Kadra Węgier 3x3 U23 rozpoczyna przygotowania

Dodano: 07.05.2021, 20:53


Od najbliższego poniedziałku kadra Węgier 3x3 U23 w Székesfehérvár, rozpocznie dwutygodniowe zgrupowanie. Krisztina Süle do drużyny powołała dziewięć zawodniczek, które będą walczyć o grę w Lidze Narodów 3x3 U23.Wśród powołanych są także Franka Tóth i Ági Török, które są również na zgrupowaniu kadry seniorek. W poprzednich latach kadra 3x3 U23 nie funkcjonowała tak jak powinna, a wszystkiemu winne były kontuzje. Tym razem ma być zupełnie inaczej, stad też aż łącznie 11 koszykarek gotowych na grę w kadrze narodowej.

Skład drużyny: Zsófia Jáhni, Alíz Herman, Andrea Király, Kitti Kovács, Kata Madár, Boróka Révész, Emese Takács, Zsófia Tenyér i Orsolya Tóth

Większość powołanych ma już międzynarodowe doświadczenie w 3x3, jednak są też nowicjusze w postaci Emese Takács oraz Andrea Király. Główną serią turniejów będzie w tym roku Liga Narodów 3x3, a także być może (jeśli się odbędzie) turniej Mistrzostw Świata/Europy 3x3 U23. W tym roku aby zmniejszyć liczbę wyjazdów odbędą się trzy turnieje w dwóch lokalizacjach. Będą one rozgrywane w systemie środa – piątek – niedziela.