EuroBasket 2021: „Trójkolorowe” chcą zdetronizować Hiszpanki

Dodano: 05.05.2021, 19:12


Zgodnie w pierwszymi powołaniami, które napłynęły z Francji w połowie kwietnia – w składzie „Trójkolorowych” nie zmieniło się nic. Drużyna chce w tym roku zdetronizować Hiszpanki oraz powalczyć o medal na Igrzyskach Olimpijskich.W dalszym ciągu pełnego treningu wytrzymać nie może wracająca po kontuzji Bria Hartley, która ustąpi w kadrze miejsca grającej w Sopron Basket Gabby Williams. Kadra Francji przygotowania rozpocznie 16 maja w Tuluzie, by tydzień później rozegrać dwa mecze kontrolne z… Hiszpanią. Kolejnym etapem przygotowań będą mecze z Włochami oraz turniej z udziałem Turcji i Szwecji.

Fazę grupową wicemistrz Europy rozegra w Strasburgu, gdzie będzie rywalizował z Chorwacją, Czechami oraz Rosją. Grupa mocna, jednak faworytem do bezpośredniego awansu jest właśnie Francja.

W składzie są m.in. najlepsza młoda zawodniczka ligi LFB – Iliana Rupert z Bourges Basket, znakomita rozgrywająca Olivia Epoupa, Alexia Chartereau czy też doświadczona Sandrine Gruda, Marine Johannes oraz Helena Ciak.


Francja po raz kolejny ma drużynę, która swojej przewagi będzie szukała głównie pod tablicami w postaci gry Ciak, Grudy, Vukosavljevic, Rupert czy też Chartereau. Ogromna moc drzemie także na obwodzie, co będzie sprawiać dużo kłopotu rywalom.

Szeroki skład Francji: Alexia Chartereau, Helena Ciak, Alix Duchet, Olivia Epoupa, Marine Fauthoux, Aby Gaye, Sandrine Gruda, Marine Johannes, Sarah Michel, Endy Miyem, Iliana Rupert, Diandra Tchatchouang, Valériane Vukosavljevic oraz Gabby Williams. W rezerwie pozostają:  Clarince Djaldi-Tabdi oraz Tima Pouye.