Energa Basket Liga Kobiet: VBW Arka Gdynia najlepsza!

Dodano: 19.04.2021, 01:06

Drużyna z Gdyni pokonała w decydującym o mistrzostwie Polski meczu CCC Polkowice, czym przypieczętowała drugi z rzędu złoty medal Energa Basket Ligi Kobiet. MVP wybrana została Alice Kunek, która zakończyła spotkanie z dorobkiem 27 punktów oraz 10 zbiórek.

Po dwóch porażkach na wyjeździe, VBW Arka chciała nie tylko się przełamać ale również udowodnić swoją wyższość nad rywalkami z Polkowic. Wszystko szło dobrze w pierwszych minutach, kiedy to drużyna trenera Gundarsa Vetry prowadziła po czterech minutach (13:3). Kolejne jednak minuty to przewaga CCC, które rzutami zza linii 6,75 niwelowało straty. Taki obraz gry dał wynik (25:27) w drugiej kwarcie i sprawa zwycięstwa była w dalszym ciągu otwarta. Od tego jednak momentu „piąty bieg” włączyły gospodynie, które… pierwsza połowę zakończyły z 13 – punktową przewagą (45:32). Po zmianie stron bardzo dobrze grała Barbora Balintova, po której to skutecznych akcjach zespół z Gdyni powiększał przewagę. Na początku ostatniej kwarty wynosiła ona już 30 „oczek” (80:50) i stało się jasne, kto tutaj wygra.

MVP wybrana została Alice Kunek, która wróciła na serię finałową po kontuzji i poprowadziła w najważniejszym meczu swoją drużynę do zwycięstwa.

VBW Arka Gdynia - CCC Polkowice 97:69 (24:19, 21:13, 35:18, 17:19)
stan rywalizacji: 3:2

Gdynia: Kunek 27 (10zb), Balintova 24, Kastanek 12, Greinacher 12, Spanou 11, Miskiniene 11
Polkowice: Gertchen 14, Ellenberg-Wiley 13, Stanković 10, Hampton 10, Nacickaite 9, Gajda 6, Grabska 4, Telenga 3