Kenia wygrywa #AfricaCup 3x3 2023

Dodano: 05.12.2023, 09:19


Ogromną niespodziankę w #AfricaCup 3x3 sprawiła Kenia, pokonując w finale Egipt! MVP wybrana została Natalie Mwangale.



Obie drużyny aż do starcia finałowego nie zaznały porażki, a niespodziewanie doznał jej w finałowy spotkaniu Egipt. Na 28 sekund przed końcową syreną wszystko było, tak jak powinno być i to Egipcjanki wygrywały 20:17. Wtedy stało się coś niesamowitego, a mianowicie – najpierw za dwa trafiła Madina Okot, a następnie równo z końcową syreną na zwycięstwo Natalie Mwangale!

Aż 11 z 21 punktów dla Kenii zdobyła Madina Okot, natomiast po cztery dodały Mercy Ayitso Wanyama oraz dysponująca potężnymi umiejętnościami ofensywnymi i defensywnymi Natalie Mwangale. Najwięcej dla Egiptu rzuciły Soraya Mohamed i Nadine Selaawy.

W meczu o 3. miejsce Madagaskar pokonał Ugandę 19:17. Minaoharisoa Jaofera rzuciła 11 punktów i zebrała 5 piłek.

Grupa A - Egipt/Uganda/Algeria/Senegal/Mali
Grupa B - Kenia/Madagaskar/Maroko/Benin/Nigeria


Najskuteczniejszymi zawodniczkami turnieju były Sydonie Andriamihajanirina z Madagaskaru (29 punktów), wyprzedzając Mercy Wanyama z Kenii (26 punktów) oraz Nadine Selaawy z Egiptu (25 punktów).

MVP wybrana została Natalie Mwangale z Kenii, a All-Start-3 uzupełniły Raneem Mohamed z Egiptu oraz Harisoa Hajanirina z Madagaskaru.

***

W 2022 roku Egipt zakończył #AfricaCup z bilansem 5/0, drugi był Madagaskar 4/2 i  na najniższym stopniu podium stanęła niespodziewanie Demokratyczna Republika Kongo 4/1. MVP wybrana została wówczas Nadine Mohamed, zostają także królem strzelców turnieju z dorobkiem 24 punktów.