Przeniesione z czerwca br. na wrzesień Mistrzostwa Europy 3x3 w belgijskiej Antwerpii, zostały ostatecznie odwołane. W turnieju miało wziąć udział 12 drużyn, a tytułu zdobytego przed rokiem w Debreczynie bronią koszykarki Francji.

Więcej
Przeniesione z końca czerwca Mistrzostwa Europy 3x3, zostaną rozegrane od 24 do 26 września br. Nie zmieniło się natomiast miejsce rozgrywania turnieju, którym jest belgijska Antwerpia.

Więcej
W tym roku zmienił się system kwalifikacji do Mistrzostw Europy 3x3 i tym samym, awans zapewniony mają już m.in. kadry Polski, Ukrainy czy też Estonii. O awans walczyć będzie natomiast silne kadry Węgier czy też Hiszpanii. Aktualizacja: turniej został przeniesiony na jesień br.

Więcej
Po raz pierwszy w historii kadra Hiszpanii na Mistrzostwach Europy 3x3 U18 wywalczyła złote medale, pokonując po dramatycznej walce…kadrę Niemiec 17:16. Brązowe medale wywalczyły Rosjanki, wygrywając z Francją.

Więcej
Tym razem nie Debreczyn, jak w poprzednich czterech latach – a Tibilisi jest gospodarzem turnieju finałowego Mistrzostw Europy 3x3 U18. Tytułu zdobytego przed rokiem broni kadra Belgii, która pokonała w finale Francję. Brązowe medale wywalczyła Rosja po wygranej nad Hiszpanią.

Więcej
„Trójkolorowe” po raz drugi z rzędu wywalczyły Mistrzostwo Europy 3x3, tym razem w finale pokonały Hiszpanię. Brązowe medale dla kadry Łotwy, która ograła Holandię z siostrami Bettonvil. MVP wybrana została Ana Maria Filip, a All-Star-3 uzupełniły Sandra Ygueravide oraz Natalie van den Adel. Kadra Polski 3x3 zajęła ostatecznie ostatnie miejsce.
  Więcej
Drugi dzień Mistrzostw Europy 3x3 w Debreczynie, przyniósł kilka niespodziewanych wyników oraz przede wszystkim ogromne emocje w walce o awans do ćwierćfinałów. Historyczne, pierwsze zwycięstwo odniosła także kadra Danii, która pokonała nie byle kogo – Holandię! W drugiej grupie osłabiona brakiem Maryny Ivashchanki Białoruś, zanotowała sensacyjnie komplet zwycięstw.
  Więcej
W grupie „śmierci” kadra Polski 3x3 nie miała dużych szans na zwycięstwo, jednak w spotkaniu z wicemistrzyniami świata sukces był dość blisko. Po pierwszym dniu fazy grupowej dalej grają Węgry, Francja, Hiszpania oraz Rosja.

Więcej
W Debreczynie od 30 sierpnia do 1 września odbędą się Mistrzostwa Europy 3x3, gdzie tytułu zdobytego przed rokiem w Bukareszcie broni kadra Francji. Obecnie również największe szanse na złoto mają „Trójkolorowe”, jednakże chęć na owe medale mają także gospodynie oraz rewelacyjne Hiszpanki z Sandrą Ygueravide. Zaskoczyć może kadra Polski 3x3…

Więcej
Wśród 12 drużyn jakie wystąpią na wrześniowych Mistrzostwach Europy 3x3 U18, nie ma Reprezentacji Polski. Polski we włoskim Rieti przegrały decydujący o awansie mecz z kadrą Niemiec i pożegnały się z marzeniami o grze w turnieju finałowym.

Więcej
Rieti, Szolnok oraz Voiron – będą w tym roku gospodarzami turniejów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy 3x3 U18. Nas najbardziej interesuje ta pierwsza lokalizacja, gdzie rywalizować będzie kadra Polski 3x3 U18.

Więcej
#KoszKadra3x3 podczas turnieju kwalifikacyjnego w Rydze, pokonała w decydującym spotkaniu Szwajcarię i tym samym zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy w Debreczynie. Turnieje odbyły się w trzech lokalizacjach – oprócz Rygi była to także rumuńska Konstanta oraz ukraiński Lwów.

Więcej
Już w najbliższy weekend na Ukrainie, Łotwie oraz w Rumunii odbędą się turnieje kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy 3x3. Szczególnie interesujący będzie ten na Łotwie, gdzie zagra Reprezentacja Polski.

Więcej
Finałowe spotkanie nie przyniosło większych emocji, gdyż kadra Francji całkowicie zdominowała mecz i łatwo wygrała 21:5. W meczu o brązowy medal Squadda Azzura dość długo prowadziła z Ukrainkami, jednak ostatnie trafienia z dystansu Olkhovyk oraz dobra gra Ogorodnikovej dałą dogrywkę. W niej ponownie trafienie Olkhovyk zapewniło podium. MVP dla Mamignan Touré, która dosłownie „zgniotła” kadrę Oranje.

Więcej
W drugim dniu mistrzostw Europy 3x3 grały grupy A oraz C i pokaz siły i umiejętności zaprezentowały gospodynie turnieju – Rumunki z Marginean, Stoenescu oraz dobrze znaną w Polsce Ursu. Dwa mecze i dwie wygrane dały awans z 1. miejsca w ćwierćfinale za przeciwnika kadrę Ukrainy. W grupie A, Hiszpanki w ładnym stylu pokonały właśnie zachodniego sąsiada Polski.

