FIBA Youth European Challengers 2021 U20 – Polska przegrywa z Francją

Dodano: 15.07.2021, 18:49

Po dwóch zwycięstwach nad Białorusią oraz Portugalią, kadra Polski U20 musiała uznać wyższość „Trójkolorowych”. Spotkanie nie było jednak jednostronne, a Polki po słabszym początku potrafiły zniwelować część strat i zbliżyć się do rywalek w ostatniej kwarcie nawet na 10 „oczek”.

Od stanu 11:11 – 7 kolejnych „oczek” rzuciły rywalki, co pozwoliło im wygrać pierwszą kwartę (20:14). W kolejnych minutach ponownie górą były „Trójkolorowe”, które raz po raz dziurawiły kosz Polek. Gdy w 17 minucie meczu trafiła występująca w Reims Basket Eve Mahoutou, przewaga Francji wynosiła już 14 punktów (34:20). Ostatecznie drugą kwartę Polki przegrały (6:16), co przełożyło się na 16 – punktową stratę po 20 minutach gry. Po zmianie stron gra się wyrównała, a w ostatniej kwarcie biało-czerwone po skutecznych akcjach m.in. Emilii Kośli czy też Magdaleny Szymkiewicz zniwelowały straty do 11 punktów (52:63). Na listę strzelczyń w zespole trenera Krzysztofa Szewczyka wpisało się pięć zawodniczek, z czego najskuteczniejsza była Magdalena Szymkiewicz (21 punktów, 12/12 z linii rzutów wolnych). Słabiej wypadła Weronika Piechowiak, która w ciągu 28 minut spędzonych na parkiecie oddała zaledwie dwa rzuty (0/2 z gry) i zebrała 8 piłek. U rywalek znakomicie zagrała mająca 188 cm wzrostu oraz występująca w ESBVA-LA Janelle Salaun (26 punktów, 21 zbiórek). Należy także dodać, iż Francja miała ogromną przewagę pod koszem – 56 do 34 w zbiórkach.

Polska - Francja 54:71 (14:20, 6:16, 22:21, 12:14)

Polska: Szymkiewicz 21, Kośla 15, Pszczolarska 9, Kulińska 6, Bazan 3
Najwięcej dla Francji: Salaun 26 (21zb), Chery 10, Hilotte 10, Ewodo 9, Mahoutou 8, Hamaoui 4, Pardon 2, Wembanyama 2

- Nie byłyśmy faworytem w spotkaniu z Francją, jednak bardzo chciałyśmy pokazać, że potrafimy się postawić i walczyć o zwycięstwo z czołowym zespołem z Europy. Niestety rywalki były lepsze fizycznie, co było widać w szczególności w walce na tablicach. Myślę, że w tym właśnie należy szukać głównej przyczyny porażki. Walczyłyśmy do końca, co pokazała – przegrana tylko jednym punktem druga połowa. Wyciągamy wnioski i od jutra zaczynamy przygotowywać się do meczu z Rosją – mówi Magdalena Szymkiewicz

18.07, godz. 17:00 Polska – Turcja

FIBA U20 Women's European Challengers (13-18 lipca 2021, turniej w Sopronie 12 - 17 lipca)