Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezesa CANPACK

Dodano: 10.09.2017, 17:42

W dniach 8-10 września w hali TS Wisła Kraków przy ulicy Reymonta 22 rozgrywany był Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezesa CANPACK. W finale Good Angels po zaciętej końcówce przegrało z AZS UMCS Lublin 52:54 i tym samym zanotowało pierwszą porażkę w turnieju. Trzecie miejsce wywalczyła Wisła CANPACK Kraków.

Basket 90 Gdynia Basket 90 Gdynia
Aldona Morawiec, Jelena Skerović, Amalia Rembiszewska, Aneta Kotnis, Anna Jakubiuk, Kristine Vitola, Kahleah Copper, Sofija Aleksandravicius, Tori Jankoska, Anna Makurat, Gundars Vētra (trener)

Good Angels Košice
Zuzana Žirková, Barbora Bálintová, Romana Stehlíková, Anna Jurčenková, Devereaux Peters, Darxia Morris, Dominika Deptová, Angelika Theiner, Marta Páleníková, Daugilé Šarauskaitė,  Peter Jankovič (trener)

Wisła CANPACK Kraków
Aleksandra Klimas, Julia Natkaniec, Leonor Rodríguez, Dominika Owczarzak, Magdalena Ziętara, Jelena Antić, Maurita Reid, Klaudia Niedźwiedzka, Dominika Miłoszewska, Sonja Greinacher, Giedrė Labuckienė, Krzysztof Szewczyk (trener)

Artego Bydgoszcz Artego Bydgoszcz
Elżbieta Międzik, DeNesha Stallworth, Paulina Niedziółka, Katarzyna Kocaj, Paulina Kuczyńska, Justyna Żurowska-Cegielska, Agnieszka Szott-Hejmej, Julie McBride, Jennifer O’Neill, Julia Adamowicz, Karolina Poboży, Sylwia Bujniak, Dragana Stanković, Tomasz Herkt (trener)

MBK Ružomberok
Beáta Janoščíková, Pauline Diawakana, Alexandra Belušová, Natália Uramová, Olha Yatskovets, Taijah Campbell, Nikola Kováčiková, Miroslava Mištinová, Petra Bartánusová, Cassandra Brown, Alica Moravčíková, Patrícia Praženicová, Nevena Marković, Juraj Suja (trener)

AZS UMCS Lublin AZS UMCS Lublin
Uju Ugoka, Feyonda Fitzgerald, Kaja Grygiel, Martyna Cebulska, Aleksandra Kędzierska, Dorota Mistygacz, Dajana Butulija, Ulijana Datsko, Marta Jujka, Dominika Poleszak, Agata Dobrowolska, Kateryna Dorogobuzova, Wojciech Szawarski (trener)

8.09.2017 (piątek)
Pierwsze spotkanie turnieju w Krakowie zakończyło się już po 27 minutach gry z powodu awarii zasilania. Przez ten czas nowa krakowska Wisła CANPACK miało mało do powiedzenia w starciu z dużo bardziej doświadczonym i przede wszystkim silniejszym rywalem. Po 20 minutach gry Good Angels prowadziły już 39:20 i nic nie zapowiadało zmian. Po zmianie stron zza linii 6,75 trafiła dobrze znana w Polsce Darxia Morris (44:22) i dalej trwał dobry okres gry przyjezdnych. W  27 minucie spotkania oba zespoły jak i sędziowie postanowili zakończyć spotkanie aby nie przeciągać trwającej przerwy. Liderką Wisły CANPACK była Leonor Rodríguez (15 punktów), natomiast w zespole Good Angels 14 „oczek” rzuciła Morris.

