I liga: SKK Polonia Warszawa najlepsza w sezonie 2020/2021!

Dodano: 17.04.2021, 21:55

Koszykarki SKK Polonii Warszawa w finałowej rywalizacji, pokonały 2-0 MKS Pruszków i tym samym uzyskały prawo gry w Energa Basket Lidze Kobiet w sezonie 2021/2022. Polonia sezon zasadniczy zakończyła z bilansem 17/1, by w fazie play-off nie zaznać porażki.

W pierwszym meczu w Warszawie, 25 punktów Anny Pawłowskiej dała wygraną i przybliżyła Polonię do zwycięstwa w I lidze. Przyjezdne po 10 minutach przegrywały co prawda (13:18), jednak już w drugich 10 minutach skuteczna gra dała 7 – punktowe prowadzenie (35:28). Po zmianie stron w dalszym ciągu przewagę miała drużyna trenera Macieja Gordona, która po celnych rzutach wolnych Anny Pawłowskiej prowadził przed ostatnią kwarta (51:38). MKS miał swoją szanse w ostatniej kwarcie, jednak mimo skutecznej gry m.in. Marzeny Marciniak czy też Olivii Szumełdy-Krzyckiej nie dał rady odrobić strat.

SKK Polonia Warszawa - MKS Pruszków 61:56 (13:18, 22:10, 16:10, 10:18)

stan rywalizacji: 1-0

Warszawa: Pawłowska 25, Leszczyńska 10, Sosnowska 8, Bucyk 7, Mistygacz 6 (13zb), Olszewska 3, Kędzierska 2
Pruszków: Szumełda-Krzycka 17 (10zb), Barysek-Bochniak 11 (11zb), Marciniak 10 (10zb), Dmochewicz 7, Kuczyńska 5, Szyller 2, Kuncewicz 2, Grygiel 2

Drugie spotkanie zacięte było przede wszystkim w pierwszej połowie, po której to na tablicy wyników lekką przewagę miały przyjezdne – (34:31). Po zmianie stron i celny rzucie zza linii 6,75 Marzeny Marciniak gospodynie traciły zaledwie „oczko”. Przełomowe dla losów spotkania były jednak kolejne minuty trzeciej kwarty, które to zdecydowanie wygrały przyjezdne. SKK punkty zdobywała głównie z linii rzutów wolnych, jednak wystarczyło to aby przed decydującą częścią spotkania mieć 14 „oczek” przewagi (56:42). Ostatecznie wystarczyło to do wysokiego zwycięstwa i przypieczętowania miana najlepszej drużyny w sezonie 2020/2021.

MKS Pruszków - SKK Polonia Warszawa 57:72 (11:11, 20:23, 11:22, 15:16)
stan rywalizacji: 0-2

Pruszków: Szumełda-Krzycka 17 (10as), Parysek-Bochniak 17 (12zb), Marciniak 12, Kuncewicz 6, Szyller 3, Frojdenfal 2
Warszawa: Pawłowska 25, Leszczyńska 16 (10zb), Olszewska 12, Mistygacz 6, Sosnowska 5, Bucyk 5, Kowalska 3