FIBA Youth European Challengers 2021 U20 – wygrana na zakończenie

Dodano: 18.07.2021, 19:36

Reprezentacja Polski U20 w swoim ostatnim meczu na turnieju w Turcji, pokonała 49:48 gospodynie i z bilansem 4/1 wraca do kraju. Liderką zespołu była Magdalena Szymkiewicz, która uzbierała 21 punktów.

Polki skutecznie rozpoczęły spotkanie i po 10 minutach prowadziły (15:7), by w drugiej kwarcie po akcji 2+1 Magdaleny Szymkiewicz prowadził już (30:12). Wyraźnie zagubione rywalki, nie potrafiły zmienić obrazu gry – co po 20 minutach dało bezpieczne (wydawać by się mogło) prowadzenie (34:20). Po zmianie stron dobry początek nie wskazywał na to co miało się stać za chwilę. Gospodynie raz po raz dziurawiły kosz Polek, a nieskuteczne zagrania zespoły trenera Krzysztofa Szewczyka zamieniały się w kolejne punkty rywalek. Przed ostatnią kwartą w dalszym ciągu na prowadzeniu były biało-czerwone, jednak przewaga wynosiła już tylko 7 „oczek” – (44:37). W ostatniej kwarcie oba zespoły po raz kolejny raziły nieskutecznością, jednak więcej miała jej kadra Polski. Swoje ostatnie punkty w meczu (49) Polki zdobyły na 5 minut i 40 sekund przed zakończeniem spotkania, po trafieniu z linii rzutów wolnych Szymkiewicz. Turczynki od tego momentu rwanymi akcjami niwelowały straty i były blisko… wygranej. Jednak rzut Goksen Fitik zza linii 6,75 na 3 sekundy przed końcową syreną nie znalazł drogi do kosza. Oba zespoły zagrały na niskiej skuteczności – 29% Turcja, 26% Polska.

Polska - Turcja 49:48 (15:7, 19:13, 10:17, 5:11)

6. Portugalia 0/5

FIBA U20 Women's European Challengers (13-18 lipca 2021, turniej w Sopronie 12 - 17 lipca)