Mistrzostwa Europy 3x3 w Paryżu: #1 Terminarz ustalony, „mocne” nazwiska gotowe do gry

Dodano: 09.09.2021, 11:26


Znany jest już terminarz turnieju finałowego mistrzostw Europy 3x3, które od 10 do 12 września odbędą się w Paryżu. „Mocne” nazwiska, znakomita lokalizacja na placu Trocadéro tuż pod Wieżą Eiffla oraz nocne godziny zakończenia – gwarantują znakomite widowisko. Transmisja na FIBA 3x3 YouTube



Zgodnie z oficjalnym programem rywalizacja w piątek oraz w sobotę potrwa od 17:00 do 22:30, a w niedzielę od 14:15 do 22:30.

piątek, 10.09
17:30 Rumunia - Belgia
18:25 Francja - Izrael
19:20 Węgry - Belgia
20:15 Francja - Niemcy
21:10 Rumunia - Węgry
22:05 Niemcy - Izrael


sobota, 11.09
17:30 Rosja - Wielka Brytania
18:25 Holandia - Hiszpania
19:20 Rosja - Ukraina
20:40 Holandia - Litwa
21:10 Ukraina - Wielka Brytania
20:05 Hiszpania - Litwa

niedziela, 12.09
14:15 B1 - D2
14:40 C1 - A2
16:05 A1 - C2
16:30 D1 - B2
18:25 półfinał (1)
18:50 półfinał (2)
20:40 mecz o 3. miejsce
21:40 finał

W turnieju finałowym wystąpią m.in. kadry Węgier, Holandii czy też po raz pierwszy w historii Wielkiej Brytanii oraz Litwy. O medal walczyć będą także zespoły z Belgii oraz Rosji. Na turnieju zabraknie kadry Polski 3x3, która przegrała w decydującym meczu z wicemistrzyniami Europy z Półwyspu Iberyjskiego.  W Paryżu nie będzie także były mistrzyń świata z Włoch, które również nie zdołały przebrnąć przez kwalifikacje oraz… brązowych medalistek z Debreczyna – Łotyszek.

Na boisku zagrają m.in. Ana Maria Filip, Laetitia Guapo, Marie-Eve Paget, Migna Touré z Francji, Temi Fagbelne, Cheridene Green z Wielkiej Brytanii, Dóra Medgyessy, Alexandra Theodorean, Klaudia Papp z Węgier, Loyce Bettonvil, Natalie van den Adel z Holandii, Aitana Cuevas, Sandra Ygueravide, Vega Gimeno z Hiszpanii czy też Gabriela Stanici z Rumunii i Kamile Nacickaite z Litwy!

Uwagę zwrócić należy także na Alyssa Baron z Izrael, Nataliia Tsiubyk z Ukrainy czy też Julie Kozik z Rosji.

Ostateczne jednak składy poznany w czwartek wieczorek, po zebraniu technicznym i wykonaniu potrzebnych testów COVID19.

Grupa A: Francja, Niemcy, Izrael
Grupa B: Rosja, Ukraina, Wielka Brytania
Grupa C: Rumunia, Węgry, Belgia
Grupa D: Holandia, Hiszpania, Litwa

Awans do fazy ćwierćfinałowej wywalczą po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

Awans z kwalifikacji na mistrzostwa Europy 3x3 wywalczyły kadry Niemiec, Izraela, Hiszpanii, Belgii, Litwy, Ukrainy, Węgier oraz Wielkiej Brytanii, wcześniej gry w Paryżu pewne były obrończynie tytułu i gospodynie (Francja) oraz najwyżej sklasyfikowane drużyny na dzień 1 listopada 2020 roku – Rosja, Holandia i Rumunia.


Końcowa kolejność turnieju finałowego w 2019 roku w Debreczynie:
1. Francja
2. Hiszpania
3. Łotwa
4. Holandia
5. Węgry
6. Białoruś
7. Rosja
8. Ukraina
9. Dania
10. Rumunia
11. Włochy
12. Polska

Historia mistrzostw Europy 3x3:

2014 Bukareszt/Rumunia - Rosja, Słowenia, Belgia
2016 Bukareszt/Rumunia - Węgry, Rumunia, Rosja
2017 Amsterdam/Holandia - Rosja, Hiszpania, Holandia
2018 Bukareszt/Rumunia - Francja, Holandia, Ukraina
2019 Debreczyn/Węgry - Francja, Hiszpania, Łotwa