EuroCup: Wygrane Polkowic oraz Lublina

Dodano: 14.10.2021, 22:05

W pierwszej kolejce #EuroCupWoman polskie drużyny zagrały ze zmiennym szczęściem – ze zwycięstwa cieszyły się zespoły z Polkowic oraz Lublina, porażek natomiast doznały ekipy z Bydgoszczy oraz Gorzowa Wlkp.

„Pomarańczowe” na gorącym i to dosłownie terenie w Atenach, pokonały słynny Panathinaikos – jednak o zwycięstwo trzeba było walczyć do ostatnich sekund. Początek spotkania był wyrównany, lecz już w drugich 10 minutach wyraźnie skuteczniejsze były przyjezdne. Po zmianie stron wypracowana wcześniej przewaga, punkt po punkcie była powiększała – a dawały to m.in. skuteczne akcje Stephanie Mavungi oraz Klaudii Gertchen. Gdy wydawało się, że wygrana jest tylko formalnością… to do głosu doszły niesione dopingiem gospodynie. Zespół z Polkowic dodatkowo z powodu przewinień, nie mógł w końcówce korzystać z Feyondy Fitzgerald. „Panata” goniła wynik i po trafieniu Sequoi Holmes na 21 sekund przed zakończeniem traciła zaledwie… trzy „oczka”. W ostatnich sekundach mimo straty zespołu z Polkowic, rzut na dogrywkę ponownie Holmes nie znalazł się w koszu. Wygrana to głównie zasługa wspomnianej Mavungi, która zakończyła mecz z dorobkiem 15 punktów oraz 12 zbiórek.

Dzień wcześniej z Olympiakosem walczył Basket 25 Bydgoszcz, jednak słaba pierwsza kwarta (8:20) ustawiła początek spotkania. Zespół prowadzony przez trenera Piotra Kulpekszę, trochę odbudował się w kolejnych 10 minutach… jednak tuż po zmianie stron – nie miał nic do powiedzenia na parkiecie. Zaledwie 21 zdobytych punktów, przy fatalnej obronie (37 „oczek” rywalek) dała ostatecznie bardzo wysoką porażkę. Na domiar złego w końcowych minutach z grymasem bólu na twarzy z parkietu zeszły kolejno Laura Miskiniene oraz Nathalie Fontaine. W zespole wicemistrza Grecji skuteczne były Anna Stamolamprou (19 punktów), Ruth Hamblin (16) oraz Alexis Tolefree (16).

W starciu dwóch drużyn z EBLK w Lublinie, do przerwy był remis po 36… po przerwie wyraźną przewagę uzyskały gospodynie  - wygrywając ostatecznie różnicą aż 20 „oczek” (79:59). Gospodynie ostatnią kwartę, wygrały aż (25:9) przy dosyć biernej postawie po obu stronach parkietu rywalek z Gorzowa Wlkp. Martina Fassina rzuciła 22 punkty, a Natasha Mack uzbierała 15 punktów i 12 zbiórek.