FIBA Youth European Challengers 2021 U18 – Polska wygrywa z Grecją

Dodano: 28.07.2021, 13:26

W pierwszym meczu turnieju FIBA Youth European Challengers 2021 U18 w greckim Heraklionie, Polska bez problemów pokonała gospodynie. Liderką zespołu prowadzonego przez Marka Lebiedzińskiego była Nicola Batura, która uzbierała 15 punktów oraz 9 zbiórek.

Polki spotkanie z Grecją rozpoczęły bardzo dobrze i już po 6 minutach gry prowadziły (14:2), by w kolejnych minutach przewagę jeszcze bardziej powiększyć. Po 20 minutach gry na tablicy wyników było (29:17), a jedyne co mogło martwić… to słaba skuteczność. Po zmianie stron biało-czerwone nie spuściły z tonu, a skuteczne akcje m.in. Nicoli Batury czy też Maliny Piaseckiej dały już 24 – punktowe prowadzenie (47:23). Ostatecznie Polki w całym meczu rzucały z 40% skutecznością, co przy 21% rywalek musiało dać wysoką wygraną.

Grecja - Polska 37:61 (8:18, 9:11, 6:18, 14:14)

Polska: Batura 15, Żukowska 13, Masłowska 10, Gilmaster 6, Piaseccka 5, Przyszlak 4, Sztąberska 4, Kluczyńska 2, Mitrowska 2
Najwięcej dla Grecji: Daskoulidou 12, Polymeni 7, Damoulaki 4