Piotra Kulpekszę KS Basket 25 Bydgoszcz, pokonał w decydującym o awansie, piątym meczu lubelską „Pszczółkę”. W walce o finał zmierzy się z VBW Arką Gdynia, która nie przegrała ligowego spotkania od 50 spotkań.

Więcej
PSI Enea Gorzów Wlkp. tylko w pierwszej połowie pozwolił na wyrównaną grę drużynie z Poznania, gdyż tuż po zmianie stron pokazał swoją siłę. Dobrze zagrały Megan Gustafson, Shatori Walker oraz Borislava Hristova.

Więcej
Mistrzem Polski U19 została GTK Gdynia, która w finałowym starciu pokonała Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Brązowe medale wywalczyły koszykarki Enea AZS Szkoła Gortata Poznań po wygranej nad UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. MVP turnieju finałowego została Magdalena Szymkiewicz z GTK Gdynia.

Więcej
Zespół trenera Krzysztofa Szewczyka po słabszym wczorajszym występie, musiał dzisiaj wygrać… i tego dokonał. AZS UMCS dzięki bardzo dobre grzej Jennifer O’Neill, wygrał mecz numer cztery i doprowadził do decydującego starcia w Lublinie.

Więcej
Mistrz Polski z Gdyni oraz CCC Polkowice, jako pierwsze zameldowały się w drugiej rundzie fazy play-off. Mecz numer trzy wygrał natomiast wicemistrz Polski z Bydgoszczy, który dość łatwo pokonał lubelską „Pszczółkę”. Starcie numer cztery już jutro o godz. 19:00, także w Bydgoszczy.

Więcej
Trzy czołowe drużyny sezonu zasadniczego po dwóch meczach fazy play-off, są bardzo blisko awansu do kolejnej rundy. Sytuacja wyrównała się w parze lubelsko-bydgoskiej, gdzie „Pszczółka” wygrała drugi mecz.

Więcej
Sezon zasadniczy dla VBW Arki Gdynia, która zapisała na swoim koncie komplet zwycięstw. Na podium znalazły się także CCC Polkowice oraz lubelska „Pszczółka”. W dole tabeli bez zwycięstwa sezon zakończył beniaminem – GTK Gdynia. Wszystkie mecze można oglądać na platformie www.tvcom.pl

Więcej
W 20 kolejce ogromne emocje były w Bydgoszczy, gdzie buzzer beater Ellenberg-Wiley dał wygraną CCC na KS Basket 25. W Gdyni długo o wygraną walczyła VBW Arka, która ostatecznie pokonała Ślęzę. Niespodziankę i to dużą... sprawiła toruńska Energa, która wypunktowała Politechnikę Gdańską.

Więcej
Wyraźnie lepsza w drugiej połowie VBW Arka Gdynia, wysoko pokonała na wyjeździe gorzowski AZS. Zwycięstwo odniosła także lubelska „Pszczółka”, która pokonała w Lublinie wicemistrza z Bydgoszczy.

Więcej
Energa z Grupy ORLEN pozostanie sponsorem strategicznym polskiej koszykówki. Nowa umowa z Polskim Związkiem Koszykówki i Polską Ligą Koszykówki będzie obowiązywała do końca czerwca 2023 roku. W jej ramach spółka dalej wspierać będzie Reprezentację Polski Koszykarzy i Koszykarek, Koszykarzy i Koszykarek 3x3 oraz Koszykarzy na wózkach, a pozostanie sponsorem tytularnym Energa Basket Ligi oraz Energa Basket Ligi Kobiet.
  Więcej
Energa Toruń po sensacyjnej wygranej nad Ślęzą Wrocław, sprawiła kolejną niespodziankę i pokonała Zagłębie Sosnowiec. Zwycięstwo odniósł także gorzowski AZS, który jednak "odpalił" dopiero w drugiej połowie. Z fazą play-off pożegnała się za to drużyna z Wrocławia, która przegrała z wicemistrzem Polski z Bydgoszczy. Duża niespodzianka miała miejsce w Polkowicach, gdzie Politechnika Gdańska wysoko pokonała CCC.
  Więcej
W 18. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet – wicemistrz Polski z Bydgoszczy przegrał z Enea AZS Poznań, a CCC Polkowice po raz drugi w obecnym sezonie pokonało wrocławską Ślęzą. Emocji nie było za to w Gdańsku, gdzie dość szybko Politechnika Gdańska „załatwiła” beniaminka z Sosnowca.