Więcej
Za nami pierwszy dzień mistrzostw Europy w koszykówce 3x3, który przyniósł dwie niespodzianki. W ostatnim meczu dnia Węgierki po ładnym meczu pokonały aktualne mistrzynie świata 13:12 – jednak ostatecznie zajęły ostatnie miejsce w grupie D i odpadły z rywalizacji. W grupie B bez niespodzianek, awans wywalczyła Francja oraz Czechy.
  Więcej
Znamy już podział na grupy podczas zbliżających się mistrzostw Europy w koszykówce 3x3, które od 14 do 16 września odbędą się w stolicy Rumunii – Bukareszcie. W turnieju zabraknie obrończyń tytułu – Rosjanek, które odpadły w kwalifikacjach już w fazie grupowej. Transmisja TV

Więcej
Belgijki w tym roku zbudowały bardzo silny skład, który dał złoty medal mistrzostw Europu 3x3 U18 w Debreczynie. W finałowym spotkaniu „Belgian Cats” nie dały szans Francji, wygrywają 12:4. Brązowy medal dla Rosji, która wygrała z Hiszpanią 15:14. MVP zgarnęła znakomita Billie Massey (Belgia) zdobywczyny 28 punktów dla swojego zespołu, a „trójkę” All-Star uzupełniły Diana Konate (Francja) oraz Alexandra Andrushhenko (Rosja).

Więcej
W drugim dniu mistrzostw Europy 3x3 U18 grała grupa B oraz D. Najciekawiej było w grupie D, gdzie obrończynie mistrzowskiego tytułu spotkały się z Rosjankami. W ubiegłym roku w finale górą były Węgierki, tym razem mocne Rosjanki wygrały 14:11. W grupie B Czeszki wygrywając z Holandią weszły do ćwierćfinału.

Więcej
Zakończyła się faza grupowa (A oraz C) turnieju finałowego w Debreczynie. Z rywalizacją po dwóch porażkach pożegnały się Włoszki oraz Izraelki. Jutro swoje mecze rozegra grupa B (Holandia, Czechy, Belgia) oraz D (Węgry, Rosja, Litwa). Transmisja TV

Więcej
Turniej finałowy podobnie jak w poprzednim roku odbędzie się w węgierskim Debreczynie od 31 sierpnia do 2 września br. Obrończynie tytułu i zarazem gospodynie turnieju zmagania rozpoczną w grupie D z Rosją oraz Litwą. Transmisja TV

Więcej
Reprezentacja Polski 3x3 U18 w składzie Sara Wróblewska, Kaja Wróblewska, Aleksandra Pszczolarska oraz Aleksandra Ustowska w rozegranym w węgierskim Szolnoku turnieju kwalifikacyjnym, nie zdołała wywalczyć awansu do turnieju finałowego.
  Więcej
Już 4 oraz 5 sierpnia w węgierskim Szolnoku Reprezentacja Polski U18 rozegra turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy U18. Polki powalczą w grupie A z Niemkami, Szwedkami oraz Ukrainkami. Transmisja TV

Więcej
Kadra Polski w każdym spotkaniu kwalifikacyjnym dała z siebie wszystko, jednak ostatecznie porażka w decydującym meczu z Czeszkami odebrała awans na turniej finałowy w Bukareszcie.

Więcej
Reprezentantki Polski ulegają drużynie Holandii 12:16 i turniej kończą bez brązowego medalu na szyi, jednak na bardzo dobrym, 4. miejscu. Nasze zawodniczki zostawiły całe swoje serca na boisku przez cały turniej! Wygrały Węgierki, które w finale pokonały po walce Rosjanki.  Wiktoria Keller została wygrana do zespołu All Star U18 3x3.
  Więcej
W węgierskim Szolnoku, Reprezentacja Polski U18 wywalczyła awans do turnieju finałowego po wygranej w ćwierćfinale z Izraelem. W walce o finał, lepsze były Czeszki. Turniej finałowy odbędzie się od 1 do 3 września również na Węgrzech (Debreczyn). Transmisja TV

Więcej
W rozegranym turnieju kwalifikacyjnym we francuskim Poitiers, Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 zajęła 10.  miejsce (na 12 zespołów) i nie wywalczyła awansu na lipcowy Euro Cup w Amsterdamie.

Więcej
23 oraz 24 czerwca br. we francuskim Poitiers, Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 zagra w turnieju kwalifikacyjnym EuroCup. Turniej finałowy odbędzie się od 7 do 9 lipca w Amsterdamie (Holandia). Polska za rywali z grupie będzie miała Czechy (11. miejsce w rankingu) oraz Irlandię (4).

Więcej
Reprezentacja Polski przegrała oba spotkania grupowe i tym samym już dzisiaj pożegnała się z kwalifikacjami do Mistrzostw Europy, które odbędą się we wrzesniu br. w Debreczynie.

Więcej
W Andorze, reprezentacja Polski 3x3 rozgrywała turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy. Polki niestety przegrały wszystkie spotkania grupowe i zakończyły swój udział w turnieju.

Więcej
Polki awansowały do turnieju finałowego! 18 i 19 lipca br. w Amsterdamie (Holandia) odbył się turniej eliminacyjny FIBA 3x3 U18 do Mistrzostw Europy (Białoruś 21 - 23 sierpnia br.).