Women’s Series #4 (Kłajpeda): Dogrywka i pierwsza w historii wygrana USA

Dodano: 31.07.2021, 16:24

W czwartym tegorocznym turnieju Women’s Series, rozgrywanym w litewskiej Kłajpedzie – najlepsze były Amerykanki, które jednak w finałowym starciu musiały się dość dużo namęczyć z Hiszpankami. MVP powędrowało do Linnae Harper.

Drugi dzień turnieju w portowej Kłajpedzie od samego początku dostarczył emocji, które rozpoczęły się meczem Polski z Izraelem. Starcie wygrały biało-czerwone, które jednak w samej końcówce traciły seriami punkty – co doprowadziło do nerwowej końcówki. Ostatecznie do 17 wygrały Polki i mogły przygotowywać się już do drugiego w tym turnieju starcia z kadra USA, która w pierwszym meczu zdecydowanie przeważała. W drugim ćwierćfinale Niemki do samego końca walczyły z młodymi (U23) zawodniczkami z Węgier… i udanie finiszowały.

W półfinałach dużo lepiej zaprezentowała się Polska, która mimo porażki z USA pokazała się z bardzo dobrej strony. Drugi półfinał to starcie Niemek z Hiszpankami – gdzie Sandra Ygueravide musiała wspiąć się na wyżyny, dające awans do finału.

Ostatnie spotkanie dostarczyły jeszcze większej ilości emocji, a wszystko zakończyło się po dogrywce. Pierwszy triumf w cyklu WS (po 7 startach w 19 turniejach) zanotowała kadra USA, a MVP wybrana została Linnae Harper. Po raz pierwszy także, zespół USA 3x3 nie składał się z zawodniczek z NCAA, a z Force 10 3x3.

Izrael - Polska 17:21
Niemcy - Węgry 12:10
USA - Polska 21:13
Niemcy - Hiszpania 11:13
USA - Hiszpania 19:17 OT

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju była Sandra Ygueravide (33 punkty), tuż za nią uplasowała się Alexix Peterson (27), a na najniższym stopniu podium – Linnea Harper (27). Wśród Polek liderką była Anna Pawłowska, która uzbierała 24 punkty.