16 sezonów, 4579 punktów oraz 399 meczów i stop!

Dodano: 08.05.2021, 19:08


Kateřina Elhotová opuszcza ZVVZ USK Praha, jednak czy zdecyduje się na wyjazd i grę zagranicą? Tego jeszcze nie wiemy. 31 – letnia reprezentantka Czech, jak sama mówi „niczego nie planuje”.- Sezon 2020/2021 się zakończył, teraz jest przerwa i trzeba przygotować się do gry na mistrzostwach Europy. Tak więc dużo będzie właśnie zależało od tego turnieju, a także jak będę się na nim i po nim czuła – mówi Elhotová.

Kilka tygodni temu jednak, sama przyznała, że „Słońce, plaża… to fajne połączenie i chce aby pasowało to całej rodzinie”. Wicemistrzyni świata z 2010 roku pomogła drużynie z Pragi wywalczyć 12 tytułów mistrzowskich, a także w 2015 roku wygrać Euroligę i Superpuchar Europy.

Elhotova w USK dostała szansę od ówczesnego trenera Lubora Blažka, którą w 100% wykorzystała. Pod wodzą Natalii Hejkovej, była niczym "profesor" na parkiecie. Wiele razy dawała swoimi trafieniami zza linii 6,75 wygrane, a także w każdym meczu dużo pracowała w obronie.


Była także wiele razy w Final Four Euroligi oraz co zapamięta na całe życie... uczestniczką wygranego meczu podczas EuroBasketu w Czechach - wtedy gospodynie, nie mając już szans na awans z grupy... pokonały w bardzo dobrym stylu Hiszpanię. - To była wspaniałem przeżycie, gdy cała hala jest z Tobą i możesz na wszystkich liczyć - wspomina.