EuroBasket 2021: Serbki wyjechały do Zlatibor

Dodano: 04.05.2021, 19:25


Mistrzynie Europy z 2015 roku rozpoczęły przygotowania do EuroBasketu, a tradycyjnie wszystko odbywać się będzie w Zlatiborze. Przez wcześniejsze dwa tygodnie, głównie młodsze zawodniczki ciężko pracowały podczas obozu w Vizurze.- Przed ostatnie dwa tygodnie bardzo ciężko pracowałyśmy, mając dwa treningi dziennie i nie odpuszczając na żadnym z nich. Głównie chodziło o szlifowanie techniki oraz gry zespołowej, która jak pokazały wcześniejsze lata daje nam bardzo dużo. Było z nami kilka doświadczonych zawodniczek, dzięki temu tym młodszym było dużo łatwiej. Atmosfera jest znakomita i mam nadzieję, że tak pozostanie. Liczę także, że tak samo będzie ze zdrowiem i będziemy mogły przez kolejne dni również dawać z siebie wszystko – mówi 21 - letnia Ivana Raca.

W podróż do Zlatiboru wybrały się: Dajana Butulija, Maja Miljković, Dragana Stanković, Jovana Nogić, Teodora Turudić, Ivana Raca, Andjela Dugalić, Katarina Zec, Mona Zarić, Milica Popović, Mina Đorđević, Višnja Stefanović, Sofija Olić, Masha Janković, Ivana Katanić oraz Vladana Vujisić.

Ze względu na zobowiązania związane z klubami, za kilka dni dołączą kolejne zawodniczki: Snežana Bogićević, Sonja Vasić, Nikolina Milić, Jelena Brooks, Tina Krajišnik, Sara Krnjić, Maja Škorić, Yvonne Anderson, Ana Dabović, Aleksandra Crvendakić, Sasa Čađo i Nevena Jovanović.


- Grupa w jakiej jesteśmy na EuroBaskecie nie jest ani trudna, ani łatwa. Włochy to bardzo kłopotliwy rywal, gdyż można przeciwko nim grać bardzo dobrze ale nagle zmuszą cię do błędu i słono można za niego zapłacić. Czarnogóra reprezentuje nową energię i ma dużo nowej mocy w sobie, co będzie z całą pewnością wykorzystywać. Najsłabiej na papierze wygląda kadra Grecji, jednak ma w składzie kilka naprawdę utalentowanych i walecznych młodych zawodniczek – mówi Marina Maljković.

- Wiemy, że nie jesteśmy już tą drużyną z 2015 roku kiedy byłyśmy najlepsi w Europie. Tego lata musimy dać z siebie dużo więcej niż kiedykolwiek wcześniej, a także być całkowicie zaangażowani i skoncentrowani. Chcemy osiągnąć dużo na EuroBaskecie, a później na Igrzyskach Olimpijskich. Tegoroczne lato będzie bardzo specyficzne oraz dużo bardziej męczące dla kadry Serbii niż poprzednie – dodaje.