BLMA z Pucharem Francji!

Dodano: 24.04.2021, 18:46

Pomimo nieobecności jednej z liderek – Endy Miyem, Carolo Basket stoczyło emocjonujący pojedynek z BLMA. Ostatecznie Puchar Francji zdobyły koszykarki Lattes-Montpellier, a MVP wybrana została Julie Allemand.

Spotkanie od samego początku było zacięte, a pierwsze dość ofensywnie 10 minut zakończyło się minimalnym prowadzeniem Carolo (25:24). Tuż po wznowieniu gry w drugiej kwarcie, celny rzut zza linii 6,75 Napheesa Collier dał prowadzenie. To jednak nie zatrzymało „przyjezdnych”, które przez kolejne minuty walczyły jak równy z równym. Pod koniec pierwszej połowy seria 8:0 BLMA, dała 10 – punktowe prowadzenie… jednak pięć „oczek” z rzędu Amel Bouderra zniwelowało go o połowę (45:40). Po zmianie stron raz jednak, a raz druga strona wychodziła na prowadzenie – a o końcowym sukcesie zadecydowało trafienie na minutę i 36 sekund przed końcową syreną Myisha Hines-Allen (75:74).

Liderką BLMA była Julie Julie Allemand, która uzbierała 22 punkty oraz 8 asyst. Po drugiej stronie po 14 „oczek” uzbierały Evelyn Akhator oraz Mame Marie Sy Diop.

BLMA „Coupe de France” zdobyło po raz piąty w swojej historii, a także po raz pierwszy od 2016 roku. Wygrana zagwarantowała także udział w Eurolidze w sezonie 2021/2022, gdzie w obecnym sezonie drużyna zrezygnowała z udziału w rozgrywkach europejskich z powodu pandemii.

BLMA – Carola Basket 75:74 (24:25, 21:15, 12:17, 18:17)

Montpellier: Allemand 22, Hines-Allen 14, Colier 12, Milapie 10, Dabovic 9, Toure 6, Filip 2
Charleville-Mézières: Akhator 14 (11zb), Sy Diop 14, Boudera 13, Turner 12, Nared 9, Pouye 8, Diallo 2, Cado 2