Przed meczem Czarnogóra-Polska

Dodano: 19.06.2012, 22:57


Reprezentantki Polski już jutro o godzinie 19:00 zmierzą się z reprezentantkami Czarnogóry (link do transmisji w rozwinięciu artykułu), które jak dotąd idą jak burza w turnieju kwalifikacyjnym. Czarnogórki mają już na swoim koncie pewne zwycięstwo nad Serbkami i Szwajcarkami, jednak tym razem zespół gospodyń będzie osłabiony przez nieobecność kontuzjowanej Ivy Perovanović. Czy nasze reprezentantki przerwą dobrą passę Czarnogórek?

Pomimo nieobecności Ivy Perovanović, która doznała niegroźnej kontuzji stawu skokowego podczas ostatniego spotkanie ze Szwajcarkami, trener reprezentacji Czarnogóry Miodrag Baletić i kapitan zespołu Jelena Škerović są dobrej myśli.

- Nie możemy powiedzieć, że jesteśmy niezadowoleni, odnieśliśmy dwa pewne zwycięstwa i to już na początku turnieju. To co zasługuje na uwagę publiczności jest fakt, że reprezentacja, która nie ma długiej historii ani dokonań, której młode, niedoświadczone zawodniczki nie mają możliwości grania w silnej lidze, z powodzeniem konkuruje ze znanymi europejskimi zespołami. Wszystko czego do tej pory dokonaliśmy jest zasługą zawodniczek i ich wielkiego poświęcenia. W końcówce spotkania w Szwajcarii spotkał nas wielki pech, w wyniku którego w najbliższym spotkaniu nie zagra Perovanović, jest to dla nas duży cios, bo to doświadczona zawodniczka, która prowadziła naszą grę. - powiedział Miodrag Baletić na konferencji prasowej przed spotkaniem Czarnogóra-Polska.

Trener Czarnogórek zapytany o mecz z reprezentacja polski powiedział - Mecz przeciwko Polsce może nam zagwarantować większe szanse na awans na Mistrzostwa Europy. Jednocześnie mam nadzieję, że będzie to odpowiednia motywacja dla zawodniczek, które do tej pory nie miały zbyt wielu szans na grę i dla zawodniczek, które będą musiały przynajmniej w pewnym stopniu próbować zastąpić kontuzjowaną Ivę Perovanović. Zapraszam kibiców, którzy już nam raz pomogli w meczu z reprezentacją Serbii, żeby ponownie wypełnili całą halę i pomogli nam odnieść kolejne zwycięstwo.

- Czeka na nas trudne spotkanie, ale mam nadzieję że będziemy kontynuować naszą dobrą  passę nawet w przypadku nieobecności Ivy. Mam nadzieję, że pozostałe dziewczyny dadzą z siebie maksimum i udowodnią, że nie na darmo zostały wybrane do reprezentacji. Terminarz meczów kwalifikacyjnych jest bardzo napięty, ale nie możemy narzekać bo wszystkie zespoły maja jednakowe warunki. Jestem pewna, że odpowiednio przygotujemy się taktycznie na mecz z Polską, jest to zespół który już dobrze znamy, bo przeciwko nim graliśmy już na ostatnich ME i mam nadzieję, że odniesiemy kolejne zwycięstwo. - Powiedziała kapitan reprezentacji Czarnogóry Jelena Škerović.

Czarnogóra i Polska spotkały się na początku zeszłorocznych Mistrzostw Europy w Polsce, spotkanie to zakończyło się zwycięstwem Czarnogórek (70:53), które było wstępem do zajęcia przez nie szóstego miejsca w całym turnieju. Czy Polki wykorzystają swoją szansę wynikającą z przewagi nad osłabioną drużyną Czarnogóry?


źródło: kscg.me/opracowanie i przekład Aleksandra Grzybczak

foto: fibaeurope.com