Więcej
Znakomita gra w ostatnich 180 sekundach Jazmine Davis, dała wygraną DGT AZS Politechnika Gdańskiej nad Ślęzą Wrocław. W Gdyni natomiast długo z GTK męczył się wicemistrz Polski z Bydgoszczy, lecz ostatecznie górę wzięło doświadczenie i dwa punkty pojechały nad Brdę.

Więcej
W dwóch zaległych meczach 12. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet, wygrywały zespoły przyjezdne - CCC Polkowice pokonało "Pszczółkę", a beniaminek z Sosnowca wygrał we Wrocławiu. W obu spotkaniach dosyć mocno wyróżniały się zawodniczki zagraniczne.

Więcej
Po dwóch porażkach z rzędu wygrał gorzowski AZS, który dzięki Walker-Kimbrough pokonał beniaminka z Sosnowca. W Gdańska "Pszczółka" użądliła Politechnikę, a wyjazdu do Polkowic z całą pewnością nie będą chciały pamiętać koszykarki GTK Gdyni (zdobyły tam zaledwie 23 punkty). W ostatnim meczu kolejki, 45 minut gry oraz trafienie G'mrice Davis dało wygraną Enea AZS nad Ślęzą.

Więcej
Tuż przed wyjazdem na mecze rewanżowe w Eurolidze, VBW Arka Gdynia łatwo pokonała Energę Toruń. Gospodynie specjanie nie forsowały tempa, a większą ilość minut dostały zawodniczki rezerwowe. Cały mecz w roli pierwszego szkoleniowca spędziła Emilia Tłumak.

Więcej
Perfekcyjnie zagrana ostatnia kwarta i 28 z 30 punktów duetu Hampton&Ellenberg-Wiley, najpierw dało odrobienie 10 - punktowej straty - a następnie wygraną CCC nad gorzowskim AZS'em.
  Więcej
W 15. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet, najciekawiej było w Lublinie - gdzie "Pszczółka" po dogrywce i rzucie w ostatniej sekundzie Jennifer O'Neill pokonała gorzowski AZS. Blisko niespodzianki było w Sosnowcu, gdzie beniaminek poległ dopiero w samej końcówce.
  Więcej
W meczu na szczycie EBLK VBW Arka Gdynia aż 19 razy trafiła za trzy punkty i pewnie (100:85) pokonała osłabione CCC Polkowice. Do niespodzianki doszło natomiast w Toruniu, gdzie Energa pokonała Ślęzę Wrocław i odniosła tym samym drugą wygraną w obecnym sezonie.

Więcej
Wzmocniony Shatori Walker-Kimbrough PSI Enea Gorzów Wlkp., do praktycznie ostatnich sekund musiał walczyć o zwycięstwo w Gdańsku. Walka była także w Bydgoszczy, gdzie wicemistrz ograł beniaminka oraz w Gdyni - tam meczu nie dokończył trener Gundars Vetry, a "mocne" double-double uzbierała Laura Miskieniene.

Więcej
W zaległym meczach Eenerga Basket Ligi Kobiet, VBW Arka Gdynia pokonała kolejno GTK Gdynię oraz wicemistrza z Bydgoszczy. Zwycięstwem dla CCC Polkowice zakończył się wyjazd do Sosnowca, gdzie "Pomarańczowe" nie dały szans rywalowi.

Więcej
W jedynym meczu 13. kolejki rozegranym przed świętami, DGT AZS Politechnika Gdańska pokonała 98:67 GTK Gdynię. Zespół z Gdańska w całym spotkaniu aż 20 - krotnie trafił zza linii  6,75.

Więcej
Enea AZS Poznań dzięki bardzo dobrze rozegranej pierwszej połowie, wysoko wygrała z Energą Toruń. Mecz z double – double zakończyły Tiffany Brown oraz Gmrice Davis, a po raz kolejny można było zobaczyć w jak dobrej dyspozycji jest Jovana Popović.