Wisła CANPACK Kraków – Good Angels Košice
35:53 (12:23, 8:16, 15:14)
mecz zakończony w 27 minucie z powodu awarii zasilania

Kraków: Rodríguez 15, Labuckienė 10, Ziętara 2, Reid 4, Greinacher 4
Košice: Morris 14, Peters 9, Šarauskaitė 7, Bálintová 6, Stehlíková 5, Páleníková 4, Žirková 3, Jurčenková 3, Deptová 2

W drugim spotkaniu Artego było wyraźnie lepsze od koszykarek z Rużomberka i już po 10 minutach gry prowadziło 20:11. Mimo to, MBK do końca I połowy był ciągle w „grze” i do szatni schodził przegrywając 33:39. Po zmianie stron, piorunujące wejście w mecz zanotowały koszykarki z Bydgoszczy, które obnażyły braki zespołu ze Słowacji i w 27 minucie po trafieniu Poboży prowadziły 54:39. Pięć koszykarek Artego (Międzik, Stankovic, Adamowicz, Stallworth oraz ONeill) rzuciły 10 lub więcej punktów. Były koszykarki Wisły CANPACK – Szott-Hejmej oraz Żurowska-Cegielska rzuciły łącznie 6 „oczek”. W zespole MBK 15 punktów rzuciła Cassandra Brown.

MBK Ružomberok – Artego Bydgoszcz
50:69 (11:20, 22:19, 6:22, 11:8)

Ružomberok: Brown 15, Yatskovets 12, Mištinová 8, Diawakana 6, Moravcikova 4, Campbell 4, Janoščíková 1
Bydgoszcz: Międzik 13, Stankovic 11, Adamowicz 11, Stallworth 11, ONeill 10, McBride 5, Żurowska-Cegielska 4, Poboży 2, Szott-Hejmej 2

Najbardziej zaciętym spotkaniem było to na zakończenie dzisiejszego dnia. Gospodynie dzielnie walczyły o pierwszą wygraną w turnieju i udało im się to w ostatnich sekundach. Gdynianki na samym początku miały lekką przewagę (12:5) w 3 minucie gry. Wiślaczki jednak szybko wyrównały jak i wyszły na prowadzenie, które w kolejnych minutach zmieniało się wielokrotnie. Po 20 minutach gry był remis po 28, a tuż po zmianie stron wynik otworzyła celnym rzutem zza linii 6,75 Kotnis. Kolejne punkty Podgórnej pozwoliły wyjść na 6-punktowe prowadzenie, które jednak po raz kolejny zostało szybko zniwelowane. W ostatnich minutach skuteczna gra Labuckienė oraz Greinacher dały tym razem 6 „oczek” przewagi dla „Białej Gwiazdy” – 57:51. Jeszcze lepiej było chwile później, gdy akcją 2+1 popisała się Rodríguez (64:55), jednak seria błędów miejscowych i trafienia Skerovic oraz na 4 sekundy przed zakończeniem Aleksandravicius zniwelowały straty do jednego punktu. Wynik z rzutów wolnych ustaliła faulowana Rodríguez. Gdynianki miały ogromną przewagę pod tablicami (46-30) w zbiórkach.

Wisła CANPACK Kraków – Basket 90 Gdynia
65:63 (14:18, 14:10, 16:18, 21:17)

Kraków: Greinacher 15, Owczarzak 13, Rodríguez 12, Reid 9, Labuckienė 7, Miłoszewska 5, Ziętara 4
Gdynia: Makurat 14, Aleksandravicius 11 (13zb), Vitola 11 (12zb), Jakubiuk 6, Morawiec 6, Skerovic 5, Podgórna 5, Kotnis 3, Rembiszewska 2

9.09.2017 (sobota)

AZS UMCS Lublin – MBK Ružomberok
57:42 (12:14, 19:4, 15:4, 11:20)

Lublin: Fitzgerald 22, Poleszak 9, Cebulska 8, Dorogobuzowa 7, Mistygacz 5 (10zb), Butulija 4, Jujka 2
Ružomberok: Brown 12, Mistinova 11, Campbell 6 (10zb), Janoscikova 6, Diawakana 5, Bartanusova 2

