(Q) Mistrzostwa Europy 3x3: Polska w grupie A

Dodano: 24.06.2021, 12:13


W Tel Awiwie oraz w Konstancie, odbędą się w tym roku turnieje kwalifikacyjne do mistrzostw Europy 2021. Turniej finałowy od 10 do 12 września odbędzie się w stolicy Francji – Paryżu. Cały turniej zobaczyć można na FIBA YouTube


Awans na turniej zapewniony mają gospodarze i obrońca tytułu (Francja) oraz najwyżej sklasyfikowane drużyny na dzień 1 listopada 2020 roku – Rosja, Holandia oraz Rumunia.

Łącznie odbędą się dwa turnieje kwalifikacyjne, a z każdego z nich awans wywalczą po dwie najlepsze drużyny.

Kwalifikacje zostaną rozegrane w systemie każdy z każdym w czterech grupach, a następnie rozegrana zostanie jedna runda eliminacyjna. Do niej trafią po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, a awans zapewni sobie zwycięzca każdego meczu kwalifikacyjnego.

Po raz pierwszy w turnieju głównym zagra kadra Wielkiej Brytanii, a po raz pierwszy w historii żeńską drużynę będzie mieć Kosowo.

Turniej będzie miał oficjalną nazwę, a będzie nią - Caisse d'Epargne FIBA 3 × 3 Europe Cup. Caisse D'Epargne to francuska grupa bankowa posiadająca ponad 4700 filii na całym świecie.



Grupa A
1. Polska (1) - Aldona Morawiec, Anna Pawłowska, Klaudia Sosnowska, Marzena Marciniak
2. Serbia (8) - Dragana Gobeljic, Latinka Dusanic, Milica Ivanovic, Tamara Rajic
3. Belgia (9) - Elise Claudine K. Ramette, Laure Daniela D. Resimont, Lut De Meyer, Marie Vervaet

Grupa B
1. Czechy (2) - Anna Rylichová, Gabriela Mervínská, Michaela Vacková, Tereza Motyčáková
2. Izrael (7) - Alyssa Faith Baron, Daniel Raber, Ofir Kesten Raz, Tal Yakov
3. Portugalia (10) - Emilia Ferreira, Gabriela Ipinosa Raimundo, Laura Oliveira Ferreira, Márcia Patricia Silva da Costa

Grupa C
1. Hiszpania (3) - Aitana Cuevas, Marta Canella, Sandra Ygueravide, Vega Gimeno
2. Austria (6) - Anja Fuchs-Robetin, Camilla Neumann, Rebekka Kalaydjiev, Sarah Sagerer
3. Grecja (11) - Aspasia Kalampakou, Despoina Theodoromanolaki, Georgia Stamati, Styliani Fouraki

Grupa D
1. Szwajcaria (4) - Evita Herminjard, Marielle Giroud, Meline Franchina, Sarah Kershaw
2. Niemcy (5) - Katharina Müller, Sonja Julia Greinacher, Stefanie Grigoleit, Svenja Brunckhorst
3. Turcja (12) - Ebru Torun, Ferda Yıldız, Sehernaz Çidal, Yağmur Bul
4. Chorwacja (13) - Emilija Podrug, Lana Pačkovski, Matea Vrdoljak, Tea Milardovic

piątek
10:20 Czechy - Portugalia
10:45 Szwajcaria - Chorwacja
11:10 Niemcy - Turcja
15:15 Chorwacja - Turcja
15:40 Szwajcaria - Niemcy
16:30 Czech Republic - Israel
17:20 Niemcy- Chorwacja
17:45 Turcja - Szwajcaria
18:10 Izrael - Portugalia
19:35 D1 - B2
20:35 B1 - D2

sobota
08:30 Polska - Belgia
09:45 Hiszpania - Grecja
10:45 Serbia - Belgia
11:35 Austria - Grecja
15:50 Polska - Serbia
16:50 Hiszpania - Austria
18:20 A1 - C2
19:20 C1 - A2



W turnieju w Konstancie zagra również mająca bezpośredni awans Rumunia, jednak jeśli wywalczy ona awans z fazy grupowej, to mimo to zakończy rywalizację. W jej miejsce „wskoczy” drużyna z 3. miejsca.

Grupa A
1. Rumunia (1) - Florina Gabriela Stanici, Maria-Alexandra Militaru, Nicolett Orban, Teodora Manea
2. Irlandia (8) - Claire Rockall, Fiona O'Dwyer, Grainne Dwyer, Sorcha Kim Tiernan
3. Szwecja (9) - Abigail Verosuo Asoro, Elin Jelena Gustavsson, Emma Josefin Vesterberg, Maria Louise Noaksson

Grupa B
1. Węgry(2)  - Alexandra Theodorean, Dóra Medgyessy, Klaudia Papp, Ágnes Török
2. Słowacja (7) - Barbora Šipková, Ema Mihaljevičová, Monika Krajcovicova, Romana Vynuchalova
3. Wielka Brytania (3) - Chantel Zena Charles, Chantelle Handy, Cheridene Green, Shanice Brandi Norton

Grupa C
1. Ukraina (3) - Ganna Rulyova, Krystyna Filevych, Nataliia Tsiubyk, Аnna Olkhovyk
2. Łotwa (6) - Baiba Eglite, Emilija Krista Grava, Janeta Rozentale, Kristīna Petermane
3. Litwa (11) - Gabriele Sulske, Kamile Nacickaite, Laura Želnytė, Santa Baltkojiene

Grupa D
1. Białoruś (4) - Anastasiya Sushchyk, Darya Mahalias, Hanna Lapo, Maryna Ivashchanka
2. Estonia (5) - Anna Gret Asi, JJane Svilberg, Kadri-Ann Lass, Merike Anderson
3. Kosowo (12) - Arbnore Perquku, Diedona Halitaj, Marigona Rushiti, Saranda Daci

piątek
12:50 Ukraine - Łotwa
13:40 Rumunia - Irlandia
15:55 Ukraina - Litwa
15:45 Romunia - Szwecja
19:15 Łotwa - Litwa
20:05 Irlandia - Szwecja
21:20 A1 - C2
21:45 C1 - A2

sobota
12:00 Węgry - Wielka Brytania
13:15 Białoruś - Kosowo
14:30 Słowacja - Wielka Brytania
15:45 Estonia - Kosowo
16:35 Węgry - Słowacja
17:25 Białoruś - Estonia  
21:20 D1 - B2
21:45 B1 - D2