Women’s Series #5 (Konstanta): Polki przed wielką szansą

Dodano: 12.08.2021, 21:27


W kolejnym turnieju cyklu FIBA 3x3 Women’s Series w rumuńskiej Konstancie, przed szansą na poprawienie dorobku punktowego stają Polki. Pierwsze zadanie to wyjść z grupy, gdzie rywalami będą kadry Rosji U25 oraz Słowacji.



Na boisku w największym porcie handlowym Rumunii, wystąpi 12 zespołów – w tym kadra Polski 3x3 w składzie Marzena Marciniak, Magdalena Parysek-Bochniak, Anna Pawłowska oraz Klaudia Sosnowska. Biało-czerwone, które zajmują obecnie bardzo dobre 5. miejsce w klasyfikacji ogólnej cyklu w grupie D zmierzą się z Rosją U25 -  Maria Nikishina, Anastasiia Pizhenko, Anastasiia Rykova, Viktoriia Trofimova oraz Słowacją - Monika Krajcovicova, Lucia Lüttmerdingová, Ema Mihaljevičová, Stella Tarkovicova.

W Konstancie zobaczymy także liderki rankingu i wicemistrzynie Europy z Półwyspu Iberyskiego – Hiszpanki w swoim podstawowym składzie m.in. z Aitaną Cuevas i Sandrą Ygueravide, grające dopiero po raz drugi w tym roku Kanadyjki z siostrami Plouffe oraz Paige Crozon czy też zupełnie odmienione Holenderki z bardzo dobrze radzącą sobie w zeszłym sezonie w kadrze U23 Esther Fokke.

Austria
(Anja Fuchs-Robetin, Nina Krisper, Annika Neumann, Camilla Neumann)

Kanada
(Paige Crozon, Laura Anne Dally, Katherine Plouffe, Michelle Plouffe)

Niemcy
(Svenja Brunckhorst, Jennifer Crowder, Sonja Greinacher, Luana Rodefeld)

Węgry
(Kitti Kovács, Kata Madár, Boróka Révész, Zsófia Tenyér)

Holandia
(Lisanne De Jonge, Noortje Driessen, Esther Fokke, Janis Ndiba)

Polska
(Marzena Marciniak, Magdalena Parysek-Bochniak, Anna Pawłowska, Klaudia Sosnowska)

Rumunia
(Bianca Maria Fota, Nicolett Orban, Anca Sipos, Florina Gabriela Stanici)

Rosja
(Olesia Kosiakova, Maira Sergazinova, Ekaterina Timchenko, Anna Zdebskaia)

Rosja U25
(Maria Nikishina, Anastasiia Pizhenko, Anastasiia Rykova, Viktoriia Trofimova)

Słowacja
(Monika Krajcovicova, Lucia Lüttmerdingová, Ema Mihaljevičová, Stella Tarkovicova)

Hiszpania
(Marta Canella, Aitana Cuevas, Vega Gimeno, Sandra Ygueravide)

USA
(Blake Julia Dietrick, N'dea Elyse Jones, Jordan Airess Reynolds, Breanna Richardson)

Grupa A:
1. Rosja
2. Niemcy
3. Węgry

Grupa B:
1. Rumunia
2. USA
3. Kanada

Grupa C:
1. Holandia
2. Hiszpania
3. Austria

Grupa D:
1. Rosja U25
2. Polska
3. Słowacja

Do fazy ćwierćfinałowej wchodzą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy i o awans do półfinałów grają systemem (A1-C2, D1-B2, B1-D2, C1-A2)

Terminarz sobota:
10:00 Rosja - Wegry
10:25 Rumunia - Kanada
10:50 Holandia - Austria
11:15 Rosja U25 - Słowacja
16:00 Niemcy - Węgry
16:25 USA - Kanada
16:50 Hiszpania - Austria
17:15 Polska - Słowacja
17:50 Rosja - Niemcy
18:15 Rumunia - USA
18:40 Holandia - Hiszpania
19:05 Rosja U25 - Polska


Terminarz niedziela:
16:00 A1-C2
16:25 D1-B2
16:50 B1-D2
17:15 C1-A2
17:50 półfinał 1
18:15 półfinał 2
19:00 finał


Klasyfikacja WS 2021:
1. Hiszpania 260
2. Francja 200
3. Rosja 200
4. Rumunia 185
5. Polska 180
6. Holandia 115
7. Rosja U25 110
8. Niemcy 110
9. USA 110
10. Austria 85
11. Węgry 85
12. Szwajcaria 78
13. Mongolia 67
14. Izrael 64
15. Francja U25 60
16. Słowacja 53
17. Tajlandia 35
18. Litwa 35
19. Kanada 20