EuroBasket 2021: Dzień 7 - Serbia po raz drugi w historii, Francja ponownie za słaba

Dodano: 27.06.2021, 23:01

W 2015 roku Serbia pokonała Francję w Budapeszcie, tym razem drużyna  Mariny Maljković uczyniła to po raz kolejny - tym razem w Walencji. Zespół do zwycięstwa poprowadziła Sonja Petrović (Vasić), która w znakomitym stylu zakończyła karierę.

Wyrównany początek spotkania oraz powolny „odjazd” kadry Serbii pod koniec pierwszej kwarty, dał 3 – punktowe prowadzenie (14:11). W kolejnych minutach mocna obrona oraz skuteczna gra zespolu Mariny Maljković zbudowała nawet 12 – punktową przewagę (31:18), jednak wicemistrzynie Europy przebudziły się za sprawą trafienia zza linii 6,75 Valeriane Vukosavljevic. W końcówce pierwszej połowy lepiej zagrały „Trójkolorowe”, które do szatni zeszły z bagażem pięciu „oczek” straty (26:31). Francja w pierwszych 20 minutach popełniła aż 10 strat, co na punkty przełożyły rywalki. Po zmianie stron seria (10:0) Serbek, jeszcze bardziej zniechęcała rywalki do gry (41:26). Pierwsze punkty wicemistrzynie Europy zdobyły dopiero po 5 minutach gry…

Pod koniec trzeciej kwarty „Trójkolorowe” odrobiły połowę strat, jednak w dalszym ciągu nie potrafiły zatrzymać rywalek. Ostatnie 10 minut lepiej rozpoczęły Serbki, a wszystko za sprawą skutecznie grającej Yvonne Anderson – co dało wygrany fragment (7:2). Dodatkowo w 32 minucie Francja miała na swoim koncie już 18 strat. Pod koniec meczu ponownie skuteczna gra Serbii, dała im drugi tytuł najlepszej drużyny na Starym Kontynencie.

Francja – Serbia 54:63 (11:14, 15:17, 14:17, 14:15)

Francja: Vukosavljevic 15, Johannes 13, Chartereau 6, Michel 6, Gruda 5, Williams 5, Ciak 2, Miyem 2
Serbia: Anderson 18, Brooks 15, Vasic 12, Dabovic 9, Jovanovic 3, Skoric 2, Dugalic 2, Krajisnik 2

MVP:
Sonja Petrović (Vasic)

Pierwsza "5":
Sonja Petrović - Vasic (Serbia),  Julie Allemand (Belgia), Emma Meesseman (Belgia), Endéné  Miyem (Francja), Jonquel Jones (Bośnia i Hercegowina)