Reyer Venezia oraz Famila Schio w finale ligi włoskiej

Dodano: 01.05.2021, 10:04

Finalista EuroCup oraz uczestnik Euroligi ze Schio, zagrają w tegorocznym finale ligi włoskiej. Oba zespoły w stosunku 2-0 pokonały w półfinałach swoich rywali, kolejno z Bolonii oraz sycylijską Ragusę.

Reyer w ostatnim meczu wygrała (78:66), jednak przewagę wypracował głównie w ostatniej kwarcie. W niej zdobywca Superpucharu Włoch, serią 8:0 wyszedł na wystarczające do zwycięstwa przewagę. Natasha Howard rzuciła 30 punktów, a Debora Carangelo dodała 15 „oczek”. U rywalek 21 punktów było dziełem Abby Bishop.

Zespół z Schio natomiast wygrał (60:54) starcie numer dwa, jednak nie było to wcale takie proste. Po 20 minutach było (33:30), jednak wygrane kolejne minuty (17:7) dały zwycięstwo. Liderkę zespołu trenera Pierre'a Vincenta była Sabrina Cinilli, która rzuciła 11 punktów. W zespole z Sycylii najskuteczniejsza była Ty Marshall – 18 „oczek”.

Pierwsze finałowe spotkanie w serii do trzech zwycięstw, odbędzie się w czwartek – 6 maja.

Sezon zasadniczy z bilansem (24/1) na 1. miejscu zakończyła Reyer Venezia, tuż za nią z bilansem (24/2) była Famila Schio. Kolejne miejsca należały, kolejno do półfinalistów z Ragusy (19/5) oraz Bolonii (18/8).