Mecz Gwiazd POZKOSZ 2021: Wschód pokonał Zachód

Dodano: 05.09.2021, 18:56

W rozegranym w Gdyni Meczu Gwiazd Pomorskiego Związku Koszykówki – Wschód pokonał Zachód, a MVP wybrana została Dominika Ullmann!

Pierwsze minuty dużo lepiej zagrały koszykarki Wschodu, które po 10 minutach gry prowadziły (25:19). W kolejnych minutach obraz gry się nie zmienił, a kolejne trafienia Agaty Gilmajster powiększały przewagę. Po 20 minutach gry na tablicy wyników było (39:48), a to był znak do odrabiania strat przez zespół prowadzony przez Adama Mullera.

O ile początek drugiej połowy należał jeszcze do Zachodu, to już czwarta kwarta zagrana była praktycznie pod dyktando Wschodu. Znakomite akcje Dominiki Ullmann, Łucji Grządzieli czy też Weroniki Kassin najpierw dały remis, a następnie wygraną. Dużo w tym fragmencie gry zależało od trafień zza linii 6,75 (5x3).

Wschód – Zachód 86:82 (19:25, 20:23, 16:13, 31:21)

Wschód: Ullmann 32, Grządzela 13, Kassin 13, Wilbik 8, Rutkowska 8, Kobiela 3, Bielawa 3, Kobiela 3, Pastuszka 2, Jankowska 2, Gula 2
Zachód: Gilmajster 26, Górlikowska 20, Furman 16, N. Charynek 5, P. Charynek 3, Zalewska 3, Dziedzic 3, Dudek 2

Ullmann wygrała także konkurs rzutów za trzy punkty, gdzie pokonała m.in. Agatę Gilmajster.