EBLK: Karuzela transferowa 2021/2022

Dodano: 24.08.2021, 10:36


Karuzela transferowa Energa Basket Ligi Kobiet, to coś na co czekają wszyscy sympatycy żenskiego basketu. Kto zostaje, kto odchodzi? O tym poniżej.






VBW Arka Gdynia

Zostają: Gundars Vetra (trener), Tomasz Cielebąk (II trener), Marissa Kastanek, Angelika Slamova, Kamila Borkowska
Przychodzą: Morgan Bertsch, Megan Gustafson, Klara Lundquist, Ana-Marija Begić, Agata Dobrowolska, Romane Bernies
Odchodzą: Barbora Balintova, Sonja Greinacher, Laura Miskiniene, Amalia Rembiszewska, Aldona Morawiec, Artemis Spanou

CCC Polkowice

Zostają: Karol Kowalewski (trener), Wojciech Eliasz-Radzikowski (II trener), Weronika Telenga, Klaudia Gertchen
Przychodzą: Artemis Spanou, Sylwia Bujniak, Feyonda Fitzgerald
Odchodzą: Keisha Hampton, Julia Drop, Aaryn Ellenberg-Wiley

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.

Zostają: Dariusz Maciejewski (trener), Robert Pieczyrak (II trener), Dominika Owczarzak, Borislava Hristova, Ewelina Śmiałek, Paula Duchnowska, Karolina Matkowska, Katarzyna Dźwigalska
Przychodzą: Anna Makurat, Courtney Hurt, Ksenia Tikhonenko, Stephanie Jones, Stella Johnson
Odchodzą: Agnieszka Szott-Hejmej (koniec kariery), Megan Gustafson, Agnieszka Kaczmarczyk, Wiktoria Kuczyńska

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin

Zostają: Krzysztof Szewczyk (trener), Marek Lebiedziński (II trener), Martina Fassina, Klaudia Niedźwiedzka, Emilia Kośla, Olga Trzeciak, Wiktoria Duchnowska
Przychodzą: Aleksandra Stanacev, Natasha Mack, Natalia Kurach, Ivana Jakubcova, Aleksandra Kuczyńska, Kamiah Smalls
Odchodzą: Morgan Bertsch, Karolina Poboży

Basket 25 Bydgoszcz

Zostają: Piotr Kulpeksza (trener), Paweł Kulpeksza (II trener), Angelika Stankiewicz, Janessa Jeffery, Karina Michałek, Wiktoria Zasada, Daria Norgal, Wiktoria Sobiech, Roksana Sobiech, Magdalena Szajtauer
Przychodzą: Nathalie Fontaine, Karolina Poboży, Jillian Alleyne, Laura Miskiniene
Odchodzą: Elżbieta Międzik (przerwa)

Enea AZS Poznań

Zostają: Daria Marciniak, Jovana Popović, Liliana Banaszak, Julia Adamowicz (przerwa)
Przychodzą: Agata Makurat, Taya Davis-Reimer, Danielle McCray
Odchodzą: Tiffany Brown, G'mrice Davis, Nina Bogicević, Marta Nowicka, Aleksandra Parzeńska

CTL Zagłębie Sosnowiec

Zostają: Jordi Aragones (trener), Martyna Jasiulewicz, Aleksandra Wojtala, Karolina Zuziak, Sylwia Wojtylas, Jessica January
Przychodzą: Nina Bogicević, Klaudia Wnorowska, Sarah Sagerer, Aishah Sutherland, Zayn Arden Urbaniak-Dornstauder
Odchodzą: Sydney Wallace, Monika Jasnowska, Monika Jasnowska, Martyna Czyżewska, Klaudia Rutkowska, Martyna Stasiuk

1KS Ślęza Wrocław

Zostają: Arkadiusz Rusin (trener), Anna Jasińska
Przychodzą: Karolina Stefańczyk, Wiktoria Kuczyńska, Julia Drop, Dominique Wilson, Monika Jasnowska, Patricia Bright, Nikolina Zubac
Odchodzą: Agata Dobrowolska, Stephanie Jones

Energa Toruń

Zostają: Emilia Tłumak (trener), Marta Wieczyńska, Karolina Podkańska, Aleksandra Pszczolarska, Łucja Grzenkowicz
Przychodzą: Marta Nowicka, Shayla Bennett, Tyler Scaife, Oumul Sarr
Odchodzą: Sarah Sagerer

GTK Gdynia

Zostają: Jelena Skerovic (trener), Julia Niemojewska, Marta Marcinkowska, Anna Wińkowska, Julia Piestrzyńska, Agata Gilmajster, Julia Bazan, Alicja Żytkowska, Magdalena Szulc
Przychodzą: Jowita Ossowska, Joanna Kobylińska, Karolina Szlachta (II trener), Joanna Cupryś-Szwichtenberg (II trener), Aleksadra Parzeńska
Odchodzą: Agata Makurat, Karolina Stefańczyk, Emily Kalenek


SKK Polonia Warszawa (beniaminek)

Zostają: Maciej Gordon (trener), Alicja Janczak, Anna Pawłowska, Gabriela Kluczyńska, Natalia Bucyk, Marta Mistygacz, Klaudia Sosnowska, Weronika Preihs, Maria Wybraniec
Przychodzą: Adam Kubaszczyk (II trener), Sylwia Siemienas, Martyna Leszczyńska, Teja Goršič, Whitney Knight, Weronika Preihs, Loryn Goodwin, Martyna Pyka
Odchodzą: