Mistrzostwa Europy 3x3: Hiszpania najlepsza!

Dodano: 13.09.2021, 01:55


To co nie udało się w 2019 roku, udało się teraz – Hiszpanki najpierw wyeliminowały w półfinale gospodynie oraz obrończynie tytułu, a następnie pokonały reprezentację Niemiec i sięgnęły po raz pierwszy w historii po złote medale mistrzostw Europy! Brązowe krążki wywalczyły „Trójkolorowe” po wygranej nad Rosją.W ćwierćfinałach pewne zwycięstwa odniosły finalistki poprzedniej edycji mistrzostw Europy – Francja (wygrana 17:8 z Rumunią) oraz Hiszpania (wygrana 22:10 z Ukrainą). Dużo więcej emocji było natomiast w dwóch kolejnych starciach, pomiędzy Rosją a Litwą (o wygranej Sbornej zadecydowała dogrywka oraz trafienie Yulii Kozik) oraz kadrami Węgier oraz Niemiec.  Dosyć sensacyjnie awans wywalczyły Niemki, jednak o zwycięstwie zadecydowały ostatnie sekundy. Sonja Greinacher rzuciła 7 punktów i zebrała również 7 piłek.

Rosja - Litwa 16:15
Węgry - Niemcy 10:11
Francja - Rumunia 17:8
Hiszpania - Ukraina 22:10

W półfinałach doszło do starcia poprzednich finalistów z Hiszpanii oraz Francji, gdzie mimo słabszego początku i gonitwy – ze zwycięstwa cieszyły się koszykarki z Półwyspu Iberyjskiego. Głównym bohaterem Hiszpanii była Sandra Ygueravide, która rzuciła 11 punktów (3x2). U rywalek 7 punktów było dziełem Migny Toure, jednak w końcówce również i ona miała problemy ze skutecznością. Starcie Rosji z Niemcami zacięte było od samego początku, a ponownie główna rolę zagrała Sonja Greinacher (10 punktów, 10 zbiórek). Budowana z myślą o największych sukcesach kadra Niemiec w końcówce nie dała sobie odebrać prowadzenie i tym samym po raz pierwszy w historii awansowała do finału mistrzostw Europy.

Rosja - Niemcy 12:14
Francja - Hiszpania 17:21

Spotkanie o brązowe medale pomiędzy Francją a Rosją od samego początku stało pod znakiem przewagi gospodyń. Im było bliżej końca, tym przewaga Francji była coraz to bardziej widoczna. Ostatecznie „Trójkolorowe” stanęły na podium, a główna w tym zasługa Migny Toure (8 punktów).

Francja – Rosja 19:13

Finałowe starcie od samego początku stało pod znakiem dominacji, głównych faworytek do triumfu w Paryżu. Hiszpanki raz po raz punktowały po prostych i składnych akcjach, a tak jak w poprzednich spotkaniach prym w zespole wiodła Sandra Ygueravide.

Hiszpania – Niemcy 16:12

MVP wybrana została Sandra Ygueravide, a w składzie All-Star-3 znalazły się także Sonja Greinacher (Niemcy) oraz Marie-Eve Paget (Francja).

Końcowa kolejność:
1. Hiszpania
2. Niemcy
3. Francja
4. Rosja
5. Węgry
6. Litwa
7. Ukraina
8. Rumunia
9. Holandia
10. Wielka Brytania
11. Belgia
12. Izrael