Hiszpania: Dekoracja odłożona, Valencia przegrywa z Avenidą

Dodano: 02.05.2021, 17:43

Po niespodziewanej wygranej w pierwszym meczu w Salamance, Valencia była o krok o tytułu mistrzowskiego – wystarczyło wygrać drugi mecz we własnej hali. Tego jednak nie udało się zrobić, gdyż Roberto Inquez oraz Avenida pokazały charakter i wygrały 76:74.

Z 1500 kibicami na trybunach La Fonteta, Valencia chciała „zamknąć” serię finałową, jednak górą był finalista tegorocznej Euroligi z Katie Lou Samuelson na czele – 18 punktów. Pierwsze 10 minut stało pod znakiem lekkiej dominacji gospodyń, które prowadziły (23:18) i nie zamierzały na tym poprzestać. Jednakże duża lepsza gra w ataku Avenidy oraz kolejne celne rzuty Katie Lou Samuelson, dały 3 – punktowe prowadzenie po 20 minutach gry (42:39). W kolejnych akcjach punkty Isabelli Alarie oraz Tiffany Hayes, utrzymywały obrończynie tytułu na prowadzeniu. Taki obraz gry został jednak „przełamany”, a po trafieniu Romero był remis po 56 przed ostatnią kwartą.

Ostatnie minuty obfitowały w wiele zwrotów akcji, jednak przełomowym momentem było trafienie Karie Samuelson zza linii 6,75 na 22 sekundy przed końcową syreną. Akcję wcześniej punkty przy remisie (67:67) zdobyła Nikolina Milic, która w całym meczu rzuciła 8 „oczek”. W ostatnich sekundach kropkę nad „i” postawiła Sylvia Dominguez.

Valencia - Perfumerias Avenida 74:76 (23:18, 16:24, 17:14, 18:20)
stan rywalizacji: 1-1

Valencia: Carrera 14, Gulich 14, Casas 13, Allen 10, Trahan-Davis 10, Ouvina 7 (11as), Romero 6
Salamanca: Katie Lou Samuelson 18, Dominguex 12, Hayes 12, Hof 8, Milic 8, Alarie 8, Rodriguez 8, Cazorla 2

Decydujący mecz odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19:00.