FIBA Youth European Challengers 2021 U20 – druga wygrana Polek

Dodano: 14.07.2021, 21:46

W drugim meczu w tureckiej Konyi, emocji nie było – kadra Polski U20 wysoko pokonała Portugalię 86:51 i po dwóch dniach rywalizacji z kompletem zwycięstw plasuje się tuż za Francją w grupie C.

Polki bardzo chaotycznie rozpoczęły spotkanie z Portugalią, jednak pierwsza kwarta padła łupem biało-czerwonych (22:15). W kolejnej kwarcie po trafieniu Weroniki Piechowiak w 18 minucie było już (43:26), a grająca w ENEA AZS Poznań środkowa w pierwszej połowie miała już na swoim koncie 16 punktów oraz 7 zbiórek. Po zmianie stron przewaga zespołu prowadzonego przez Krzysztofa Szewczyka nie podlegała dyskusji, a wygrany 5 – minutowy fragment (16:2) tylko to potwierdził. Bardzo dobrze zagrała ponownie Weronika Piechowiak, która również i tym razem uzbierała double-double – 22 punkty, 10 zbiórek. Także double-double było dziełem Zuzanny Kulińskiej, która do 14 punktów dorzuciła 11 zbiórek. Polska znacznie poprawiła także skuteczność, która w meczu z Portugalią wynosiła ponad 50% (52%).

Polska - Portugalia 86:51 (22:15, 23:11, 24:8, 17:17)

Polska: Piechowiak 22 (10zb), Kulińska 14 (11zb), Żytkowska 11, Szymkiewicz 9, Bazan 8, Ustowska 8, Kośla 6, Kobylińska 6, Pszczolarska 2

18.07, godz. 17:00 Polska – Turcja

FIBA U20 Women's European Challengers (13-18 lipca 2021, turniej w Sopronie 12 - 17 lipca)