Więcej
W 12. kolejce EBLK odwołane zostały trzy spotkania, a zmiany w terminarzu zaszły także w kolejkach po nowym roku – tam jednak z powodu uczestnictwa drużyn w europejskich pucharach.

Więcej
Energa Toruń przerwała serię meczów bez zwycięstwa i po zaciętej końcówce, pokonała beniaminka z Gdyni 55:52. Wygrać nie udało się Ślęzie Wrocław, która przegrała po raz szósty z rzędu - tym razem z lubelską "Pszczółką". W ostatnim niedzielnym meczu osłabione brakiem Jessicy January CTL Zagłębie po bardzo słabej drugiej połowie uległo w Poznaniu drużynie gospodyń.

Więcej
W dwóch zaległych meczach EBLK ze zwycięstw cieszyły się drużyny z Gorzowa Wlkp. oraz Gdańska. W tym pierwszem spotkaniu strzeleckie umiejętności zaprezentowały m.in. Megan Gustafson (33 punkty) oraz Sydney Wallace (37 punktów), a triple - double "upolowała" Jessica January! W drugim meczu wygraną kropkę nad "i" postawiła Jazmine Davis, a pomogła w tym "nowa" Maja Scekic.

Więcej
Szóstej z rzędu porażki w obecnym sezonie doznała wrocławska Ślęza, która tym razem przegrała w Gorzowie Wlkp. O wszystkim przesądziły ostatnie minuty i trafienia Kathleen Doyle, która po raz kolejny uratowała swoją drużynę. Wysoko swoje meczu wygrały kolejno drużyny z Lublina oraz Sosnowca.

Więcej
W pierwszych w tym sezonie derbach Dolnego Śląska, CCC Polkowice bez problemów wygrały z wrocławską Ślęzą 89:51. Była to także ósma z rzędu wygrana „Pomarańczowych”, które mają taki sam bilans jak VBW Arka Gdynia. Dwa pozostałe mecze zaległem 7. kolejki padły łupem gospodyń, kolejno z Sosnowca oraz Lublina.

Więcej
21 października 2020 roku niespełna 15 – letnia Dominika Ullmann w meczu z GTK Gdynia, zadebiutowała na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet. W minionej 9.  kolejce po raz kolejny pojawiła się na parkiecie przeciwko Enerdze Toruń i zdobyła swoje pierwsze punkty na tym poziomie.

Więcej
CCC Polkowice po raz kolejny zagrało bardzo efektywnie i efektownie, co przełożyło się na bardzo ważną wygraną nad wicemistrzem Polski z Bydgoszczy. Wygrał także gorzowski AZS, który jednak musiał o to powalczyć w Poznaniu. Również o dwa punkty walczyła "Pszczółka", która pokonała w Gdyni beniaminka.

Więcej
VBW Arka Gdynia pokonała we Wrocławiu Ślęzę i tym samym potwierdziła swoją dominację w tegorocznym sezonie. Kolejne mecze 9. kolejki EBLK odbędą się w weekend.

Więcej
DGT AZS Politechnika Gdańska na trudnym terenie w Gorzowie Wlkp., była o krok od sprawienia niespodzianki i zwycięstwa nad gospodyniami. Ostatecznie dwa punkty w ligowej tabeli dopisał gorzowski AZS, który jednak do ostatnich sekund musiał walczyć o wygraną.
  Więcej
W 8. kolejce EBLK nie było niespodzianek i wygrywali faworyci z Polkowic, Gdyni, Sosnowca, Gorzowa Wlkp. Kolejnej bardzo wysokiej porażki doznała Energa Toruń, która po raz kolejny straciła ponad 100 punktów. W Bydgoszczy natomiast wicemistrz Polski wrócił z "bardzo dalekiem podróży" i odrobił 17 - punktów straty i pokonał Ślęzę.
  Więcej
Dominika Owczarzak w sezonie 2017/2018 w barwach Wisły CanPack Kraków doznała poważnej kontuzji, która wykluczyła ją z gry na kilka miesięcy. Rehabilitacja była mozolna, powrót długi, ale wszystko zakończyło się happy endem. Obecnie była reprezentacyjna rozgrywająca gra w zespole Dariusza Maciejewskiego, a także spróbuje swoich sił w... koszykówce 3x3.