EuroBasket 2021: Słowenia ogłosiła skład

Dodano: 04.05.2021, 09:03


Trener Damir Grgić ogłosił 14-osobowy skład, jaki będzie się przygotowywać do EuroBasketu. Na turniej finałowy pojedzie wybrana „12”, która rywalizację rozpocznie w grupie C.
Słowenia fazę grupową rozpocznie w Strasburgu, gdzie w grupie C za rywali mieć będzie Belgię, Turcje oraz „czarnego konia” kwalifikacji – Bośnię i Hercegowinę. Kadra Grgicia zgrupowanie rozpocznie w Lašku, gdzie zmierzy się z Czarnogórą (21 oraz 22 maja). Kolejnym przystankiem będzie Słowacja, a konkretnie Pieštany i turniej z gospodyniami oraz kadrą Polski. Po powrocie na Słowenię, rozegrane zostaną kolejne dwa mecze z kadrą Polski (7 oraz 8 czerwca). Ostatnim sprawdzianem przed EuroBasketem, będzie mecz z mistrzyniami Europy z 2001 oraz 2009 roku – Francją.

W składzie nie mogło zabraknąć doświadczonej Teji Oblak, czy też Shante Evans. Jest także Eva Lisec czy też bardzo dobrze grającą w Szekszardzie Zala Friškovec. W dobrze poukładanym zespole, trener Grgić do dyspozycji będzie miał również Nike Barič, która w każdym meczu jest ważnym ogniwem układanki.


Słowenia fazę kwalifikacyjną w grupie A, zakończyła z kompletem zwycięstw (6/0). Wyprzedzając kolejno Grecję, Bułgarię oraz Islandię.

Plan przygotowań:
21 maja (Laško) Słowenia - Czarnogóra
22 maja (Laško) Słowenia - Czarnogóra
28 maja (Pieštany/Słowacja) Polska - Słowenia
29 maja (Pieštany/Słowacja) Słowenia - Słowacja
7 czerwca (Ljubljana) Słowenia - Polska
8 czerwca (Ljubljana) Słowenia - Polska
14 czerwca (Strasbourg/Francja) Francja - Słowenia

Szeroki skład:
Nika Barič
, Lea Debeljak, Shante Evans, Zala Friškovec, Teja Goršič, Tina Jakovina, Mojca Jelenc, Aleksandra Krošelj, Eva Lisec, Teja Oblak, Annamaria Prezelj, Eva Rupnik, Maruša Seničar, Tina Trebec