Gdynianki tylko w początkowej fazie spotkania grały jak równy z równym z mocnym Good Angels. Po pierwszych 10 minutach gry było 18:15 dla rywalek ze Słowacji, lecz przestój już kilka minut później Basketu 90 i seria 10:0 szybko zmieniła wynik na 31:17. Na zakończenie I połowy, 4 punkty z rzutów wolnych Morris dały 13-punktowy handicap do szatni (37:24). Po zmianie stron mistrz Słowacji utrzymywał swoje tempo i na początku IV kwarty po trafieniu zza linii 6,75 Stehlíková odskoczył na 17 punktów – 51:34 a do końca spotkania nie wydarzyło się już nic wartego odnotowania. Mecz z 13 punktami zakończyła Anna Makurat, 11 dodała Aneta Kotnis. W zespole ze Słowacji  Barbora Bálintovápodczas 25 minut spędzonych na parkiecie rzuciła 15 „oczek” a po 10 dodały Stehlíková, Morris oraz Šarauskaitė. W trakcie Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezesa CANPACK odbył się konkurs rzutów za trzy punkty w którym udział wzięło sześć zawodniczek (po jednej reprezentantce z każdego klubu). Konkurs zwyciężyła zawodniczka Good Angels Košice Darxia Morris.

70:57 (18:15, 19:9, 11:10, 22:23)

Košice: Bálintová 15, Stehlíková 10, Morris 10, Šarauskaitė 10, Páleníková 7, Deptová 6, Žirková 4, Jurčenková 4, Peters 4
Gdynia: Makurat 13, Kotnis 11, Aleksandravicius 9, Rembiszewska 8, Jakubiuk 5, Vitola 5, Morawiec 4, Skerovic 2

W meczu o 1. Miejsce w grupie B, walka trwała do ostatnich sekund. Zwycięsko wyszły z niej koszykarki z Lublina, które jednakże były o włos od przegranej tracąc wypracowaną wcześniej nawet 17-punktową przewagę (60:43) w 32 minucie. Duża w tym zasługa nowych nabytków - Feyondy Fitzgerald (17 punktów) oraz Dajany Butulija (16). Sygnał do odrabiania strat dała Julie McBride (26 punktów), która zdobyła z rzędu 8 „oczek” i doprowadziła do stanu 51:60. Ważne okazało się także kolejne trafienie McBride na 62 sekundy przed zakończeniem spotkania – 62:64. W odpowiedzi trafiła Fitzgerald, lecz już kilka sekund później zza linii 6,75 ponownie do jednego punkty straty zmniejszyła Międzik. Jak się okazało było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu mimo prób Dorogobuzovej oraz McBride.

AZS UMCS Lublin – Artego Bydgoszcz
66:65 (18:13, 24:20, 11:10, 13:22)

Lublin: Fitzgerald 17, Butulija 16, Jujka 14, Dorogobuzova  9, Cebulska 5, Mistygacz 2, Poleszak 2, Dobrowolska 1
Bydgoszcz: McBride 26 (6x3), ONeil 12, Stallworth 11, Międzik 8, Stankovic 4, Żurowska-Cegielska 2, Adamowicz 2

10.09.2017 (niedziela)
Dobra II połowa spotkania z zespołem ze Słowacji, dała ostateczną wygraną 59:47 i 5. miejsce w turnieju dla koszykarek z Gdyni. Spotkanie w początkowej fazie również toczyło się pod dyktando zespołu z Pomorza, który po I kwarcie prowadził (17:13). Dość dobrze rozegrana ofensywna I kwarta, zmieniła się w kolejnych minutach i seryjne błędy jednej jak i drugiej strony wydatnie pokazały, iż jest to spotkanie towarzyskie. Gdynianki wzięły się w garść po zmianie stron i dzięki Kristinie Vitoli (18 punktów) odskoczyły na 12 „oczek” – (44:32). W samej końcówce spotkania, seria 6:0 koszykarek z Rużomberka zmniejszyła rozmiary porażki, gdyż już w 36 minucie było aż 18 punktów różnicy. Gdynianki w całym spotkaniu grały bardzo zespołowo i zanotowały 21 asyst przy „tylko” 9 rywalek.

