MUKS Poznań mistrzem Polski U17!

Dodano: 30.05.2021, 17:08

Koszykarki MUKS Poznań w turnieju finałowym mistrzostw Polski U17 rozgrywanym w Łodzi, pokonały SG Politechnikę Gdańską 61:55. MVP wybrana została Wiktoria Piotrowska. Brązowe medale wywalczyły koszykarki UKS Trójka Żyrardów.

Finałowe starcie dużo lepiej rozpoczęły koszykarki z Gdańska, które po 10 minutach prowadziły (21:11). To jednak nie uśpiło rywalek, które już w drugiej kwarcie udanie finiszowały i po 20 minutach na tablicy wyników był remis po 33. Główna w tym zasługa trafień zza linii 6,75 Wiktorii Piotrowskiej oraz Zofii Przybylskiej oraz Aleksandry Burzyńskiej. Po zmianie stron ponownie te trzy zawodniczki, były głównymi aktorkami widowiska na parkiecie przy ulicy Parkowej. Skuteczna gra dała przed ostatnią kwarta wynik (49:40), co jednak w dalszym ciągu dawało nadzieje na emocje. W 36 minucie gry za trzy punkty trafiła Marita Gula i był remis po 55, jednak były to ostatnie punkty zespołu z Pomorza. Wygraną przypieczętowała celnymi rzutami wolnymi wspomniana wyżej Piotrowska, która w całym meczu uzbierała 23 punkty oraz 8 zbiórek.

Oba zespoły z kompletem zwycięstw zakończyły także rywalizację w fazie grupowej, a w półfinałach pokonały kolejno UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki oraz UKS Trójka Żyrardów.

MUKS Poznań – Szkoła Gortata Politechnika Gdańska 61:55 (11:21, 22:12, 16:7, 12:15)

Poznań: Piotrowska 23, Juskowiak 12, Burzyńska 9, Przybylska 8, Batura 3, Ignerska 2, Lubecka 2, Malchrowicz 2
Gdańsk: Ullmann 18, Grzadzela 8, Gula 7, Kozik 6, Rutkowska 6, Wilbik 3 (11zb), Kassin 3, Wróbel 2, Józefowicz 2