II liga: Zagłębie odrabia straty, RMKS z drugą wygraną

Dodano: 24.04.2021, 21:27

Koszykarki z Sosnowca po wczorajszej porażce z gospodyniami, musiały w dniu dzisiejszym wygrać i tego dokonały. Z drugiego zwycięstwa cieszyły się koszykarki z Rybnika oraz Ostrowa Wlkp.

W grupie A 28 punktów, 7 zbiorek oraz 4 asysty Eweliny Najduch, dały wygraną RMKS’u nad drużyną ze Skierniewic. Na minutę i 17 sekund przed zakończeniem po jednym celnym rzucie wolnym Agnieszki Lewoń-Sczansny był remis po 67, a kolejne nieskuteczne akcje rywalek i celne rzuty wolne koszykarek z Rybnika dały zwycięstwo. W zespole z Mazowsza, również 28 punktów uzbierała Karolina Zaborska.

Po wczorajszej porażce dwa punkty zainkasował gospodarz ze Zgorzelca, który nie miał problemów z wygraną nad zespołem z Warszawy. Po 20 minutach zespół z Dolnego Śląska prowadził już (52:31) i by w kolejnych minutach przewagę tą, jeszcze bardziej powiększyć. Patrycja Lipniacka rzuciła 33 z 87 punktów całego zespołu, dodając do tego 9 zbiórek.

RMKS XBEST Rybnik - Ósemka Lucyna Day Spa Skierniewice 71:67 (16:16, 18:15, 17:18, 20:18)

Najwięcej punktów:
Rybnik: Najduch 28, Lewoń-Sczansny 10, Sobota 10
Skierniewice: Zaborska 28, Agnieszczak 15, Zbudniewek 7

AKS ZŁY Warszawa - Citronex UKS Basket Zgorzelec 55:87 (13:16, 18:36, 11:12, 13:23)

4. AKS ZŁY Warszawa 0/2

W grupie B pierwszą wygraną w fazie półfinałowej zapisały na swoim koncie koszykarki z Sosnowca, które pokonały Huragan Wołomin. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, gdyż bardzo szwankowała skuteczność (39%). Przewagę wynoszącą 8 „oczek” Zagłębie miało po 10 minutach gry, jednak kolejna kwarta rozegrana została z lekka przewagą rywalek. Po zmianie stron Huragan atakował, jednak strata była zbyt duża, aby myśleć o nawiązaniu walki. Martyna Jasiulewicz uzbierała 20 punktów (4/14 z gry), Sylwia Wojtylas dodała 12 punktów.

Drugą wygraną w grupie zapisały na swoim koncie gospodynie z Ostrowa Wlkp., które w głównej mierze zawdzięczają to ponownie doświadczonej Katarzynie Motyl (22 punkty) oraz Katarzynie Joks (29 punktów). Były uczestnik EBLK przegrywał jednak po 10 minutach gry (14:23), jednak już w kolejnej kwarcie odrobił straty i wyszedł na 4 – punktowe prowadzenie (39:35). Po zmianie stron przewagę pozwalającą na bezpieczne prowadzenie, udało się uzyskać w czwartej kwarcie.

Zagłębie Sosnowiec - UKS Huragan Wołomin 78:66 (29:21, 12:13, 17:16, 20:16)

Sosnowiec: Jasiulewicz 20, Wojtylas 13, Rutkowska 12
Wołomin: Ciecierska 19, Panafiuk 14, Pietkiewicz 12

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - MKS Polkowice  86:73 (14:23, 25:12, 22:22, 25:16)

Ostrów Wlkp.: Joks 29, Kotyl 22, Grzegorowska 15
Polkowice: Łukasik 18, Kuriata 12, Tomaszewicz 12