FIBA Youth European Challengers 2021 U18 – Polska przegrywa z Hiszpanią

Dodano: 29.07.2021, 23:13

W kolejnym meczu podczas turnieju w Heraklionie, kadra Polski U18 przegrała z Hiszpanią. O porażce zadecydowała głównie druga połowie, która to biało-czerwone wyraźnie przegrały. Polska kolejny mecz rozegra w sobotę o godz. 14:00 z Francją.

Polki dobrze rozpoczęły spotkanie z Hiszpanią i po 10 minutach prowadziły (15:12). W kolejnej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie, jednak coraz większa niemoc w ataku po obu stronach – dawała dość niską zdobycz punktową przed dłuższą przerwą (24:24). Zmiana stron przyniosła coraz większą przewagę kadry Hiszpanii, która po trafieniu Nhug Duran pod koniec trzeciej kwarty dała już 11 – punktową przewagę (39:28). W ostatnich 10 minutach nic się nie zmieniło, a wypracowana przewaga dała wysoką wygraną byłych mistrzyń Europy U18.

Polska - Hiszpania 45:59 (15:12, 9:12, 6:15, 15:20)

Polska: Masłowska 12, Kluczyńska 8, Żukowska 7, Sztąberska 5, Kozłowska 3, Piasecka 3, Przyszlak 2, Gilmajster 2, Batura 2, Kurkowiak 1
Hiszpania: Hernandez 16, Getino 7, Duran 6, Martin 6, Giro 5, Outeiral 4, B. Hernandez 3, Miralles 2, Nweze 2, Dominguez 2, Benitez 1

6. Słowacja 0/3

Bułgaria (Sofia) - Słowenia, Ukraina, Bułgaria, Szwajcaria, Macedonia Północna, Albania

***

Aby utrzymać system Młodzieżowych Mistrzostw Europy i nie dyskryminować krajów o najtrudniejszej sytuacji epidemiologicznej, zarówno Komisja FIBA Europe, jak i komisja konkursowa poparły oficjalne zniesienie Młodzieżowych Mistrzostw Europy dla wszystkich grup wiekowych.

Jednocześnie wspierana będzie inicjatywa organizacji młodzieżowych turniejów reprezentacyjnych pod patronatem FIBA Europe, w których udział będzie dobrowolny. Wyniki w nich nie wpłyną na podział na dywizje w 2022 roku.