EuroBasket 2021: Hiszpania bez Nicholls, Cruz oraz Xargay

Dodano: 08.05.2021, 16:53


Lucasa Mondelo wybrał 17 zawodniczek, które od 10 maja będą przygotowywać się w Walencji do EuroBasketu. Nie będzie wśród nich Laury Nicholls, Anny Cruz oraz Marty Xargay…, a to może być problemem.W szerokim składzie są trzy koszykarki, które trzykrotnie wywalczyły mistrzostwo Starego Kontynentu. Są to Laia Palau, Silvia Dominguez oraz Laura Gil, a było to w 2013, 2017 oraz 2019 roku. Hiszpański „sen” w 2015 roku przerwała znakomitym występem kadra Serbii.

Dwukrotnie tytuł wywalczyły natomiast Alba Torrens, Christina Ouvina i Queralt Casas. Wśród powołanych jest także debiutantka w postaci Laii Flores. Po raz drugi z kadrą seniorek będzie natomiast bardzo dobrze spisująca się w tym sezonie w zespole Valencii - Raquel Carrera.

Jeśli chodzi o nieobecne, to w ostatnich dniach do Xargay oraz Cruz dołączyła Laura Nicholls, która potrzebuje przerwy. To jednak może być dość duży problem, jeśli chodzi o grę pod tablicami. Jeśli zatrzymana zostanie Astou Ndour, to może to być klucz do zwycięstwa dla m.in. zawsze silnej kadry Francji.

Szeroki skład kadry Hiszpanii: Alba Torrens, Astou Ndour, Cristina Ouviña, Laia Flores, Laia Palau, Laura Gil, Laura Quevedo, Leonor Rodríguez, Leticia Romero, Maite Cazorla, María Conde, Nogaye Lo, Paula Ginzo, Queralt Casas, Raquel Carrera, Silvia Domínguez i Tamara Abalde.