Energa Basket Liga Kobiet: XII kolejka - świąteczny mecz kolejki dla Artego

Dodano: 22.12.2019, 21:47

W meczu 12. kolejki EBLK Artego Bydgoszcz pokonało lubelski AZS UMCS 71:65, a bardzo dobre spotkanie rozegrała była zawodniczka drużyny z Lublina - Brianna Kiesel 25 punktów. Ważną wygraną w kontekście walki  o fazę play-off zanotowała także Politechnika Gdańska, która ograła w Poznaniu ENEA AZS. Do CCC wróciła Maria Conde i mistrz Polski wygrał łatwo w Łodzi z Widzewem.

mecz kolejki
Wyrównane 40 minut spotkania oraz aż 11-krotnie zmieniające się prowadzenie – tak w skrócie wyglądało spotkanie Artego z bardzo dobrze w tym sezonie spisująca się drużyną z Lublina. Bydgoszczanki zwycięstwo zawdzięczają głównie byłej zawodniczce AZS UMCS Brannie Kiesel, która w ciągu 38 minut rzuciła 25 punktów oraz rozdała 5 piłek. Dobrze zagrała także Laura Miskiniene, która ani na sekundę nie usiadła na ławce i zaliczyła kolejne double-double w postaci 16 punktów oraz 11 zbiórek. Pierwsza połowa miała dwa oblicza – w pierwszym obie drużyny grały jak równy z równym, a w drugim AZS głównie za sprawa Day oraz Popovic wypracował 6-punktowe prowadzenie (26:20). Były medalista EBLK szybko odrobił straty i jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy wyszedł na prowadzenie – 37:34. Po zmianie stron pięć „oczek” Labuckienė oraz trójka Popovic szybko dały… prowadzenie zespołu z Lublina. W odpowiedzi ponownie skuteczne były gospodynie, które za sprawą Kiesel odzyskały prowadzenie (58:57). Ostatnie minuty także skuteczniej rozegrały zawodniczki z Bydgoszczy, wygrywając tym samym bardzo ważne spotkanie w górnej połówce tabeli.

Liczby meczu:
3 – tylko tyle razy na 19 prób zza linii 6,75 trafiły w meczu zawodniczki zespołu z Lublina
9 – zbiórek oraz 21 punktów zanotowała w meczu Brianna Day (AZS UMCS)
18 – z 71 punktów Artego zdobyło z linii rzutów wolnych (rywal – 8)
40 – minut na parkiecie spędziła Alexis Peterson (AZS UMCS) oraz Laura Miskiniene (Artego)
72 – aż tyle prób rzutów z gry miał w całym meczu team trenera Szewczyka (Artego „tylko” 54)

Artego Bydgoszcz - AZS-UMCS Lublin
71:65 (18:17, 19:17, 11:21, 23:10)

Bydgoszcz: Kiesel 25, Miskiniene 16 (11zb), Rymarenko 12, O'Neill 11, Międzik 5, Poboży 2
Lublin: Day 21, Popović 14, Peterson 13, Labuckiene 10, Sklepowicz 3, Szott-Hejmej 2, Adamowicz 2

CosinusMED Widzew Łódź - CCC Polkowice
60:77 (11:22, 20:19, 18:21, 11:15)

Łódź: Vucković 18, Emery 14, Drop 12, Jasnowska 7, Gala 5, Gertchen 4
Polkowice: Spanou 16, Robinson 15, Stallworth 11, Conde 10, Filip 10, Gajda 10, Tyszkiewicz 3, Bjović 2

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - AZS Uniwersytet Gdański
87:59 (27:13, 28:12, 18:18, 14:16)

Gorzów Wlkp.: Green 20, Copper 19, Prezelj 17, Keller 13, Maiga 8, Kaczmarczyk 5, Dźwigalska 3, Juskaite 2
Gdańsk: Stępięń 13, Lewis 10, Ortiz 9, Bączek 9, Szczęśniak 8, Kosalewicz 8, A. Kuras 2

Dobra pierwsza (22:10) oraz ostatnia (23:15) kwarta spotkania w Poznaniu, zespołu Politechniki Gdańskiej dało bardzo ważną wygraną w perspektywie walki o fazę play-off oraz… ligowy byt. Drużyna z Gdańska mocnym początkiem spotkania, całkowicie zastopowała rywala. Nic nie dawały ataki Saunders oraz siłowa gra Mfutili, która w całym meczu była najlepszą zawodniczką gospodyń z dorobkiem 21 punktów oraz 11 zbiórek. Po drugiej stronie po raz kolejny wyróżniła się Hudson – 35 minut, 25 punktów a także 3 asysty. Walczyła także Jenna Smith, która rzuciła „tylko” 7 „oczek”, jednak zebrała aż 14 piłek. Zawodniczki PG dość dobrze zagrały na odwodzie, gdzie trafiły aż 11/23 zza linii 6,75 – rywalki tylko 4/18.

Enea AZS Poznań - Politechnika Gdańska
58:75 (10:22, 18:15, 15:15, 15:23)

Poznań: Mfutila 20 (11zb), Pawlak 17, Saunders 7, Stefańczyk 5, Pyka 5, Nowicka 2, Parzeńska 2
Gdańsk: Hudson 26, Koc 15, Haryńska 8, Nayo 8, Bujniak 8, Smith 7, Strzelczyk 2, Niedźwiedzka 1

Energa Toruń - Arka Gdynia
44:66 (12:17, 18:15, 10:22, 4:12)

Toruń: Williams 11, Davenport 8, Tłumak 6, Scekić 5, Dedić 4, Grigoreva 3, Urbaniak 3, Podkańska 2, Wieczyńska 2
Gdynia: Gulich 15 (12zb), Kastanek 12, Greinacher 9, Balintova 8, Slamova 8, Misiek 6, Papova 5, Podgórna 3

05.01.2020 16:00 Politechnika Gdańska - Artego Bydgoszcz
13.02.2020 20:10 Arka Gdynia - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.
04.01.2020 17:00 AZS Uniwersytet Gdański - CCC Polkowice
08.01.2020 18:30 Wisła Kraków - Enea AZS Poznań
19.02.2020 00:00 AZS-UMCS Lublin - Energa Toruń

1 Arka Gdynia 24 12 12 - 0 6 - 0 6 - 0 924 - 678 +246
2 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 21 12 9 - 3 5 - 2 4 - 1 1021 - 852 +169
3 Artego Bydgoszcz 21 12 9 - 3 5 - 1 4 - 2 925 - 771 +154
4 CCC Polkowice (m, pp) 20 12 8 - 4 6 - 0 2 - 4 912 - 757 +155
5 AZS-UMCS Lublin 20 12 8 - 4 5 - 1 3 - 3 867 - 778 +89
6 Ślęza Wrocław 18 11 7 - 4 3 - 1 4 - 3 764 - 654 +110
7 DGT Politechnika Gdańska 18 12 6 - 6 4 - 3 2 - 3 825 - 931 -106
8 Wisła Kraków 17 11 6 - 5 3 - 1 3 - 4 720 - 727 -7
9 Enea AZS Poznań 15 12 3 - 9 1 - 5 2 - 4 763 - 917 -154
10 Energa Toruń 14 12 2 - 10 2 - 5 0 - 5 744 - 990 -246