Mistrzostwa Polski U22: Turniej finałowy - Gdańsk

Dodano: 29.01.2019, 16:31


Od 13 do 17 lutego br. w Gdańsku odbywać się będzie turniej finałowy mistrzostw Polski do lat 22. Na parkiecie Centrum Sportu Akademickiego będzie można oglądać m.in. Wiktorię Keller, Aleksandrę Wojtalę, Martynę Jasiulewicz czy też Natalię Gwizdałę. Będzie również Magdalena Leciejewska, jako trener asystent w zespole MUKS Poznań. Portal KoszykowkaKobiet.pl – oficjalny partner turnieju finałowego U22 w Gdańsku.



W ubiegłym roku ze zwycięstwa cieszyły się koszykarki VBW GTK Gdynia, które w finale pokonały ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. Brązowy medal zdobyła drużyna MUKS Poznań. Poniżej skład turnieju finałowego w Gdańsku:

ENEA AZS Poznań
- 1. miejsce podczas turnieju półfinałowego w Jeleniej Górze
- bilans 3:0

Skład zespołu: Liliana Banaszak, Julia Dąbrowska, Olga Jędrzejczak, Martyna Kotula, Wiktoria Kozłowska, Julia Niemojewska, Marta Nowicka, Aleksandra Parzeńska, Aleksandra Piasecka, Weronika Piechowiak, Alicja Rogozińska, Karolina Stefańczyk, Kaja Wróblewska, Sara Wróblewska, Aleksandra Zięmborska

Sztab szkoleniowy: Marek Lebiedziński, Grzegorz Zieliński

MUKS Poznań
- 1. miejsce podczas turnieju półfinałowego w Gorzowie Wlkp.
- bilans 2:1

Skład zespołu: Natalia Błaszczak, Karolina Giżyńska, Paulina Hantys, Alicja Jóźwiak, Magdalena Kowalewska, Karolina Masłowska, Julia Michalik, Weronika Papiernik, Paulina Pilichowska, Justyna Różańska, Marta Wdowiuk, Weronika Woźniak

Sztab szkoleniowy: Maciej Brodziński, Magdalena Leciejewska

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki
- 2. miejsce podczas turnieju półfinałowego w Gdańsku
- bilans 2:1

Skład zespołu: Bianka Bałwas, Patrycja Borawska, Klaudia Dudek, Martyna Janusz, Pola Kaźmierczak, Aleksandra Kozłowska, Klaudia Kozłowska, Patrycja Krzyszczak, Martyna Leszczyńska, Natalia Łopińska, Agata Maciejewska, Nicola Obrodzka, Aleksandra Pszczolarska, Justyna Samulak, Katarzyna Szpera

Sztab szkoleniowy: Adam Rajkowski, Dariusz Raczyński

AZS Uniwersytet Warszawski
- 2. miejsce podczas turnieju półfinałowego w Warszawie
- bilans 2:1

Skład zespołu: Karolina Cimoch, Pola Dmochewicz, Klaudia Gołębiewska, Agata Kowalczyk, Kinga Leder, Gabriela Piech, Anna Pietkiewicz, Kamila Płatek, Wiktoria Skuzińska, Aleksandra Szostakiewicz, Katarzyna Świeżak, Klaudia Walkowska, Ida Wiśniewska, Daria Zach, Monika Ziobro

Sztab szkoleniowy: Milena Krzyżaniak, Małgorzata Zaroń

Szkoła Gortata Politechnika Gdańska
- 1.  miejsce podczas turnieju półfinałowego w Gdańsku
- bilans 3:0

Skład zespołu: Anna Adamczyk, Łucja Grzenkowicz, Natalia Gwizdała, Maja Haponik, Aleksandra Iwaniuk, Zuzanna Krupa, Natalia Ławicka, Syanne Mohamed, Aleksandra Olęcka, Paulina Pełka, Agata Piastowska, Marta Stawicka, Katarzyna Śmietańska, Wiktoria Wesołowska, Aleksandra Zmierczak

Sztab szkoleniowy: Lubow Szwecowa-Knap, Michał Kowalski

KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec
- 1.  miejsce podczas turnieju półfinałowego w Warszawie
- bilans 2:1

