Stany Zjednoczone U21 wygrały Ligę Narodów 3x3 U23, pokonując w finałowym spotkaniu 19:18 Chiny. Na najniższym stopniu podium stanęła kadra Niemiec, ogrywając USA.

Więcej
Francja po raz drugi z rzędu i trzeci raz w historii, wygrała Ligę Narodów 3x3 U23. MVP wybrana została Camille Droguet, która była także najskuteczniejszą zawodniczką całego turnieju.

Więcej
W rumuńskiej Konstancy zakończyła się faza grupowa turnieju finałowego Ligi Narodów 3x3 U23, która wyłoniła pary ćwierćfinałowe.

Więcej
Zakończyła się rywalizacja w grupach B oraz D, podczas turnieju finałowego Ligi Narodów 3x3 U23 w rumuńskiej Konstancie. Największą niespodzianką była pierwsza od 18 spotkań, porażka Amerykanek.

Więcej
W turnieju finałowym Ligi Narodów 3x3 U23, który odbędzie się od 14 do 16 września br. nad Morzem Czarnym w rumuńskiej Konstancie i zagra w nim 12 drużyn. Tym razem zabraknie Reprezentacji Polski, która nie przeszła kwalifikacji. Transmisja na kanale FIBA3x3 YouTube
  Więcej
Komplet zwycięstw w sześciu „przystankach” Ligi Narodów 3x3 U23, zapisała na swoim koncie Reprezentacja Węgier i wywalczyła awans do turnieju finałowego.

Więcej
Reprezentacja Polski 3x3 U23 dzielnie walczyła o awans do turnieju finałowego, jednak strata z pierwszych turniejów w Kownie – była zbyt duża do odrobienia. Awans wywalczyła Litwa, która w ostatnim turnieju pokonała w finale… Polskę.

Więcej
Reprezentacja Polski 3x3 U23 wygrała #5 przystanek Ligi Narodów 3x3 U23 w Kownie, pozostając w grze o turniej finałowy.

Więcej
Reprezentacja Polski 3x3 wygrała czwarty „przystanek” Ligi Narodów rozgrywany w Kownie i pozostała w grze o awans do turnieju finałowego.

Więcej
Reprezentacja Polski U23 tegoroczne turnieje kwalifikacyjne do Ligi Narodów, rozgrywa na Litwie – w Kownie. Po trzech przystankach z kompletem zwycięstw prowadzą gospodynie, które są bardzo bliskie zagwarantowania sobie awansu do finału. Transmisja na kanale FIBA YouTube

Więcej
Trzy przystanki w Bratysławie i trzy wygrane reprezentacji Węgier – taki przebieg miał początek rywalizacji w dywizji centralnej Ligi Narodów U23.

Więcej
Tegoroczny cykl Ligi Narodów 3x3 U23 obejmuje swoim zasięgiem aż 57 federacji krajowych w 11 konferencjach. Turniej finałowy odbędzie się od 14 do 16 września w rumuńskiej Konstancie.

Więcej
„Trójkolorowe” pokonując 21:7 Holandię, wygrały tegoroczną Ligę Narodów 3x3 U23. Turniej finałowy rozgrywany był w Bukareszcie, a wzięło w nim udział sześć najlepszych drużyn z kwalifikacji. Polki ostatecznie uplasowały się na 3. miejscu.

Więcej
Po pierwszym dniu turnieju finałowego Ligi Narodów 3x3 U23, reprezentacja Polski zajmuje w grupie B – 2. miejsce z bilansem 1/1. Biało-czerwone przegrały wyraźnie z Holandią oraz wygrały w meczu „walki” po dogrywce z silną Litwa.

Więcej
Już 17 oraz 18 września w Bukareszcie odbędzie się turniej finałowy Ligi Narodów 3x3 U23, która w tym sezonie – na chwilę obecną należy do reprezentacji Polski. Biało-czerwone bardzo dobrze przeszły turnieje kwalifikacyjne i wygrywając swoją konferencję zameldowały się w fazie finałowej.

Więcej
Reprezentacja Polski 3x3 U23 awansowała do turnieju finałowego Ligi Narodów 3x3 U23, który w tym roku odbędzie się 17 i 18 września w Bukareszcie. Będzie to czwarty turniej finałowy, a tytułu zdobytego w 2019 roku broni kadra Rosji.

Więcej
Reprezentacja Polski w ostatnich trzech turniejach „STOP 4,5,6” w węgierskim Szolnoku, zapewniła sobie udział w turnieju finałowym. Biało-czerwone na najwyższym stopniu podium stanęły tylko raz, jednak w zupełności wystarczyło to do upragnionego awansu.

