Węgry: Sopron Basket w złocie

Dodano: 04.05.2021, 20:28

Po raz 14. w historii Sopron Basket został mistrzem Węgier, tym razem pokonując w serii finałowej 3-1 KSC Szekszard. W czwartym meczu w Szekszardzie, obrończynie tytułu wygrały 62:54.

Aby przedłużyć swoje marzenia o złotych medalach, koszykarki z Szekszardu musiały po raz w serii finałowej pokonać na własnym parkiecie uczestnika Final Four Euroligi. Pierwsze minuty były nerwowe, jednak po serii 9:0 na prowadzeniu (21:12) były przyjezdne. W kolejnych minutach gra się wyrównała, jednak nie pozwoliło to zbytnio zbliżyć się do wyniku remisowego. Przełom i to duży nastąpił po zmianie stron, kiedy to zespół z Sopronu wygrał trzecią kwartę (20:9) i prowadził po 30 minutach gry już (53:35). W ostatniej kwarcie KSC próbował niwelować straty, jednak czasu starczyło tylko aby zniwelować je o połowę.

Jelena Brook rzuciła 15 punktów, a 10 dodała Megan Walker. Po drugiej stronie 17 „oczek” uzbierała Zale Friskovec.

Atomerőmű KSC Szekszárd - Sopron Basket 54:62 (12:21, 14:12, 9:20, 19:9)
stan rywalizacji: 1-3

Szekszárd: Friskovec 15, Studer 8, Goree 8, McCall 8, Studer 8, Szabo 4, Miklos 3, Balint 2, Gereben 2
Sopron: Brooks 15, Willimas 11, Walker 10, January 9, Hatar 9, Czukur 4, Krajisnik 3, K. Varga 1

- Jestem bardzo szczęśliwy i dumny ze swojego zespołu! Cieszę się podwójnie, że udało nam się zdobyć tytuł mistrzowski w tym trudnym dla wszystkich sezonie. Było przez ten sezon dużo pracy, dużo się wydarzyło i to jest nasz wspólny sukces. Mamy tytuł mistrzowski, Puchar Węgier oraz byliśmy w Final Four Euroligi! – powiedział po meczu David Gaspar, trener Sopron Basket.