II liga: Niespodzianka w Ostrowie Wlkp.

Dodano: 23.04.2021, 21:50

W pierwszych meczach fazy półfinałowej II ligi, Zagłębie Sosnowiec przegrało w Ostrowie Wlkp. Z gospodyniami. Drużynie z Sosnowca nie pomogła dobra dyspozycja Martyny Stasiuk oraz Martyny Jasiulewicz, które łącznie rzuciły 46 z 76 punktów całego zespołu.

W grupie A RMKS Rybnik wysoko pokonał zespół z Warszawy – (75:37), prowadząc już po 10 minutach gry (28:5). Aleksandra Lewoń-Sczansny rzuciła 23 punkty (6x3), a Joanna Sobota dodała 16 „oczek” i 7 zbiórek. Porażką turniej otworzyły gospodynie, które musiały uznać wyższość przyjezdnych ze Skierniewic. Przewaga wystarczającą do zwycięstwa „Ósemka” osiągnęła głównie w drugiej kwarcie, wygranej (30:18). Julia Zbudniewek rzuciła 27 punktów oraz 8 zbiórek, a double-double uzbierała Karolina Zaborska – 22 punkty, 12 zbiórek.

AKS ZŁY Warszawa - RMKS XBEST Rybnik 37:75 (5:28, 9:18, 11:10, 12:19)

Najwięcej punktów:
Warszawa: Korczak 7, Bukowska 7, Kukulak 7
Rybnik: Aleksandra Lewoń-Sczansny 23, Sobota 16, Najduch 14

Citronex UKS Basket Zgorzelec - Ósemka Lucyna Day Spa Skierniewice 60:73 (13:14, 18:30, 15:13, 14:17)

godz. 13:15  Citronex UKS Basket Zgorzelec - RMKS XBEST Rybnik

Do dużej niespodzianki doszło w grupie B, gdzie główny faworyt do awansu z Sosnowca przegrał po walce z gospodyniami z Ostrowa Wlkp. Po 20 minutach gry na tablicy wyników było (32:33), by po zmianie stron gospodynie skutecznymi akcjami uzyskały 10 – punktowe prowadzenie (55:45). W ostatniej kwarcie po trafieniu Karoliny Zuziak był remis po 64, a celny rzut zza linii 6,75 dał prowadzenie dla drużyny z Zagłębia Dąbrowskiego (67:66). W ostatnich minutach 8 z 13 zdobyła doświadczona Katarzyna Motyl, co dało bardzo ważną wygraną. Oprócz Motyl skuteczna była Marika Grzegorowska, która rzuciła 22 punkty oraz zebrała 9 piłek. Po drugiej stronie double-double uzbierała Martyna Stasiuk – 26 punktów, 13 zbiórek.

Zagłębie Sosnowiec - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 74:79 (21:22, 11:11, 13:22, 29:24)

Sosnowiec: Stasiuk 26 (13zb), Jasiulewicz 20, Zuziak 16
Ostrów Wlkp.: Motyl 32, Grzegorowska 22, Nowicka 9

UKS Huragan Wołomin - MKS Polkowice 84:60 (27:10, 21:13, 18:21, 18:16)

Wołomin: Panufnik 17, Pietkiewicz 16, Ciecierska 14 (11zb)
Polkowice: Łukasik 22 (10zb), Jeziorna 18 (11zb), Tomaszewicz 10