Węgierki rozpoczynają zgrupowanie

Dodano: 08.05.2021, 18:11


W centrum szkoleniowym MKOSZ w Székesfehérvár w najbliższy poniedziałek, zgrupowanie rozpocznie kadra Węgier. Skład drużyny liczy 17 zawodniczek, a wśród nich są m.in. Aho Nina, Dalma Czukur, Anges Studer czy też Krisztina Raksányi.
Patrząc na skład rzuca się w oczy brak kilku ważnych zawodniczek, które jednak dołączą do drużyny za kilka dni. Norbert Székely jest jednak spokojny o treningi oraz kształtowanie drużyny pod kątem listopadowych kwalifikacji do mistrzostw Europy, gdyż wszystko odbywa się w formie „łączonej” w Székesfehérvár także z udziałem kadr 3x3 seniorek oraz U23.

Skład kadry Węgier: Aho Nina, Réka Bernáth, Dalma Czukor, Debóra Dubei, Lívia Gereben, Bernadett Horváth, Dorka Juhász, Veronika Kányási, Angelika Kiss, Virág Kiss, Beatrix Mérész, Petra Pusztai, Krisztina Raksányi, Ágnes Studer, Orsolya Tóth, Ágnes Török, Virág Weninger

- Na EuroBasket się nie dostaliśmy, jednak myślimy już o kolejnym dużym turnieju. Losowanie fazy grupowej EuroBasketu 2023 odbędzie się latem, także musimy utrzymać nasz poziom i zobaczyć gdzie są nasze słabości i jest wyeliminować – mówi Székely.

Aby Węgry istniały jeszcze bardziej w Europie, zarząd MKOSZ podjął decyzję o grze systemem 3 (zagraniczne) +2 (rodzime) zawodniczki. Będzie to obowiązywało w fazie play-off, play-out oraz Pucharze Węgier. To jest ogromny krok naprzód, który da wyniki w przyszłości. Wiele pozytywnego dał także wyjazd Bernadett Határ do USA i być może gra w WNBA, co w jej przypadku jest ogromnym sukcesem i daje jeszcze większe możliwości. - Każda drużyna w lidze, daje coś kadrze Węgier i nie ważne czy jest to Sopron Basket czy też ktoś z samego dołu tabeli – dodaje trener reprezentacji Węgier.


Przypomnijmy, iż kadra Węgier w 3 - zespołowej grupie nie zdołała wywalczyć awansu na EuroBasket. Wszystkie trzy zespoły zakończyły rywalizację z bilansem 3/3, a najlepszy bilans punktowy miała Słowacja. Węgry zajęły 2. miejsce, a za nimi uplasowały się Holenderki.