EuroBasket 2021: Dzień 7 - #BelgianCats ponownie w brązie

Dodano: 27.06.2021, 19:49

Po raz drugi w historii kadra Belgii wywalcyzła brązowe medale, na największym turnieju na Starym Kontynencie. Do zwycięstwa drużynę poprowadziła Emma Meesseman, która na koniec uzbierała double-double w postaci 21 punktów oraz 10 zbiórek.

mecz o 3. miejsce
Pierwsze wyrównane minuty meczu o brązowe medale, pomiędzy Belgią a Białorusią – dały wynik (12:12) po 6 minutach gry. W końcówce pierwszej kwarty skuteczniejsze były #BelgianCats, który uzyskały 10 – punktową przewagę (23:13). Kolejna kwarta była dużo bardziej zacięte, co nie zmieniło dystansu między drużynami (40:30). Przełomowym momentem była natomiast końcówka trzeciej kwarty, kiedy to po trafieniach Hanne Mestdagh oraz Julie Vanloo przewaga wzrosła do 15 „oczek” – (61:46). Do drugiego w historii medalu mistrzostw Europy, Belgijski poprowadziła Emma Meesseman – 21 punktów oraz 10 zbiórek.

Białoruś - Belgia 69:77 (13:23, 17:17, 19:21, 20:16)
Białoruś: Verameyenka 15, Bentley 12, Papova 10, Hasper 9, Tarasava 8, Likhtarovich 7, Ziuzkova 5, Rytsikava 3 Belgia: Meesseman 21 (10zb), Deleare 17, Linskens 15, K. Mestdagh 8, Vanloo 7, H. Mestdagh 5, Allemand 4