Basket 90 Gdynia - MBK Ružomberok
o miejsce 5
59:47 (17:13, 8:7, 19:12, 15:15)

Gdynia: Vitola 18, Morawiec 10, Podgórna 10, Rembiszewska 9, Skerovic 8, Aleksandravicius 4
Ružomberok: Diawakana 17, Mištinová 10, Yatskovets 6, Brown 5, Janoščíková 5, Bartánusová 4

Początek drugiego niedzielnego spotkania stał pod znakiem wyrównanej gry i żadnej ze stron nie udało się wypracować przewagi większej niż 2 „oczka”. Sytuacja powoli zaczęła się zmieniać w II kwarcie, gdzie skuteczna krakowska Wisła CANPACK po trafieniu Rodríguez prowadziła (30:22). Artego straty zniwelowało, jednak równo z końcową syreną zza linii 6,75 trafiła Reid i do miejscowe schodziły do szatni prowadząc (39:31). Przyjezdne po zmianie stron miały jeden moment, w którym praktycznie dogoniły rywalki – 25 minuta (41:43) po rzucie wolnym ONeil, lecz to było na tyle, na ile było drużynę Tomasza Herkta stać.  Krakowianki grały bardzo skutecznie, dzięki czemu w IV kwarcie prowadziły nawet (56:42). Ostatecznie dzięki dobrej grze Rodríguez (14 punktów oraz 10 asyst) jak i Greinacher (18 punktów), Wisła CANPACK zajęła 3. miejsce w turnieju. W zespole z Bydgoszczy najskuteczniejsza była Stallworth (13).

Wisła CANPACK Kraków - Artego Bydgoszcz
o miejsce 3
66:60 (19:13, 20:18, 11:11, 16:18)

Kraków: Greinacher 18, Rodríguez 14, Miłoszewska 9, Reid 8, Niedźwiedzka 7, Ziętara 6, Owczarzak 4
Bydgoszcz: Stallworth 13, ONeill 12, McBride 11, Stankovic 11, Żurowska-Cegielska 6, Szott-Hejmej 5, Poboży 2

20 minut wyrównanej gry finałowego spotkania dało 3-punktowe prowadzenie „Dobrych Aniołów” - (30:27). W kolejnych minutach Good Angels odskoczyło na 7 ”oczek” – (40:33), lecz przestój i dobra gra zespołu z Lublina (seria 7-0) szybko tą stratę zniwelowała. W ostatniej kwarcie trafienie Bálintová ponownie pozwoliło na chwilę oddechu (46:40), lecz kolejny przestój drużyny ze Słowacji (0-9) dał prowadzenie AZS’u 49:46. W ostatnich sekundach koszykarki z Koszyc odzyskały co prawda to co utraciła kilkanaście sekund wcześniej, jednak trafienie zza linii 6,75 Butuliji dało ponowne prowadzenie na 51 sekund przed końcową syreną (52:50). Z linii rzutów wolnych wyrównała Jurčenková, jednak skuteczna akcja lublinianek (Dobrowolska) po przerwie na żądanie wziętej przez trenera Szawarskiego przesądziła o zwycięstwie. Gdy na zegarze pozostały zaledwie 2 sekundy gry, rzutem za 3 punkty losy spotkania próbowała zmienić Bálintová – nieskutecznie. Dajana Butulija rzuciła 16 punktów, 14 dodała Marta Jujka a 8 bohaterka zespołu Agata Dobrowolska. W zespole z Koszyc tylko 9 minut na parkiecie spędziła Darxia Morris (3 punkty).