Skład zespołu: Karolina Antas, Martyna Gruszka, Katarzyna Jagła, Martyna Jasiulewicz, Alicja Kopiec, Dorota Kukier, Wiktoria Mendyk, Natalia Micek, Wiktoria Ozga, Weronika Pawlak, Aleksandra Wojtala, Sylwia Wojtylas, Karolina Zuziak

Sztab szkoleniowy: Leszek Marzec

Wisła CanPack AZS Politechnika Kraków
- 2.  miejsce podczas turnieju półfinałowego w Jeleniej Górze
- bilans 2:1

Skład zespołu: Kinga Banach, Julia Cieśla, Martyna Gajoch, Alicja Grabska, Julia Hatalska, Monika Malinowska, Weroika Mazur, Kamila Nawrocka, Klaudia Niedźwiedzka, Aleksandra Owca, Martyna Pająk, Natalia Popiół, Bożena Puter, Patrycja Pyka, Magdalena Ruta

Sztab szkoleniowy: Wojciech Downar-Zapolski

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski
- 2.  miejsce podczas turnieju półfinałowego w Gorzowie Wlkp.
- bilans 2:1

Skład zespołu: Laura Dubaj, Paula Duchnowska, Wiktoria Duchnowska, Weronika Dudek, Wiktoria Keller, Joanna Kobylińska, Karolina Matkowska, Kinga Potraca, Patrycja Szczecińska, Jagoda Szczęsna, Olga Trzeciak

Sztab szkoleniowy: Robert Pieczyrak, Janusz Kopaczewski

***

W podsumowaniu statystycznym wzięto pod uwagę, tylko zawodniczki drużyn z awansem do turnieju finałowego.

Najlepiej punktujące zawodniczki fazy półfinałowej:
Wiktoria Keller (Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski) – 56
Aleksandra Wojtala (KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec) – 54
Marta Wdowiuk (MUKS Poznań) - 54

Najlepsza średnia punktowa fazy półfinałowej:
Aleksandra Wojtala (KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec) – 27,0pkt/m
Martyna Jasiulewicz (KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec) – 20,5pkt/m
Aleksandra Zięmborska (ENEA AZS Poznań) – 19,5pkt/m

Najlepiej zbierające zawodniczki fazy półfinałowej:
Wiktoria Keller (Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski) – 34
Weronika Papiernik (MUKS Poznań) – 32
Martyna Leszczyńska (UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki) – 31

Najlepsza średnia zbiórek fazy półfinałowej:
Wiktoria Keller (Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski) – 11,3zb/m
Weronika Papiernik (MUKS Poznań) – 10,6zb/m
Martyna Leszczyńska (UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki) – 10,3zb/m

***

Miejsce rozgrywania turnieju: Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej, 80-219 Gdańsk, al. Zwycięstwa 12

Grupa A:
13.02.2019 11:30 Enea AZS Poznań - MUKS Poznań     
13.02.2019 13:45 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - AZS Uniwersytet Warszawski 
14.02.2019 11:30 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Enea AZS Poznań     
14.02.2019 13:45 AZS Uniwersytet Warszawski - MUKS Poznań     
15.02.2019 11:30 Enea AZS Poznań - AZS Uniwersytet Warszawski     
15.02.2019 13:45 MUKS Poznań - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki

Grupa B:
13.02.2019 16:00 Szkoła Gortata Politechnika Gdańska - KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec     
13.02.2019 18:30 Wisła CanPack AZS Politechnika Kraków - Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski     
14.02.2019 18:15 Wisła CanPack AZS Politechnika Kraków - Szkoła Gortata Politechnika Gdańska     
14.02.2019 16:00 Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski - KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec     
15.02.2019 16:00 Szkoła Gortata Politechnika Gdańska - Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski   
15.02.2019 18:15 KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Wisła CanPack AZS Politechnika Kraków

16.02.2019 11:30 o 7. miejsce A4 - B4
16.02.2019 13:45 o 5. miejsce B3 - A3
16.02.2019 16:00 oraz 18:15 półfinały A2 - B1 oraz B2 - A1
17.02.2019 11:30 o 3. miejsce
17.02.2019 13:45 finał