EuroCup: Polkowice z drugą wygraną

Dodano: 21.10.2021, 16:19

BC Polkowice pokonały we własnej hali turecki Hatay i zapisały tym samym na swoim koncie drugą wygraną, którą dała... Stephanie Mavunga! Bez zwycięstwa do Polski wróciły natomiast zespoły z Bydgoszczy oraz Lublina.

Nic do powiedzenia w Orenburgu, nie miały koszykarki z Bydgoszczy… które po 30 minutach gry przegrywały już (34:61) i nie miał jak nawiązać walki z dużo lepiej dysponowanym przeciwnikiem. Trener Piotr Kulpeksza musi na nowo układać drużynę, po tym jak z powodu kontuzji nie może grać Laura Miskiniene. Nie ma także jeszcze Janeesa „Chucky” Jeffery, która także powinna ponownie stać się jedną z liderek. Medalista EBLk zagrał na bardzo słabej – bo zaledwie 28% skuteczności, przy 51% rywalek. Michaela Houser rzuciła 16 punktów (6/17), a 14 dodała Jillian Alleyne (do tego 12 zbiórek). To jednak było zdecydowanie za mało, aby chociaż nawiązać walkę z Nadieżdą.

Również bez szans w starciu z faworytem do wygrania EuroCup był lubelska „Pszczółka”, która po 20 minutach przegrywała (35:50). Kolejna kwarta była wyrównana, jednak w ostatniej ponownie górą były gospodynie. Warto tutaj zaznaczyć, iż drużyna trenera Krzysztofa Szewczyka nie zagrała złego spotkania. Po 19 punktów rzuciły Natasha Mack oraz Kamiah Smalls, a 13 dodała Ivana Jakubcova. W składzie zabrakło jednej z liderek – Martiny Fassiny. Oba zespoły zagrały na podobnej skuteczności – 46% Mersin – 43% Lublin. Dużą przewagę drużyna z Turcji, miała natomiast pod tablicami – gdzie brylowały Kristine Anigwe (12 zbiórek) oraz Temi Fagbenle i Shavonte Zellous (po 10 zbiórek).

Ze zwycięstwa cieszyły się natomiast „Pomarańczowe”, które po znakomitej trzeciej kwarcie (30:12) pokonały turecki Hatay. Do wygranej zespół poprowadziła Stephanie Mavunga, która uzbierała double-double w postaci 25 punktów oraz 14 zbiórek. Feyonda Fitzgerald dodała 16 „oczek”, a punkt mniej było dziełem Weroniki Gajdy. U rywalek jedną z głównych postaci była Aaryn Ellenberg-Wiley – 18 punktów, 5 zbiórek oraz 5 asyst.

Wygrana przez gorzowski AZS druga i trzecia kwarta, łącznie różnicą 27 punktów (46:19) – dała okazałe zwycięstwo w drugim meczu fazy grupowej. Ponownie liderką zespołu była Borislava Hristova, która uzbierała 20 punktów oraz rozdała 5 piłek. Dużo lepiej niż w ostatnim ligowym spotkaniu zagrała Stephanie Jones – 18 punktów, a także Stella Johnson – 14 „oczek”. Po drugiej stronie pełne 40 minut zagrała Anastasiya Verameyenka, rzucając w tym czasie 20 punktów i zbierając 9 piłek.

W innych meczach m.in. na otwarcie nowej hali w Miszkolcu - DVTK pokonało rosyjską Nikę, Zabiny Brno pokonały w Londynie baniaminka EuroCup, wysoko we własnej hali z Prometey przegrał uni Gyor, a Tango Bourges rozgromiło różnicą 53 „oczek” – Elfic Fribourg.