Więcej
Kadra Polski 3x3 U23 w słowackim Samorinie odniosła komplet dziewięciu zwycięstw, które dały także już na starcie dosyć dużą przewagę w klasyfikacji „polskiej” konferencji. Kolejne turnieje odbędą się na początku sierpnia na Węgrzech – w Szolnoku.

Więcej
Słowacki Związek Koszykówki sprowadza na Słowację największe wydarzenie FIBA 3x3, jakie obecnie rozgrywane jest w kategoriach młodzieżowych. W Samorinie odbędzie się turniej Ligi Narodów 3x3 U23, a konkretnie jego aż trzy przystanki. Zagra w nim kadra Polski 3x3, która w 2019 roku zagrała w Budapeszcie w finale całego cyklu.

Więcej
Po roku przerwy powraca Liga Narodów U23, która z powodu pandemii COVID-19 miała rok przerwy. W tym sezonie drużyny zostały podzielone na pięć konferencji, a udział w niej weźmie rekordowe – 25 krajów.

Więcej
Od najbliższego poniedziałku kadra Węgier 3x3 U23 w Székesfehérvár, rozpocznie dwutygodniowe zgrupowanie. Krisztina Süle do drużyny powołała dziewięć zawodniczek, które będą walczyć o grę w Lidze Narodów 3x3 U23.

Więcej
W drugiej edycji Mistrzostw Świata #3x3U23 w chińskim Lanzhou triumfowała kadra Japonii, która pokonała w finale Rosję. Brązowe medale dla Francji, która wygrała z Białorusią.

Więcej
Kadra Rosji po niezwykle zaciętym spotkaniu finałowym, pokonała Francję 16:13 i tym samym po raz pierwszym w historii wygrała Ligę Narodów 3x3 U23. Brązowe medale zdobyły Chiny, po wygranej nad Holandią. Polki udział w turnieju zakończyły bez wygranej na fazie grupowej.

Więcej
Trzeci finałowy turniej Ligi Narodów 3x3 U23 gościć będzie w pięknej stolicy Węgier – Budapeszcie. Coraz większa rywalizacja i zaangażowanie w poszczególne turnieje, daje jeszcze większą szansę na doskonalenie umiejętności gry w 3x3 poszczególnych zawodniczek. W turnieju wystąpi po raz pierwszy również kadra Polski.

Więcej
W turnieju finałowym, który rozegrany zostanie w Budapeszcie od 13 do 15 września br. zapewniony udział mają już kadry: Węgier (gospodarze), Rosji, Chin, Francji oraz Holandii. O pozostałe dwa miejsca walczą w dalszym ciągu m.in. Polki, które ostatni turniej kwalifikacyjny rozegrają 29 i 30 sierpnia br. w Debreczynie.

Więcej
W tym sezonie Liga Narodów U23 została podzielona na trzy konferencje – po 6 Federacji w każdej. Wśród nich jest także Reprezentacja Polski U23, która trafiła do konferencji środkowo-wschodniej z Czechami, Węgrami, Rumunią, Słowacją oraz Ukrainą. Ostatni turniej kwalifikacyjny w Debrecznie dał awans do walki z najlepszymi, która odbędzie się w Budapeszcie we wrześniu.

Więcej
Rosja nie przegrała ani jednego meczu podczas pierwszych mistrzostw świata w koszykówce 3x3 U23 i zapisała się w historii koszykówki 3x3. W finałowym meczu Sborna nie dała szans Japoni, wygrywając 21:12. Brązowe medale dla dobrze spisujących się Ukrainek - 18:14 z Niemkami.

Więcej
Jest to pierwszy, historyczny  turniej mistrzostw świata 3x3 U23. Udział w nim bierze 20 najlepszych zespołów żeńskich na podstawie światowego rankingu. Od 3 do 6 października trwać będzie faza grupowa. Transmisja na FIBA3x3 YouTube

Więcej
Dwa ostatnie turnieje National League U23 w Indiach, były zarazem turniejem finałowym ligi. Najlepsze okazały się być zawodniczki z Francji, które w pierwszym dniu łatwo ograły Węgierki. Ostatni dzień przyniósł jednak zmianę, gdyż w finale lepsze okazały się Chinki. W klasyfikacji końcowej Francja zdobyła 720 punktów, wyprzedając o 10 punktów Chiny oraz 165 Węgierki.