Rosja: UMMC obronił tytuł

Dodano: 28.04.2021, 12:54

UMMC Jekaterynburg pokonał 3-0 w serii finałowej Dynamo Kursk, zdobywając tym samym po raz 15. w historii tytuł najlepszej drużyny w Rosji oraz 13. raz z rzędu.

W decydującym meczu mistrz Euroligi pokonał we własnej hali Dynamo Kursk (90:71), by wcześniej również wysoko wygrać dwa spotkania. Wygrana tym razem przyszła dopiero w ostatniej kwarcie, gdy po 20 minutach gry było (38:38), a po kolejnej kwarcie (62:60). UMMC na ostatnie 4 minuty przed zakończeniem prowadził (72:67), co pozwalało myśleć jeszcze o emocjach. Nic takiego się jednak nie wydarzyło, gdyż w ostatnich minutach Dynamo opadło z sił i wyraźnie przegrało. Liderkami zespołu były Allie Quigley oraz Brittney Griner, które rzuciły po 23 „oczka”. MVP Final Four Euroligi Breanna Stewart dodała 15 punktów oraz 10 zbiórek.

Zespół z Jekaterynburga serię ćwierćfinałową zakończył wygraną 2-0 z Spartakiem Moskwa, a w półfinałach również w taki sam sposób zakończył sezon drużynie BC Nika. Nika wcześniej pokonała 2-1 prowadzoną przez Marosa Kovacika Nadieżde Orenburg. Jeśli chodzi natomiast o Dynamo, to wygrało ono obie rundy również 2-0 – kolejno z Enisey Krasnojarsk oraz MBA Moskwa.