Liga Narodów 3x3 U23: Rosja wygrywa z Francją!

Dodano: 15.09.2019, 22:29


Kadra Rosji po niezwykle zaciętym spotkaniu finałowym, pokonała Francję 16:13 i tym samym po raz pierwszym w historii wygrała Ligę Narodów 3x3 U23. Brązowe medale zdobyły Chiny, po wygranej nad Holandią. Polki udział w turnieju zakończyły bez wygranej na fazie grupowej.


Z kompletem zwycięstw w grupie A bezpośrednio do półfinału awansowały koszykarki Rosji (Evgeniia Frolkina, Ekaterina Polyashova, Olga Frolkina, Yulia Kozik), które pokonały kolejno Rumunię, Francję oraz Holandię (do 8, 19 oraz 12). Z awansu do ćwierćfinałów mogły cieszyć się natomiast kadry Francji (bilans 2-1) oraz Holandii (1-2).

Tabela grupy A:
1. Rosja 3/0
2. Francja 2/1
3. Holandia 1/2
4. Rumunia 0/3

W grupie B rywalizacja była dużo bardziej zacięta, gdyż aż trzy zespoły miały bilans 2-1. Jednak z awansu do półfinału mogły się cieszyć Chinki, które wygrały w pierwszym meczu z Polskami (22:14) oraz w decydującym spotkaniu z Węgierkami (16:14). Jedyną porażką, była ta z Ukrainą – 16:21. Ukrainki mimo porażki w pierwszym spotkaniu z gospodyniami (7:18), utrzymały 2. miejsce po wygranej nad Chinkami oraz Polską w takim samym stosunki – (21:16). Polki (Anna Pawłowska, Marta Marcinkowska, Sylwia Siemienas, Weronika Papiernik) niestety wszystkie spotkania przegrały dość wyraźnie (14:22 z Chinami, 8:12 z Węgrami oraz 16:21 z Ukrainą).


Liga Narodów 3x3 U23 również dostarcza dośc dużych emocji

Tabela grupy B:
1. Chiny 2/1
2. Ukraina 2/1
3. Węgry 2/1
4. Polska 0/3

W ćwierćfinałach Holenderki po zaciętym spotkaniu wygrały z Ukrainkami 22:18 (Charlotte van Kleef – 11 punktów), a Francja (Victoria Majekodunmi – 5) także po walce ograła Węgry 13:10. W półfinałach Rosja dość łatwo ograła Holandię 20:7, a Francja (Lisa Berkani, Catherine Mosengo, Myriam Djekoundade, Victoria Majekodunmi) udowodniła swoją wyższość nad Chinami 19:8.


W tym roku w rywalizacji brały udział także kadry Austrii czy Szwajcarii, które tym samym zrobiły ogromny krok w przód

Finał to 7 „oczek” Olgi Frolkiny, co dało wygraną 16:13 nad obrończyniami tytułu z Francji. W meczu o 3. miejsce 21:9 Chiny pokonały Holandię, a 10 punktów rzuciła Wenxi Ha.

MVP turnieju wybrana została Ekaterina Polyashova (Rosja), która rzuciła łącznie 34 punkty, o jedno "oczko" więcej miała Viktoriia Kondus (Ukraina).

Cały turniej po raz pierwszy w historii został włączony do World Urban Games czyli BMX freestyle, Breaking, Flying Disc Freestyle, Parkour, Roller Freestyle oraz dwóch nowych sportów pokazowych Indoor Rowing i Laser Run.

Końcowa kolejność:
1. Francja
2. Rosja
3. Ukraina
4. Białoruś
5. Rumania
6. Holandia
7. Węgry
8. Polska

W poprzednich latach ze zwycięstwa cieszyły się kadry Węgier (2017) oraz Francji (2018).