IO: Mistrzynie Europy wygrywają na otwarcie

Dodano: 26.07.2021, 14:01

Pierwsze dwa mecze w Tokio dostarczyły bardzo dużo emocji, a wygrywały w nich faworyci. Serbki po walce pokonały mocne Kanadyjki, a mające za sobą bardzo słaby EuroBasket Hiszpanki – wygrały z Koreą.

Po 20 minutach gry w meczu Korea – Hiszpania, na prowadzeniu (35:33) były „gospodynie”. Po zmianie stron gra wyrównała się jeszcze bardziej, co przed ostatnią kwarta dało minimalne bo… jednopunktowe prowadzenie byłych mistrzyń Europy (54:53). W ostatniej kwarcie skuteczna gra Silvii Dominguez, Christiny Ouviny oraz Astou Ndour, przełożyło się na wydawać by się mogło bezpieczne prowadzenie (66:53). Nic takiego jednak nie miało miejsca, gdyż brak skuteczności zespołu trenera Lucasa Mondelo oraz celne rzuty rywalek o mało co nie doprowadziły do porażki. Gdy na 17 sekund przed zakończeniem trafiła Jihyun Park, było (69:73) i wszystko stało się jeszcze możliwe. Końcowa gra nerwów jednak, dużo lepiej wypadła dla zespołu z Półwyspu Iberyjskiego. Hiszpanki wygrały mimo słabszej dyspozycji rzutowej Alby Torrens (1/10) oraz Christiny Ouviny (4/12).

Korea - Hiszpania 69:73 (15:16, 20:17, 18:21, 16:19)

Korea: Kang 26, J. Park 17 (10zb), H. Park 14, Kim 6, Shin 3, Ji. Park 2, Yoon 1
Hiszpania: Ndour 28 (10zb), Gil 16 (10zb), Ouvina 11, Dominguez 8, Palau 4, Carreara 2, Casas 2, Torrens 2

W drugim meczu początkowe minuty dały dość wysoką momentami przewagę kadry Serbii, która na dłuższą przerwę schodziła z 8 – punktowym prowadzeniem (36:28). Po zmianie stron punkty Bridget Carleton oraz Nirry Fields, dały prowadzenie ostatnie w tejże kwarcie prowadzenie (45:43). Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej kwarcie, a w zasadzie w jej drugiej połowie. Od stanu po 58 na 4 minuty i 28 sekund przed zakończeniem, przełomowe było trafienie Any Dabović oraz… lepsza skuteczność kadry Serbii w końcówce.

Serbia – Kanada 72:68 (16:13, 20:15, 9:17, 27:23)

Serbia: Vasic 16, Anderson 12, Dabovic 11, Crvendakic 10, Krajsnik 10, Brooks 9, Stankovic 4
Kanada: Fields 19, Nurse 16, Colley 12, Raincock-Ekunwe 8, Carleton 7, Pellington 2, Ayim 2, Amihere 2