Kadra Polski w stolicy – mecze ze Słowenią oraz Chorwacją już za kilka dni

Dodano: 04.06.2021, 13:54


Reprezentacja Polski przebywa obecnie w Warszawie, skąd już w niedzielę odleci na dwa mecze towarzyskie na Słowenię. To jednak nie będzie koniec gier, gdyż kolejnym przystankiem będzie Chorwacja oraz Austria.Maroš Kováčik i kadra Polski ma za sobą już dwa mecze towarzyskie na Słowacji (porażki z gospodyniami oraz Słowenią), jednak z tym drugim rywalem szansa na rewanż będzie już za kilka dni. To właśnie w Lublanie w najbliższy poniedziałek oraz wtorek rozegrane zostaną dwa mecze towarzyskie, a pierwszy dodatkowo obędzie się już z udziałem publiczności.

- Podczas zgrupowania w Warszawie skupiamy się głównie nad doskonaleniem systemu gry, jednak na samym początku pokazaliśmy co chcemy grać zarówno w ataku, jak i w obronie. Teraz jest właśnie czas na to, abyśmy popracowali nad doskonaleniem tego wszystkiego - aby współpraca na parkiecie była automatyczna. Po meczach w Pieszczanach przez wiele godzin oglądaliśmy oba mecze, było tam wiele błędów, tak więc mamy bardzo wiele przemyśleń na ten temat. To, że zawodniczki nie czuły się całkowicie pewne na parkiecie – to nie dziwi. Należy pamiętać, że po raz pierwszy w takim składzie rozegraliśmy mecz z takimi rywalami – mówi dla #KoszKadra trener Maroš Kováčik.

Pierwszy mecz ze Słowenią rozpoczął się bardzo źle, gdyż rywalki na samym początku zanotowały serię (18:0). W kolejnych minutach Polki odrabiały straty, jednak jeszcze przed startem trzeciej kwarty – były one dosyć duże. Wszystko zmieniło się w kolejnych minutach, kiedy to mocna obrona oraz przede wszystkim skuteczne rzuty za trzy punkty niwelowały przewagę rywalek. Gdy wydawało się, że Polska będzie w stanie do samego końca walczyć z rywalkami – te włączyły „piąty bieg” i postawiły kropkę nad „i”. Jak będzie teraz? - Można szukać wytłumaczeń czy też usprawiedliwień, jednak chyba nie ma to na ten moment sensu. Musimy inaczej podchodzić do meczów i nie szukać winy w czymś innym, a same się zebrać i walczyć o to, co byśmy chciały także w przyszłości – dodaje dla #KoszKadra Agnieszka Skobel.

- Potrafimy nawiązać walkę, jednak w tej chwili jest tak duża różnica poziomów między nami a Słowenią. Doszłyśmy je w trzeciej kwarcie i mecz był wyrównany przez chwilę, jednak nas takie coś kosztuje trzy czy nawet cztery razy więcej siły aby wejść na taki poziom. Musimy dużo więcej skakać, biegać, walczyć, podwajać czy też szukać różnych innych sposobów, aby przez chwilę być właśnie na takim poziomie. Potem jednak następuje chwila nieuwagi i ponownie tak jak to było w tym meczu, tracimy punkty i kontakt z rywalem – kończy zawodniczka belgijskiego Kangoeroes Basket Mechelen.

Mecze ze Słowenią odbędą się w poniedziałek (godz. 18:00, hala Kodeljevo) oraz wtorek (godz. 15:00, Stožice Arena).

Skład reprezentacji Polski:
- Banaszak Liliana, ENEA AZS Poznań
- Borkowska Kamila, VBW Arka Gdynia
- Bujniak Sylwia, DGT AZS Politechnika Gdańska
- Gertchen Klaudia, CCC Polkowice
- Jakubiuk Anna, 1 KS Ślęza Wrocław
- Kośla Emilia, Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
- Marciniak Daria, Enea AZS Poznań
- Niedźwiedzka Klaudia, Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
- Podgórna Kamila, VBW Arka Gdynia
- Rembiszewska Amalia, VBW Arka Gdynia
- Schmidt Roksana, Ladies Liege Panthers (Belgia)
- Sklepowicz Zuzanna, Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
- Skobel Agnieszka, Kangoeroes Mechelen (Belgia)
- Szymkiewicz Magdalena, GTK Gdynia
- Telenga Weronika, CCC Polkowice

Sztab szkoleniowy:
- Maroš Kováčik/trener reprezentacji
- Martin Pospíšil/asystent trenera
- Karol Kowalewski /trener asystent
- Ewelina Kobryn/general manager
- Maciej Krupiński/kierownik drużyny
- Bartosz Pasternak/trener przygotowania motorycznego
- Marcin Lubik/fizjoterapeuta
- Piotr Kołodziej/ fizjoterapeuta
- Jakub Skowron/oficer prasowy

Plan przygotowań:
01.06 - 05.06 konsultacja szkoleniowa (Warszawa)
06.06 - 09.06 gry kontrolne (Ljubljana, Słowenia)
10.06 - 12.06 mecz kontrolny (Zagrzeb, Chorwacja)
13.06 - 16.06 konsultacja szkoleniowa (Warszawa)
17.06 - 19.06 gry kontrolne (Oberwart, Austria)