Women’s Series #2 (Voiron): Polska w ćwierćfinale

Dodano: 21.05.2021, 22:35


Kadra Polski 3x3 z bilansem 1/1 awansowała do fazy ćwierćfinałowej drugiego turnieju FIBA 3x3 Women’s Series, który rozgrywany jest w Voiron. Rywalem w walce o półfinał będzie Rumunia.



W grupie A komplet zwycięstw zanotowały mistrzynie Europy (Laetitia Guapo, Marie-Eve Paget, Migna Touré, Soana Lucet), które pokonały wicemistrzynie (Aitana Cuevas, Marta Canella, Sandra Ygueravide, Vega Gimeno) z Hiszpanii (22:14) oraz Kanadę (20:15). Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego natomiast po walce, pokonała Kanadę (19:18).

1. Francja 2/0
2. Hiszpania 1/1
3. Kanada 0/2

W grupie B po raz kolejny swoją moc udowodniły Rosjanki (Alexandra Stolyar, Mariia Cherepanova, Tatiana Petrushina, Zhosselina Maiga), które wygrały pokonały kolejno Szwajcarię (19:15) oraz Polskę (21:14). Polki natomiast (21:18) ograły Szwajcarię, która tym samym zakończyła turniej z bilansem 0/2. Kadra Polski w porównaniu z pierwszym turniejem w Mies, zmieniła 3/4 składu (Dominika Owczarzak, Klaudia Sosnowska, Magdalena Parysek-Bochniak, Sylwia Bujniak).

1. Rosja 2/0
2. Polska 1/1
3. Szwajcaria 0/2


W grupie C z kompletem zwycięstw awans wywalczyła Holandia (Esther Fokke, Fleur Kuijt, Kiki Fleuren, Zoë Slagter), która bez problemów pokonała Słowację (18:12) oraz Mongolię (22:13).  Mecz o być albo nie być w fazie pucharowej, pomiędzy Słowacją a Mongolią – padł łupem tych pierwszych (18:15). Dla Słowaczek (Dominika Drobná, Dominika Rusiňáková, Monika Krajcovicova, Romana Vynuchalova) jest to pierwszy turniej Women’s Series w tym roku, a cała drużyna budowała jest z myślą o Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu.

1. Holandia 2/0
2. Słowacja 1/1
3. Mongolia 0/2

W grupie D o awans z 1. Miejsca do samego końca walczyła Rumunia (Ancuţa Stoenescu, Claudia Monica Cuic, Gabriela Marginean, Sonia Ursu) oraz kadra U25 Sbornej (Ekaterina Polyashova, Evgeniia Frolkina, Olga Frolkina, Yulia Kozik), która ostatecznie uległa (19:21). Bez zwycięstwa z turniej zakończył Izrael.

1. Rumunia 2/0
2. Rosja U25 1/1
3. Izrael 0/2

W ćwierćfinałach zagrają:
(A) 11:00 Francja – Słowacja
(B) 11:20 Rumunia – Polska
(C) 11:40 Rosja – Rosja U25
(D) 12:00 Holandia – Hiszpania

W półfinałach zagrają ze sobą: A – B (18:00) oraz C – D (18:20).  Finał rozegrany zostanie o godz. 19:15.